Image
12.3.2015 0 Comments

Kyocera predstavila odolné mobily so solárnym nabíjaním. Spĺňajú všetky armádne štandardy

torque.jpg Japonský výrobca značky Kyocera predviedol počas MWC nové smartfóny - extrémne odolné, dokonca aj so solárnym nabíjaním.

Nezničiteľný

Za najzaujímavejší by sa mohol považovať telefón Torque. Je skonštruovaný podľa požiadaviek americkej armády 810G. Nemá problém zvládnuť teploty od -30 °C do 60 °C v priebehu štyroch hodín a počas desiatich dní sa dokáže vyrovnať s 95 % vlhkosťou. Počas testovania Torque podstúpil pád na plávajúcu podlahu z výšky 1,22 metra v 26 rôznych uhloch.

Bol na 24 hodín vystavený slnečnému žiareniu i kúpeľu v morskej vode. Podrobil sa silným vibráciám, nízkemu tlaku (57,11 kPa) i obrovskej nadmorskej výške (4572 m). Jeho reproduktory dokážu vygenerovať zvuk s intenzitou až 100 decibelov zo vzdialenosti dvoch metrov a vďaka jeho vibráciám možno zachytiť zvuk aj v hlučnom prostredí. Navyše jeho displej možno ovládať i v hrubých rukaviciach. Torque si bude možné kúpiť s Androidom 4.4 v Nemecku alebo Francúzsku už túto jar. Cena zatiaľ nie je známa.

Hardvérová výbava nie je až taká ohromujúca. Displej má uhlopriečku 4,5" a rozlíšenie 720 × 1280 px. Čipová súprava je štvorjadrový Snapdragon 400, ktorý má v sebe 2 GB RAM, 16 GB pamäte flash a podobne aj čítačku kariet microSD.

Naopak, sieťovému vybaveniu nie je čo vytknúť. Nechýba Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0, NFC ani LTE. Telefón má 8 Mpx zadný fotoaparát s LED bleskom a predný 2 Mpx snímač. Vnútri tela s veľkosťou 136 × 68 × 13,5 mm a s hmotnosťou 182 gramov nájdeme aj nevymeniteľný 3100 mAh akumulátor. Telefón sa dá nabíjať aj bezdrôtovo (Qi).

Solárny

Kyocera ponúka špeciálnu verziu smartfónu Torque, ktorá je rovnako odolná, no o niečo menšia. Namiesto Androidu má Windows Phone. Tento typ má vo svojom displeji priehľadný solárny panel, ktorý mu zabezpečuje nabíjanie za pomoci slnečného žiarenia.

torque solar.jpg

V ponuke má Kyocera okrem rôznych regionálnych verzií (napríklad americký Brigadier, DuraScout, DuraForce...) aj model Torque XT. Telefón má slabšie špecifikácie. Dostal 4" displej s rozlíšením 480 × 800 px, dvojjadrový Snapdragon S4 Plus, 1 GB RAM, 20 GB pamäte flash (bez rozšírenia) a 2500 mAh akumulátor.

Malý, ale odolný

Oproti Torque je telefón DuraXA viditeľne menší. Nemá dotykový displej ani Wi-Fi, 3G či LTE, ale má Bluetooth, GPS a 5 Mpx fotoaparát s LED a automatickým zaostrením. Meria 104,9 × 54,5 × 25,1 mm a jeho hmotnosť je 160 gramov. Ide na pohľad o obyčajné „véčko", ktoré napriek svojim rozmerom vydrží aj necitlivé zaobchádzanie, generuje zvuk s intenzitou až 100 dB a vďaka 1500 mAh akumulátoru vydrží v pohotovosti aj mesiac.

Vonkajší displej je jednopalcový čiernobiely, s rozlíšením 102 × 90 px, farebný displej vnútri má 2,4" a rozlíšenie 240 × 320 px. Systémom je neznámy Brew MP od Qualcommu s niekoľkými základnými aplikáciami.

DuraXA.jpg

Masívne, no odolné

Smartfóny Urbano či Infobar zaujali najmä obrovskými hardvérovými tlačidlami, ktoré sú namiesto dotykových a senzorových na displeji. Telefóny sú odolné vode aj prachu a neublížia im ani pády z menších výšok.

UrbanoV01.jpg

Zdroj: cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Technológie

Dr. AI: Umelá inteligencia vás vyspovedá a potom vám povie, akú máte chorobu

13.01.2017 00:35

Spoločnosť HealthTap chce pomôcť tým, ktorí pri prvých príznakoch choroby začnú „gúgliť“ namiesto toho, aby vyhľadali lekára. Chce pri tom použiť umelú inteligenciu, aby neboli odkázaní na náhodné výs ...

Technológie 3

V Izraeli testujú „elektrické cesty“. Umožnia bezdrôtové nabitie elektromobilov za jazdy

11.01.2017 00:25

Možno už v blízkej budúcnosti budú nabíjacie porty na elektromobiloch zbytočné. Vozidlá sa totiž nabijú počas jazdy a vodiči už nebudú musieť stáť pri nabíjacích staniciach. Izraelský startup Electro ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá