Image
29.1.2014 0 Comments

Ktorý 16 GB telefón vám ponúkne najviac miesta na ukladanie dát?

velkost_telefonov_241.jpg Je všeobecne známe, že výrobcovia telefónov a tabletov používateľa mierne zavádzajú, keď udávajú veľkosť interného úložiska zariadenia. V prvom rade, 16 GB úložisko má v skutočnosti iba 14,7 GB (nepresnosť vzniká prevodom jednotiek). Tento problém sa netýka iba telefónov a tabletov, ale akéhokoľvek úložiska. V prípade mobilných zariadení však značnú časť úložiska odhryzne aj operačný systém.

Britská spoločnosť Which? pripravila peknú infografiku, ktorá zobrazuje, koľko miesta má používateľ reálne k dispozícií. Which? porovnal momentálne najobľúbenejšie modely telefónov - nové iPhony, Samsung Galaxy S4, LG G2, Nexus 5 a ďalšie.

Farebný iPhone 5C obstál v porovnaní najlepšie, používateľ má k dispozícii 12,60 GB. Model 5S ponúka o 0,4 GB menej miesta. Zaujímavé je aj porovnanie telefónov s Androidom. Ako sa dalo očakávať, najmenej miesta zaberá „čistá" verzia operačného systému, ktorou je vybavený Nexus 5. Telefón používateľovi ponúka 12,28 GB. Väčšina ostatných Android má 10,37 GB až 11,43 GB voľného miesta.

Extrémnym prípadom je Galaxy S4, ktorý odhryzol viac ako 6 GB dát a používateľovi poskytuje iba 8,56 GB priestoru. Dôvodom je používateľské rozhranie Touchwiz a množstvo nadštandardných funkcií, ktoré ostatné telefóny neponúkajú.

Za zmienku stojí aj operačný systém Windows Phone. Ten v prípade telefónov Nokia Lumia zaberá 1,9 GB dát. Používateľ má k dispozícii cca 12,5 až 12,8 GB voľného miesta, čiže zrovnateľne, resp. o trošku viac ako iPhone 5C.

Na druhej strane majitelia Androidov (s výnimkou Nexusu 5) si môžu kapacitu na rozdiel od iOS zariadení rozšíriť pomocou microSD karty.

velkost_telefonov_1.jpeg

Zdroj: tech.fortune.cnn.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá