Image
28.11.2012 0 Comments

Kyberzločincom sa možno stať už od 50 USD

hacker.jpg V novej analytickej správe spoločnosti Trend Micro sa opisuje široká ponuka nástrojov a činností, ktoré možno kúpiť alebo predať na stránkach fór ruského kybernetického undergroundu. Správa sa zaoberá cenami, ktoré sa účtujú za rôzne typy služieb, a súčasne uvádza príklady informácií, ktoré sa medzi kyberzločincami zdieľajú. Analytici takisto vyhodnotili „top ten" škodlivých aktivít a služieb:

 1. 1. Programovacie služby a predaj softvéru

 2. 2. Hackovacie služby

 3. 3. Predaj a hosťovanie dedikovaných serverov

 4. 4. Služby spamu, call a SMS Flooding

 5. 5. Predaj downloadov

 6. 6. Služby útokov DoS (Denial of service, odmietnutie služby)

 7. 7. Predaj prevádzky

 8. 8. Služby šifrovanie súborov

 9. 9. Predaj trójskych koní

 10. 10. Predaj a programovanie exploitov

 11. Investícia potrebná na to, aby sa človek stal kyberzločincom, je v podstate minimálna.

Tu je niekoľko príkladov, čo si človek môže v kyberzločineckom bazáre zohnať zhruba za 50 USD.

• Stub crypter s rôznymi doplnkami príde na 30 - 80 USD. Šifrovanie súborov sa používa primárne na to, aby sa infikované súbory alebo malvér skryli pred legitímnym bezpečnostným softvérom.
• Služby VPN na 3 mesiace sa ponúkajú za 50 - 55 USD. Služby VPN zachovávajú anonymitu a súčasne umožňujú hackerom prístup na webové stránky.
• Jednodenný útok DoS (odmietnutie služby) vyjde na 30 - 70 USD. Cieľom týchto útokov je paralyzovať webové stránky alebo počítače.
• Inštalácia aplikácie Zeus na vašom hosťovi: 35 USD. Inštalácia aplikácie Zeus na mojom hosťovi: 40 USD. Zeus je jeden z neslávne preslávených botnetových toolkitov, ktorý generuje botnety, ktoré vzdialene odcudzujú z počítača obete osobné informácie.
• Zdrojový kód trójskeho koňa na predaj: 50 USD. Malvér typu trójsky kôň sa maskuje ako legitímny počítačový program alebo aplikácia, jeho účelom je krádež používateľských dát.

Zo správy ďalej vyplýva, že za sofistikované technológie, nástroje a služby sa všeobecne platia oveľa vyššie ceny. Kyberzločinci môžu dokonca testovať svoju hrozbu proti riešeniu, ktoré už bezpečnostné firmy ponúkajú.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Hackerská skupina Anonymous vyhlásila vojnu Donaldovi Trumpovi

20.01.2017 00:15

Skupina Anonymous vyzvala svojich priaznivcov na útok proti novo zvolenému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Jeden z najobľúbenejších účtov spojených s hackerskou skupinou zverejnil na Twitt ...

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá