Image
14.4.2016 0 Comments

LG InnoFest 2016 Budapešť. Inovácie na každom kroku

Spoločnosť LG tento týždeň predstavila v rámci európskeho stretnutia partnerov a médií LG InnoFest 2016 v Budapešti množstvo noviniek a inovácií, s ktorými sa v krátkom čase budeme môcť stretnúť aj na našom trhu.

Vzhľadom na to, že LG má veľmi široký záber sortimentu od bielej techniky cez klimatizácie až po domácu zábavu, bolo sa naozaj na čo pozerať. Európskym partnerom boli predstavené všetky tohoročné novinky, ktoré mali premiéru začiatkom roka na výstave Consumer Electronic Show (CES 2016) v Las Vegas.

LG v tomto roku oslavuje 50. výročie svojho vzniku a možno aj to bola príležitosť na predstavenie novej luxusnej značky LG Signature, ktorá bude v podstate výstavnou skriňou najnovších technológií. V rámci tejto značky bolo predstavených hneď 5 prístrojov.

Dvojica chladničiek amerického typu je vybavená elektronicky spriehľadneným sklom, po poklepaní naň sa zapne osvetlenie vnútri a sklo sa spriehľadní. Táto časť sa dá navyše samostatne otvárať, takže „nevetráte“ v celej chladničke. Chladničky sú vo veľmi efektnej kovovo sivej úprave, dvierka sa otvárajú automaticky po priložení nohy pod chladničku.

Práčka z radu LG Signature obsahuje hneď dvojicu pracích bubnov. Spodný slúži pri potrebe prania malých množstiev, dá sa však používať aj súčasne s hlavným. Ovládanie je kompletne dotykové, na celom prístroji nenájdete žiadny mechanický vypínač.

Ďalší člen tohto radu je čistička vzduchu s funkciami zvlhčovania, ionizácie a odstraňovania pachov. Ide o dizajnovo krásny prístroj, ktorý v interiéri určite zaujme. Je vybavený aj funkciami monitorovania kvality ovzdušia.

Posledný z tohto radu je špičkový OLED zo série G6 s uhlopriečkou 65". Ide o nádherný dizajnový kúsok s čistými tvarmi. Unikátny OLED s hrúbkou iba 2,57 mm (asi 4 kreditné karty) je nalepený na bezrámovej sklenej tabuli. Všetka elektronika vrátane zvukového systému so subwooferom je ukrytá v základni.

Na akcii bolo prezentovaných ešte veľa ďalších noviniek. Na reportáž s ďalšími podrobnosťami sa môžete tešiť už v májovom vydaní PC REVUE.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá