Image
12.3.2015 0 Comments

Kyocera predstavila odolné mobily so solárnym nabíjaním. Spĺňajú všetky armádne štandardy

torque.jpg Japonský výrobca značky Kyocera predviedol počas MWC nové smartfóny - extrémne odolné, dokonca aj so solárnym nabíjaním.

Nezničiteľný

Za najzaujímavejší by sa mohol považovať telefón Torque. Je skonštruovaný podľa požiadaviek americkej armády 810G. Nemá problém zvládnuť teploty od -30 °C do 60 °C v priebehu štyroch hodín a počas desiatich dní sa dokáže vyrovnať s 95 % vlhkosťou. Počas testovania Torque podstúpil pád na plávajúcu podlahu z výšky 1,22 metra v 26 rôznych uhloch.

Bol na 24 hodín vystavený slnečnému žiareniu i kúpeľu v morskej vode. Podrobil sa silným vibráciám, nízkemu tlaku (57,11 kPa) i obrovskej nadmorskej výške (4572 m). Jeho reproduktory dokážu vygenerovať zvuk s intenzitou až 100 decibelov zo vzdialenosti dvoch metrov a vďaka jeho vibráciám možno zachytiť zvuk aj v hlučnom prostredí. Navyše jeho displej možno ovládať i v hrubých rukaviciach. Torque si bude možné kúpiť s Androidom 4.4 v Nemecku alebo Francúzsku už túto jar. Cena zatiaľ nie je známa.

Hardvérová výbava nie je až taká ohromujúca. Displej má uhlopriečku 4,5" a rozlíšenie 720 × 1280 px. Čipová súprava je štvorjadrový Snapdragon 400, ktorý má v sebe 2 GB RAM, 16 GB pamäte flash a podobne aj čítačku kariet microSD.

Naopak, sieťovému vybaveniu nie je čo vytknúť. Nechýba Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0, NFC ani LTE. Telefón má 8 Mpx zadný fotoaparát s LED bleskom a predný 2 Mpx snímač. Vnútri tela s veľkosťou 136 × 68 × 13,5 mm a s hmotnosťou 182 gramov nájdeme aj nevymeniteľný 3100 mAh akumulátor. Telefón sa dá nabíjať aj bezdrôtovo (Qi).

Solárny

Kyocera ponúka špeciálnu verziu smartfónu Torque, ktorá je rovnako odolná, no o niečo menšia. Namiesto Androidu má Windows Phone. Tento typ má vo svojom displeji priehľadný solárny panel, ktorý mu zabezpečuje nabíjanie za pomoci slnečného žiarenia.

torque solar.jpg

V ponuke má Kyocera okrem rôznych regionálnych verzií (napríklad americký Brigadier, DuraScout, DuraForce...) aj model Torque XT. Telefón má slabšie špecifikácie. Dostal 4" displej s rozlíšením 480 × 800 px, dvojjadrový Snapdragon S4 Plus, 1 GB RAM, 20 GB pamäte flash (bez rozšírenia) a 2500 mAh akumulátor.

Malý, ale odolný

Oproti Torque je telefón DuraXA viditeľne menší. Nemá dotykový displej ani Wi-Fi, 3G či LTE, ale má Bluetooth, GPS a 5 Mpx fotoaparát s LED a automatickým zaostrením. Meria 104,9 × 54,5 × 25,1 mm a jeho hmotnosť je 160 gramov. Ide na pohľad o obyčajné „véčko", ktoré napriek svojim rozmerom vydrží aj necitlivé zaobchádzanie, generuje zvuk s intenzitou až 100 dB a vďaka 1500 mAh akumulátoru vydrží v pohotovosti aj mesiac.

Vonkajší displej je jednopalcový čiernobiely, s rozlíšením 102 × 90 px, farebný displej vnútri má 2,4" a rozlíšenie 240 × 320 px. Systémom je neznámy Brew MP od Qualcommu s niekoľkými základnými aplikáciami.

DuraXA.jpg

Masívne, no odolné

Smartfóny Urbano či Infobar zaujali najmä obrovskými hardvérovými tlačidlami, ktoré sú namiesto dotykových a senzorových na displeji. Telefóny sú odolné vode aj prachu a neublížia im ani pády z menších výšok.

UrbanoV01.jpg

Zdroj: cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá