Image
10.2.2014 0 Comments

LG: prvý zaoblený smartfón na svete prichádza na Slovensko. Poznáme cenu.

LG G FLEX_ilustracni foto (9).jpg Spoločnosť LG Electronics (LG) oficiálne predstavuje na Slovensku zaoblený model smartfónu LG G Flex. Najnovší reprezentant prémiovej G série predstavuje spojenie inovácií viacerých divízií koncernu LG v podobe displeja a batérie, ktoré doteraz neboli nikdy použité. LG G Flex prichádza tiež s novými funkciami úzko súvisiacimi práve so zaobleným tvarom smartfónu.

Vertikálne zaoblený dizajn LG G Flex redukuje vzdialenosť medzi ústami a mikrofónom a optimalizuje jeho použitie pre zákazníkov s priemernou tvárou. Vďaka oblúku zlepšuje totiž počuteľnosť a zvýšenú kvalitu zvuku. Zaoblenie zvyšuje hlasitosť o tri decibely v porovnaní s bežnými plochými smartfónmi. Zaoblený dizajn pomáha tiež k pevnejšiemu držaniu a telefón lepšie pasuje do vrecka. Pri sledovaní displeja na šírku ponúka kino zážitok, a to ako pri sledovaní videa, tak i pri hraní.

LG G FLEX_ilustracni foto (8).jpg

LG G Flex ponúka funkciu tzv. rear key, ktorá bola prvý raz použitá pri modeli LG G2. Nahrádza všetky postranné tlačidlá, čím znižuje riziko náhodného vypnutia telefónu, naďalej však umožňuje pohodlné upravenie hlasitosti hovoru jedným prstom..

Vývoj LG G Flex umožnila úspešná spolupráca medzi sesterskými LG Display a LG Chem. Šesťpalcový displej na tomto modeli je vôbec najväčším vyvinutým a sériovo vyrábaným plastickým P-OLED displejom na svete. Ultra tenký, ultra ľahký a flexibilný P-OLED displej a zaoblený P-OLED panel sú vystavané na báze plastických substrátov namiesto skla. P-OLED displej je jasnejší a precíznejší vďaka použitiu Real RGB, ktoré obsahuje všetky tri podpixely (červené, zelené, modré) v jednom.

LG G FLEX_ilustracni foto (15).jpg

LG Chem vyvinulo prvú svetovú zaoblenú batériu špeciálne práve pre LG G Flex. Tá je dizajnovaná vďaka patentovanej Stack & Folding technológii, ktorá redukuje fyzické napätie pri oblom tvare a zabezpečuje väčšiu stabilitu a výkonnosť. Napriek tenkému tvaru má batériu kapacitu až 3,500mAh a vydrží viac ako jeden deň používania.

Medzi viacerými novými technológiami prichádza LG G Flex s prevratnou novinkou - samo regeneráciou zadného krytu. Elastický povlak má schopnosť zotaviť sa zo škrabancov a zárezov, ktoré vznikajú pri každodennom používaní. Smartfón tak pôsobí aj po dlhšom používaní novší.

Absolútnymi novinkami medzi funkciami sú:

  • QTheater dáva používateľovi rýchly prístup k fotografiám, videám a YouTube priamo z uzamknutého displeja. Stačí sa ho dotknúť a potiahnuť smerom von pozdĺž dvoma prstami a aplikácia sa objaví ako za oponou v divadle.
  • Dual Window rozdeľuje displej šesťpalcového displeja na dve separátne okná umožňujúc multitasking.
  • Swing Lockscreen zobrazuje fotografie podľa toho, ako používateľ drží smartfón.
  • Face Detection Indicator zobrazuje LED na „rear key" v zelenom, aby potvrdil identifikovanie tváre a zaostrenie.
  • Camera Timer bliká LED na rear key oznamujúc, že odpočítavanie pred fotografiou začalo.
  • Urgent Call Alert fbliká LED na rear key na červeno, ak eviduje niekoľko po sebe nasledujúcich zmeškaných hovorov od tej istej osoby.

LG G Flex je na slovenskom trhu k dispozícii od 5.2.2014 za doporučenú koncovú cenu 727 €. Pri nákupe telefónu koncový spotrebiteľ dostane ako darček kryt, tzv. Quick Window Cover v hodnote 27 € zdarma, bez rozdielu miesta nákupu. Celá akcia trvá do vyčerpania zásob.

Základné vlastnosti

Procesor: 2.26 GHz Quad-Core Qualcomm® Snapdragon™ 800 (MSM 8974)
GPU: Adreno 330, 450MHz
Displej: 6" HD (1280 x 720 pixelov), Curved P-OLED (Real RGB)
Pamäť: 2GB LP DDR3 RAM / 32GB eMMc
Fotoaparát: predný 13.0MP / zadný 2.1MP
Batéria: 3,500mAh (embedovaná)
Operačný systém: Android Jelly Bean 4.2.2
Rozmery: 160.5 x 81.6 x 7.9 - 8.7mm
Váha: 177g
Podporované siete: LTE-A / LTE / HSPA+ / GSM
Konektivita: BT 4.0 / USB 3.0 compatible / WiFi (802.11 a/b/g/n/ac) / NFC
Dostupné farebné vyhotovenia: titán, striebro
Ďalšie: TDMB / Hi-Fi 24bit, 192kHz Playback


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá