Image
4.4.2016 0 Comments

LG K10

» Spoločnosť LG nedávno uviedla na trh dva modely nového radu smartfónov K10 a K4. Väčší model K10 prichádza so zaujímavým dizajnom, na ktorom na prvý pohľad zaujme takmer bezrámová konštrukcia displeja s jemne zaoblenými okrajmi po obvode celej prednej časti.

Ovládacie prvky možno nájsť typicky pre značku vzadu pod objektívom fotoaparátu, a tak dizajn smartfónu pôsobí mimoriadne kompaktne a čisto. Zadný kryt je síce plastový, no povrchovú úpravu tvorí drsná vzorka, ktorá zabezpečí, že sa telefón v ruke nešmykne. Konštrukcia je veľmi pevná a zariadenie pôsobí odolne. Po odklopení zadného krytu, ktorý sa odníma pomerne ťažko, zistíte, že zásuvka na kartu nano SIM a kartu SD je spoločná.

Displej K10, chránený technológiou Corning Gorilla Glass 3, má uhlopriečku 5,3", čo je príjemný kompromis pre používateľov, ktorí rozmer 5,5" považujú za priveľký a 5", naopak, za malý. Obraz je správne kontrastný, no rozlíšenie 1280 × 720p ho zaraďuje ostrosťou do bežného priemeru. Farebné naladenie je tak trochu do studena a sýtosť farieb by mohla byť o kvapku vyššia. Štvorjadrový procesor dáva telefónu slušnú svižnosť pri používaní, na zaváhania sme nenarazili. Kapacita RAM 1,5 GB sa môže zdať malá oproti konkurencii s 2 GB v tej istej cenovej triede. V praxi sme však ­nezaznamenali jej nedostatok. Vcelku sa nám s telefónom pracovalo dobre v single- aj multitaskingu napriek tomu, že parametrami neohúri.

» Ovládanie je tradične v zadnej časti pod objektívom fotoaparátu

Fanúšikov hier poteší informácia, že si s nimi zariadenie poradí dobre. Nahrávacie časy sú trošku dlhšie, no chod grafiky je plynulý. Úložný priestor na úrovni takmer 11 GB je v tejto triede dobrá kapacita a väčšine používateľov bude zrejme stačiť aj bez použitia pamäťovej karty.

Veľkú pochvalu si zaslúži zvukový subsystém. Všetky frekvenčné pásma telefón reprodukuje bezproblémovo a dosiahnuteľná hlasitosť je dostatočne vysoká. Port na slúchadlá umiestnil výrobca do spodnej hrany zariadenia, čo asi nebude vyhovovať každému. Reproduktor našiel svoje miesto takisto v spodnej časti a trochu sme sa obávali prekrytia rukou, no pri teste sa ukázalo, že pravák ani ľavák voľný priechod zvuku nezastaví.

Rozlíšením sa predný aj zadný fotoaparát zaraďujú do priemeru a kvalita je uspokojivá s miernou rezervou v ostrosti. Zdá sa, že sa smartfón sústreďuje hlavne na rýchlosť nasnímania, ktorá je výborná. Predný fotoaparát má trochu problém so silným protisvetlom, no zadný je v tomto smere dobre zvládnutý, takže stačí nefotiť selfie proti svetelnému zdroju, čo je všeobecne správny postup, a zábery budú dobré.

Zabudovaný vymeniteľný akumulátor s kapacitou 2300 mAh dodáva prístroju energiu približne na dva dni pri nižšej záťaži. Jeho výdrž preto nie je veľmi veľká, no možno ju posilniť ­šetriacim režimom. K dobru musíme započítať podporu 4G LTE a NFC, vďaka ktorým K10 poslúži aj pri potrebe rýchleho mobilného internetu alebo použití príslušenstva, kde je rýchle spárovanie výhodné (napríklad externé reproduktory či smart hodinky a náramky).

 

Zobrazit Galériu
Autor: Peter Vnuk

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Inovovaná služba DOCKitIN

08.11.2016 11:51

V septembrovom čísle sme predstavili túto zaujímavú službu, ktorá umožňuje spravovať vaše osobné papierové dokumenty, prípadne dokumenty živnostníka či malej firmy. Poskytne vám prístup do mobilnej ap ...

Recenzie

TOP WIN

08.11.2016 11:41

AutoCAD 360 Pre tých, ktorí sa chystajú vkročiť do sveta nákresov, náčrtov, návrhov a profesionálnej grafiky, je určená táto aplikácia. K dispozícii je zadarmo, no aj tak poskytuje niekoľko zaujímavý ...

Recenzie

Ochrana pre celú firmu: AVG Internet Security Business

08.11.2016 11:38

AVG sa i po odkúpení Avastom naďalej používa a napreduje. Výsledkom je nový build Internet Security, určený do podnikového prostredia (ďalej už iba ISB). Pozrime sa, čo a ako v rámci tohto balíka fung ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá