Image
14.4.2016 0 Comments

LG InnoFest 2016 Budapešť. Inovácie na každom kroku

Spoločnosť LG tento týždeň predstavila v rámci európskeho stretnutia partnerov a médií LG InnoFest 2016 v Budapešti množstvo noviniek a inovácií, s ktorými sa v krátkom čase budeme môcť stretnúť aj na našom trhu.

Vzhľadom na to, že LG má veľmi široký záber sortimentu od bielej techniky cez klimatizácie až po domácu zábavu, bolo sa naozaj na čo pozerať. Európskym partnerom boli predstavené všetky tohoročné novinky, ktoré mali premiéru začiatkom roka na výstave Consumer Electronic Show (CES 2016) v Las Vegas.

LG v tomto roku oslavuje 50. výročie svojho vzniku a možno aj to bola príležitosť na predstavenie novej luxusnej značky LG Signature, ktorá bude v podstate výstavnou skriňou najnovších technológií. V rámci tejto značky bolo predstavených hneď 5 prístrojov.

Dvojica chladničiek amerického typu je vybavená elektronicky spriehľadneným sklom, po poklepaní naň sa zapne osvetlenie vnútri a sklo sa spriehľadní. Táto časť sa dá navyše samostatne otvárať, takže „nevetráte“ v celej chladničke. Chladničky sú vo veľmi efektnej kovovo sivej úprave, dvierka sa otvárajú automaticky po priložení nohy pod chladničku.

Práčka z radu LG Signature obsahuje hneď dvojicu pracích bubnov. Spodný slúži pri potrebe prania malých množstiev, dá sa však používať aj súčasne s hlavným. Ovládanie je kompletne dotykové, na celom prístroji nenájdete žiadny mechanický vypínač.

Ďalší člen tohto radu je čistička vzduchu s funkciami zvlhčovania, ionizácie a odstraňovania pachov. Ide o dizajnovo krásny prístroj, ktorý v interiéri určite zaujme. Je vybavený aj funkciami monitorovania kvality ovzdušia.

Posledný z tohto radu je špičkový OLED zo série G6 s uhlopriečkou 65". Ide o nádherný dizajnový kúsok s čistými tvarmi. Unikátny OLED s hrúbkou iba 2,57 mm (asi 4 kreditné karty) je nalepený na bezrámovej sklenej tabuli. Všetka elektronika vrátane zvukového systému so subwooferom je ukrytá v základni.

Na akcii bolo prezentovaných ešte veľa ďalších noviniek. Na reportáž s ďalšími podrobnosťami sa môžete tešiť už v májovom vydaní PC REVUE.

Zobrazit Galériu

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá