Image
29.1.2014 0 Comments

Ktorý 16 GB telefón vám ponúkne najviac miesta na ukladanie dát?

velkost_telefonov_241.jpg Je všeobecne známe, že výrobcovia telefónov a tabletov používateľa mierne zavádzajú, keď udávajú veľkosť interného úložiska zariadenia. V prvom rade, 16 GB úložisko má v skutočnosti iba 14,7 GB (nepresnosť vzniká prevodom jednotiek). Tento problém sa netýka iba telefónov a tabletov, ale akéhokoľvek úložiska. V prípade mobilných zariadení však značnú časť úložiska odhryzne aj operačný systém.

Britská spoločnosť Which? pripravila peknú infografiku, ktorá zobrazuje, koľko miesta má používateľ reálne k dispozícií. Which? porovnal momentálne najobľúbenejšie modely telefónov - nové iPhony, Samsung Galaxy S4, LG G2, Nexus 5 a ďalšie.

Farebný iPhone 5C obstál v porovnaní najlepšie, používateľ má k dispozícii 12,60 GB. Model 5S ponúka o 0,4 GB menej miesta. Zaujímavé je aj porovnanie telefónov s Androidom. Ako sa dalo očakávať, najmenej miesta zaberá „čistá" verzia operačného systému, ktorou je vybavený Nexus 5. Telefón používateľovi ponúka 12,28 GB. Väčšina ostatných Android má 10,37 GB až 11,43 GB voľného miesta.

Extrémnym prípadom je Galaxy S4, ktorý odhryzol viac ako 6 GB dát a používateľovi poskytuje iba 8,56 GB priestoru. Dôvodom je používateľské rozhranie Touchwiz a množstvo nadštandardných funkcií, ktoré ostatné telefóny neponúkajú.

Za zmienku stojí aj operačný systém Windows Phone. Ten v prípade telefónov Nokia Lumia zaberá 1,9 GB dát. Používateľ má k dispozícii cca 12,5 až 12,8 GB voľného miesta, čiže zrovnateľne, resp. o trošku viac ako iPhone 5C.

Na druhej strane majitelia Androidov (s výnimkou Nexusu 5) si môžu kapacitu na rozdiel od iOS zariadení rozšíriť pomocou microSD karty.

velkost_telefonov_1.jpeg

Zdroj: tech.fortune.cnn.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá