Image
22.3.2016 3 Comments

Ktorý lepšie fotí? Samsung Galaxy S7 Edge verzus Samsung Galaxy S6 - porovnanie fotoaparátov

Novú vlajkovú loď Samsungu Galaxy S7 Edge v redakcii podrobne testujeme, takže v ďalšom PC REVUE sa môžete tešiť na detailnú recenziu. Veľa úsilia sme venovali testovaniu fotoaparátu vrátane porovnania so starším modelom Galaxy S6. Naše snímky názorne ukazujú, ako porovnanie dopadlo.

Napriek tomu, že rozlíšenie fotoaparátu kleslo pri novej vlajkovej lodi Samsungu zo 16 megapixelov na 12, kvalita zabudovaného hlavného fotoaparátu je o poznanie lepšia. Dôležitejšie parametre než počet megapixelov sú veľkosť a kvalita snímača a, samozrejme, objektív. Samsung Galaxy S7 má úplne nový senzor využívajúci technológiu Dual Pixel, umožňujúcu zachytiť lepší obraz aj v náročnejších svetelných podmienkach. Väčšie pixely (1,4 mikrometra), z ktorých každý je zložený z dvoch fotodiód, dokážu zachytiť viac svetla. Kľúčové zlepšenie je rýchlosť a presnosť automatického zaostrovania, predovšetkým pri sledovaní pohyblivých objektov. Bežné fotoaparáty mobilných telefónov využívajú na fázovú detekciu zaostrenia menej ako 5 % pixelov. Galaxy S7 na tento účel využíva všetky pixely.

Pozrite si porovnanie obrázkov z fotoaparátu Samsung Galaxy S6 (obrázok vľavo) a z nového S7 Edge (obrázok vpravo). Medzi snímaním neuplynulo viac než 20 sekúnd, takže svetelné podmienky sa nezmenili.

Kým S6 mal maximálne rozlíšenie pri pomere 16:9, nový S7 má natívny pomer strán obrazu 4:3, takže ak si nastavíte pomer strán 16:9, budete fotiť s rozlíšením 9,1 megapixela a snímka bude mať 4032 × 2268 pixelov.

Porovnanie formátov pri maximálnom rozlíšení: vľavo je S6 (16:9) a vpravo S7 (4:3)

Hĺbku ostrosti sme testovali pri pohľade spredu na túto jachtu.

Svetelnosť objektívu sa zvýšila z F/1,9 na F/1,7, čo umožní lepšie zábery v zlých svetelných podmienkach a aj väčšie možnosti pri realizácii kreatívnych zámerov pomocou hĺbky ostrosti. Na porovnanie, setové objektívy zrkadloviek majú svetelnosť F/3,5 a väčšina drahých kvalitných zoomových objektívov F/2,8. 

Vyššia svetelnosť objektívu pri S7 (vpravo) zmenšila oblasť hĺbky ostrosti. Aby to fotoaparáty nemali ľahké, zaostrené bolo úmyselne na polguľový kovový lesklý kryt svetla na prove jachty. Všimnite si na obrázku vpravo, že oblasť hĺbky ostrosti blízkeho predmetu je len pár centimetrov, skrutka vpredu je už neostrá, takže lepšie dokážete vyjadriť kreatívny zámer.  

Pri zaostrení na vzdialený objekt je rozmazanie častí ležiacich mimo hĺbky ostrosti na snímke z S7 vpravo trochu hladšie a krajšie. Fotograf by povedal, že objektív S7 má takmer medový bokeh.

Porovnanie nočných záberov. S7 (vpravo) má oveľa lepšie prekreslené vysvietené detaily nočnej snímky.

Všimnite si oveľa jemnejšiu štruktúru detailov nočných snímok pri zväčšení. Snímka z S7 je vpravo.   

Pri fotografovaní do formátu JPG má lepšie prekreslené detaily v tmavších miestach snímka z S6 vľavo (pozri obrázok). Naopak, ak fotografujete do formátu RAW, viac detailov „vytiahnete“ pri spracovaní fotografie z S7. 

Expozícia na rozhraní svetla a tieňa. S7 (vpravo) zvolil také parametre expozície, aby časti v tieni boli lepšie prekreslené.

Zátišie v interiéri. S7 jednoznačne potvrdzuje kvality svojho snímača aj expozičnej automatiky.

Iné naaranžované zátišie v interiéri – fotoaparát S7 znovu exceluje

Záber z koncertu – porovnajte a posúďte sami

Zobrazit Galériu

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

3 Comments

 1. Ktory senzor mali oba telefony? reakcia na: Ktorý lepšie fotí? Samsung Galaxy S7 Edge verzus Samsung Galaxy S6 - porovnanie fotoaparátov
  24.3.2016 17:03
  Sony alebo Samsung bol vnutri?
  Reagovať
 2. prawda reakcia na: Ktorý lepšie fotí? Samsung Galaxy S7 Edge verzus Samsung Galaxy S6 - porovnanie fotoaparátov
  22.3.2016 19:03
  to mohli nechat 16mpx 16:9 neie 12mpx 4:3 to je format k čomu ???v roku 1016
  Reagovať
 3. ohoho reakcia na: Ktorý lepšie fotí? Samsung Galaxy S7 Edge verzus Samsung Galaxy S6 - porovnanie fotoaparátov
  22.3.2016 07:03
  V 16:9 je to 16Mp vs. 9Mp, rozdiel cez den je jasny. Vyhode S7 fotaku je ze je rychlejsi a v noci foti jasnejsie. Ak vsak porovnas denne foto s LG V10 16Mp nebodaj Z5 ~21Mp(16:9) rozdiel v detailoch je obrovsky. S7 ma akurat vyhodu v snimani ako takmer hdr no taku moznost maju vsetky fony. Navyse co sa tyka detailov 4K denneho videa je to takisto krok spat, staci si porovnat s najlepsim detailistom samsung note 4(na gsma stranke).
  Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá