Image
14.4.2016 0 Comments

LG InnoFest 2016 Budapešť. Inovácie na každom kroku

Spoločnosť LG tento týždeň predstavila v rámci európskeho stretnutia partnerov a médií LG InnoFest 2016 v Budapešti množstvo noviniek a inovácií, s ktorými sa v krátkom čase budeme môcť stretnúť aj na našom trhu.

Vzhľadom na to, že LG má veľmi široký záber sortimentu od bielej techniky cez klimatizácie až po domácu zábavu, bolo sa naozaj na čo pozerať. Európskym partnerom boli predstavené všetky tohoročné novinky, ktoré mali premiéru začiatkom roka na výstave Consumer Electronic Show (CES 2016) v Las Vegas.

LG v tomto roku oslavuje 50. výročie svojho vzniku a možno aj to bola príležitosť na predstavenie novej luxusnej značky LG Signature, ktorá bude v podstate výstavnou skriňou najnovších technológií. V rámci tejto značky bolo predstavených hneď 5 prístrojov.

Dvojica chladničiek amerického typu je vybavená elektronicky spriehľadneným sklom, po poklepaní naň sa zapne osvetlenie vnútri a sklo sa spriehľadní. Táto časť sa dá navyše samostatne otvárať, takže „nevetráte“ v celej chladničke. Chladničky sú vo veľmi efektnej kovovo sivej úprave, dvierka sa otvárajú automaticky po priložení nohy pod chladničku.

Práčka z radu LG Signature obsahuje hneď dvojicu pracích bubnov. Spodný slúži pri potrebe prania malých množstiev, dá sa však používať aj súčasne s hlavným. Ovládanie je kompletne dotykové, na celom prístroji nenájdete žiadny mechanický vypínač.

Ďalší člen tohto radu je čistička vzduchu s funkciami zvlhčovania, ionizácie a odstraňovania pachov. Ide o dizajnovo krásny prístroj, ktorý v interiéri určite zaujme. Je vybavený aj funkciami monitorovania kvality ovzdušia.

Posledný z tohto radu je špičkový OLED zo série G6 s uhlopriečkou 65". Ide o nádherný dizajnový kúsok s čistými tvarmi. Unikátny OLED s hrúbkou iba 2,57 mm (asi 4 kreditné karty) je nalepený na bezrámovej sklenej tabuli. Všetka elektronika vrátane zvukového systému so subwooferom je ukrytá v základni.

Na akcii bolo prezentovaných ešte veľa ďalších noviniek. Na reportáž s ďalšími podrobnosťami sa môžete tešiť už v májovom vydaní PC REVUE.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá