Image
4.4.2016 0 Comments

LG K10

» Spoločnosť LG nedávno uviedla na trh dva modely nového radu smartfónov K10 a K4. Väčší model K10 prichádza so zaujímavým dizajnom, na ktorom na prvý pohľad zaujme takmer bezrámová konštrukcia displeja s jemne zaoblenými okrajmi po obvode celej prednej časti.

Ovládacie prvky možno nájsť typicky pre značku vzadu pod objektívom fotoaparátu, a tak dizajn smartfónu pôsobí mimoriadne kompaktne a čisto. Zadný kryt je síce plastový, no povrchovú úpravu tvorí drsná vzorka, ktorá zabezpečí, že sa telefón v ruke nešmykne. Konštrukcia je veľmi pevná a zariadenie pôsobí odolne. Po odklopení zadného krytu, ktorý sa odníma pomerne ťažko, zistíte, že zásuvka na kartu nano SIM a kartu SD je spoločná.

Displej K10, chránený technológiou Corning Gorilla Glass 3, má uhlopriečku 5,3", čo je príjemný kompromis pre používateľov, ktorí rozmer 5,5" považujú za priveľký a 5", naopak, za malý. Obraz je správne kontrastný, no rozlíšenie 1280 × 720p ho zaraďuje ostrosťou do bežného priemeru. Farebné naladenie je tak trochu do studena a sýtosť farieb by mohla byť o kvapku vyššia. Štvorjadrový procesor dáva telefónu slušnú svižnosť pri používaní, na zaváhania sme nenarazili. Kapacita RAM 1,5 GB sa môže zdať malá oproti konkurencii s 2 GB v tej istej cenovej triede. V praxi sme však ­nezaznamenali jej nedostatok. Vcelku sa nám s telefónom pracovalo dobre v single- aj multitaskingu napriek tomu, že parametrami neohúri.

» Ovládanie je tradične v zadnej časti pod objektívom fotoaparátu

Fanúšikov hier poteší informácia, že si s nimi zariadenie poradí dobre. Nahrávacie časy sú trošku dlhšie, no chod grafiky je plynulý. Úložný priestor na úrovni takmer 11 GB je v tejto triede dobrá kapacita a väčšine používateľov bude zrejme stačiť aj bez použitia pamäťovej karty.

Veľkú pochvalu si zaslúži zvukový subsystém. Všetky frekvenčné pásma telefón reprodukuje bezproblémovo a dosiahnuteľná hlasitosť je dostatočne vysoká. Port na slúchadlá umiestnil výrobca do spodnej hrany zariadenia, čo asi nebude vyhovovať každému. Reproduktor našiel svoje miesto takisto v spodnej časti a trochu sme sa obávali prekrytia rukou, no pri teste sa ukázalo, že pravák ani ľavák voľný priechod zvuku nezastaví.

Rozlíšením sa predný aj zadný fotoaparát zaraďujú do priemeru a kvalita je uspokojivá s miernou rezervou v ostrosti. Zdá sa, že sa smartfón sústreďuje hlavne na rýchlosť nasnímania, ktorá je výborná. Predný fotoaparát má trochu problém so silným protisvetlom, no zadný je v tomto smere dobre zvládnutý, takže stačí nefotiť selfie proti svetelnému zdroju, čo je všeobecne správny postup, a zábery budú dobré.

Zabudovaný vymeniteľný akumulátor s kapacitou 2300 mAh dodáva prístroju energiu približne na dva dni pri nižšej záťaži. Jeho výdrž preto nie je veľmi veľká, no možno ju posilniť ­šetriacim režimom. K dobru musíme započítať podporu 4G LTE a NFC, vďaka ktorým K10 poslúži aj pri potrebe rýchleho mobilného internetu alebo použití príslušenstva, kde je rýchle spárovanie výhodné (napríklad externé reproduktory či smart hodinky a náramky).

 

Zobrazit Galériu
Autor: Peter Vnuk

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Win TOP

14.10.2016 00:00

Viber Populárna aplikácia Viber má po celom svete viac ako 711 miliónov používateľov, ktorí ju využívajú na komunikáciu. Správy, ktoré pomocou nej možno odosielať, môžu byť textové či obrazové a nech ...

Recenzie

Web TOP

14.10.2016 00:00

Picmonkey.com Táto webová služba vám ponúkne editáciu fotografií, hlavne portrétov, bez toho, aby ste museli čokoľvek inštalovať. Picmonkey pracuje priamo vo webovom prehliadači a základné možnosti ú ...

Recenzie

Orange TV: Telka v mobile

14.10.2016 19:18

Čoraz viac ľudí chce sledovať televízne relácie podľa svojho výberu nielen na televízore v obývačke, ale aj na mobiloch, tabletoch, či notebookoch. Mobilní operátori sa tomuto trendu radi prispôsobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá