Image
28.11.2012 0 Comments

Kyberzločincom sa možno stať už od 50 USD

hacker.jpg V novej analytickej správe spoločnosti Trend Micro sa opisuje široká ponuka nástrojov a činností, ktoré možno kúpiť alebo predať na stránkach fór ruského kybernetického undergroundu. Správa sa zaoberá cenami, ktoré sa účtujú za rôzne typy služieb, a súčasne uvádza príklady informácií, ktoré sa medzi kyberzločincami zdieľajú. Analytici takisto vyhodnotili „top ten" škodlivých aktivít a služieb:

 1. 1. Programovacie služby a predaj softvéru

 2. 2. Hackovacie služby

 3. 3. Predaj a hosťovanie dedikovaných serverov

 4. 4. Služby spamu, call a SMS Flooding

 5. 5. Predaj downloadov

 6. 6. Služby útokov DoS (Denial of service, odmietnutie služby)

 7. 7. Predaj prevádzky

 8. 8. Služby šifrovanie súborov

 9. 9. Predaj trójskych koní

 10. 10. Predaj a programovanie exploitov

 11. Investícia potrebná na to, aby sa človek stal kyberzločincom, je v podstate minimálna.

Tu je niekoľko príkladov, čo si človek môže v kyberzločineckom bazáre zohnať zhruba za 50 USD.

• Stub crypter s rôznymi doplnkami príde na 30 - 80 USD. Šifrovanie súborov sa používa primárne na to, aby sa infikované súbory alebo malvér skryli pred legitímnym bezpečnostným softvérom.
• Služby VPN na 3 mesiace sa ponúkajú za 50 - 55 USD. Služby VPN zachovávajú anonymitu a súčasne umožňujú hackerom prístup na webové stránky.
• Jednodenný útok DoS (odmietnutie služby) vyjde na 30 - 70 USD. Cieľom týchto útokov je paralyzovať webové stránky alebo počítače.
• Inštalácia aplikácie Zeus na vašom hosťovi: 35 USD. Inštalácia aplikácie Zeus na mojom hosťovi: 40 USD. Zeus je jeden z neslávne preslávených botnetových toolkitov, ktorý generuje botnety, ktoré vzdialene odcudzujú z počítača obete osobné informácie.
• Zdrojový kód trójskeho koňa na predaj: 50 USD. Malvér typu trójsky kôň sa maskuje ako legitímny počítačový program alebo aplikácia, jeho účelom je krádež používateľských dát.

Zo správy ďalej vyplýva, že za sofistikované technológie, nástroje a služby sa všeobecne platia oveľa vyššie ceny. Kyberzločinci môžu dokonca testovať svoju hrozbu proti riešeniu, ktoré už bezpečnostné firmy ponúkajú.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Bezpečnosť 1

Ministri dopravy únie schválili prvé celoeurópske bezpečnostné pravidlá pre drony

05.12.2016 00:10

Ministri dopravy krajín Európskej únie schválili úpravu pravidiel v oblasti civilného letectva. Bezpečnosť v doprave bola pritom hlavnou témou zasadnutia, ktorého sa za predsedajúcu krajinu zúčastnil ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá