Image
15.5.2015 0 Comments

LG G4: Ambiciózny smartfón pre náročných užívateľov (video)

LG G4.jpg Nový telefón LG Electronics (LG) - LG G4 má nielen jedinečný dizajn a luxusný vzhľad, ale aj perfektný fotoaparát a displej. Profesionálne nastavenia fotoaparátu, použitie kvalitných materiálov a nových technológií z neho robí štýlový doplnok aj úplne funkčný telefón pre veľmi náročných užívateľov.

LG G4 je vďaka svojmu celkovému spracovaniu až o 20% odolnejší voči nárazom pri páde displejom priamo na zem. Dizajn Slim Arc zaručuje pohodlné a pevné držanie a dokonca aj ikony G4 kopírujú zaguľatené línie telefónu. Personalizované prostredie pracuje s farbami Smart Notice, ktoré sa prispôsobuje home screen užívateľa.

Autor: Ľuboslav Lacko - PC REVUE, tlačová konferencia LG

Zadný panel telefónu je potiahnutý ručne spracovanou kožou, ktorá odolá vlhkosti, vode, vysokým teplotám i pôsobeniu času. Je trvalo pružná a pevná, ale zároveň si vytvára prirodzenú patinu. Pri jej spracovaní nie sú použité žiadne chemikálie. V ponuke je kožený LG G4 vo farbách čiernej, hnedej a červenej. Ďalším variantom je potom čistá biela s diamantovým vzorom, metalická šedá a lesklá zlatá.

LG-G4-cz-Ceramic-white.jpg

Quad HD displej LG G4 má 5,5 palca a technológiu IPS Quantum Display, s ktorou sú farby o 20% lepšie, obraz o 25% jasnejší a o polovicu kontrastnejší. Je kalibrovaný pre štandard DCI (Digital Cinema Initiatives). LCD a dotykový senzor sú umiestnené v jednej vrstve displeja, čo v kombinácii s technológiou AIT (Advanced Cell Touch) zaisťuje veľmi citlivé reakcie na dotyk.

S kapacitou batérie 3 000 mAh a procesorom Qualcomm Snapdragon 808 X10 LTE si môžete užiť celodenné použitie telefónu. LG G4 prichádza aj s predinštalovaným softvérom Google Office. Majitelia telefónu navyše získajú zadarmo na dva roky prídavných 100 GB na Google Drive.

S LG G4 si môžete nastaviť všetko, čo potrebujete: ostrenie, uzávierku, ISO, expozíciu aj vyváženie bielej. Okrem formátu JPEG je k dispozícii aj formát RAW, ktorý umožní maximálne využitie aj úpravu fotografií, a zároveň nie je potrebné sa báť straty detailov. Až o 80% viac svetla ako pri modeli LG G3 zaisťuje súhra 16 megapixelov, pomer 16: 9 a clona F1.8. Manuálny režim dopĺňajú vylepšený OIS 2.0 a stabilizácia obrazu. LG G4 je prvým telefónom so senzorom CSS (Color Spectrum Sensor), vďaka ktorému sú farby perfektne realistické. Biela farba a farba blesku sú vyvážené pomocou určenia hodnôt RGB podľa svetla scény či odrazu objektov.

LG-G4-cz-leather-black.jpg

Predné, 8-megapixelový fotoaparát je určený pre kvalitné selfie aj skupinové fotografie. Väčšiu istotu podareného výsledku budete mať s novou funkciou Gesture Interval Shot, ktorá umožňuje vyfotenie štyroch fotografií po dvoch sekundách.

LG G4 s novým užívateľským prostredím UX 4.0 je nielen technologicky podareným kúskom, ale aj užívateľsky prívetivým smartfónom. Spoločne ponúka tieto nové funkcie:

Quick Shot: Na rýchle zachytenie momentky nie je potrebné spúšťať aplikáciu, stačí dvakrát po sebe stlačiť tlačidlo na zadnom paneli telefónu. Fotoaparát sa spustí v šestine sekundy.

Galéria: Nová galéria fotografií umožňuje rýchle prehliadanie v náhľadoch aj podľa času. Memories automaticky zoraďujú fotografie a videá podľa miesta ich obstarania.

Event Pocket: Jednoduché používanie jediného kalendára pomocou preťahovania udalostí a stretnutí medzi rôznymi kalendármi.

Smart Notice: Sofistikované a personalizované upomienky počasia alebo trás sa vytvárajú podľa návykov majiteľa telefónu. Oznámenia „Nezabudnite si dnes dáždnik," tak nebude ničím prekvapivým.

Quick Help: Hľadanie odpovedí na otázky ohľadom používania LG G4 je priamo v pravom rohu notifikačného centra Smart Notice.

Kľúčové špecifikácie

• Čipset: Qualcomm® Snapdragon™ 808 s X10 LTE
• Displej: 5,5 palca, Quad HD IPS Quantum Display (2560 x 1440, 538 ppi)
• Pamäť: 32 GB eMMC ROM / 3 GB LPDDR3 RAM / microSD slot
• Fotoaparát: zadný 16 MPx s clonou F1.8 a OIS 2.0 / predný 8 MPx s clonou F2.0
• Batérie: 3 000 mAh (vyberateľná)
• Operačný systém: Android 5.1 Lollipop
• Rozmery: 148,9 x 76,1 x 6,3-9,8 mm
• Váha: 155 g
• Sieť: 2G / 3G / 4G / 4G + / VoLTE ready
• Pripojenie: WiFi (802.11 a/b/g/n/ac) / Bluetooth 4.1 LE / NFC / USB 2.0
• Farby kože: čierna, hnedá, červená
• Farby: čistá biela (Ceramic White) s diamantovým vzorom, metalická šedá (Metallic Gray) a lesklá zlatá (Shiny Gold).
• Ostatné: Professional Mode, Gesture Interval Shot, Quick Shot

Nový smartfón LG G4 bude dostupný v Slovenskej republike od začiatku júna za odporúčané maloobchodné ceny:

• LG G4 Metallic 657 EUR
• LG G4 s koženým krytom 707 EUR

Začatie predpredaja smartfónu LG G4 na Slovensku je 28.4 o 16:30 a potrvá do 1.6.2015 21:00. Odporúčané maloobchodné ceny LG G4 v rámci online predobjednávok u vybraných partneroch sú:

• G4 Metallic verzia 580 EUR
• G4 s koženým krytom 618 EUR

Nízka odporúčaná cena na predobjednávky platí len v Slovenskej republike.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá