2.6.2015 0 Comments

Ktoré technológie dokážu firmám pomôcť v biznise?

Biznis paradox súčasnosti? Mnohé firmy svojím zákazníkom stále neponúkajú to, čo potrebujú, ale to, čo firmy potrebujú predať. Ako tento nefungujúci prístup konečne zmeniť a ako v tom firmám pomôžu moderné technológie sa účastníci mali možnosť dozvedieť na konferencii DATALAN IT FORUM 2015. Takmer dve desiatky spíkrov predstavili najnovšie technologické inovácie, ktoré sú nevyhnutné v biznise 21. storočia.

Cieľom konferencie DATALAN IT FORUM 2015 bolo inšpirovať firmy k tomu, ako využiť obrovské možnosti moderných technológií. Výsledkom budú personalizované služby, spokojný zákazník a rastúci biznis. „V DATALANe vidíme za každým IT riešením prínos pre zákazníka. Technológie a služby vnímame ako dve neoddeliteľné veci a riadime sa zásadou, že moderné riešenia musia byť v prvom rade užitočné," vysvetlil Michal Klačan, predseda predstavenstva spoločnosti DATALAN, známy svojím nadšením pre nové technológie. A z pohľadu zákazníka je pre neho užitočná tá služba, ktorá reaguje na jeho potreby a očakávania."

Problémom, ktorý stojí za neosobným prístupom firiem ku svojim zákazníkom, či za málo atraktívnymi službami, môže byť nielen konzervativizmus, či pohodlnosť, ale často je to aj málo informácií o nových technológiách a ich využití v praxi. A pritom firmy už dnes majú k dispozícii skutočne množstvo šikovných nástrojov, prostredníctvom ktorých môžu ponuku služieb aj komunikáciu so zákazníkmi rýchlo a ľahko zmeniť. A to aj bez vysokých nákladov na infraštruktúru.

Na konferencii DATALAN IT FORUM 2015 hosťom okrem iného ukázali, ako môžu personalizovať užívateľské prostredie v každom zariadení a dosiahnuť tak pozitívnu customer experience t.j. zákaznícku skúsenosť. Pozrieť sa na vec z pohľadu zákazníka a prispôsobiť ponuku reálnym potrebám dnes už nemusí byť pre firmy žiadna závratná investícia. Nepotrebujú meniť celé systémy, iba upraviť digitálne používateľské rozhranie koncového klienta, ktoré by malo byť príjemné a jednoduché. Stačí nadstavba systému - rýchla, flexibilná a modifikovateľná. Ako na to, odznelo firmám aj na konkrétnom príklade.

Účastníci mali možnosť spoznať Complex Event Processing, šikovnú technológiu, ktorá pomôže firmám získať užitočné informácie o zákazníkoch a ovplyvniť ich rozhodovanie pri nákupe. CEP mimoriadne rýchlo identifikuje konkrétne zákaznícke situácie a dokáže „spustiť" scenár, ktorý prispôsobí ponuku služieb aktuálnym potrebám v správnom čase. DATALAN už má skúsenosti s nasadením tejto technológie v priemysle a nechýbajú ani nápady a vízie, ako by mohol CEP fungovať aj v iných oblastiach. Potenciál využitia je vo firmách, ktoré majú najviac informácií o zákazníkoch, teda bankách, u telekomunikačných operátorov, či v poisťovniach.

Na konferencii exkluzívne predstavli aj SemanticSearchBox, nový nástroj z dielne DATALANu, ktorý pomôže napr. pracovníkom call centra a pobočiek získať relevantné informácie bez toho, aby museli ovládať aktuálne kampane a programy. Tento firemný „Google" pracujúci na princípe umelej inteligencie dokáže vyhľadať informácie na základe významu, rozpoznať ľudskú reč, vie sa učiť v čase a obsiahne široký rozsah dát v rôznych formátoch z rôznych systémov.

Účastníkom konferencie IT experti predviedli aj nástroje na online identifikáciu a lokalizáciu zákazníkov, bezpečné zdieľanie dokumentov, jednoduché videokonferencie a nechýbali ani možnosti vyskúšať si najnovšie technologické vychytávky.

21. mája sa v Bratislave stretli najnovšie inovácie, desiatky nápadov a užitočných technológií. Účastníci konferencie DATALAN IT FORUM 2015 sa inšpirovali skúsenosťami z praxe a diskutovať s lídrami slovenského IT trhu.

Špeciálnym hosťom konferencie bol Sean Dromgoole, britský expert s viac než 15-ročnými skúsenosťami v oblasti skúmania zákazníckych potrieb a očakávaní. Svoje startup príbehy porozprávali Ján Cifra z eDocu, Daniel Minárik z ProfitUp a slovenský expert na využitie dronov v biznise, Róbert Kúšik z UAVONIC.

Kompletný program a výstupy z konferencie nájdete na www.datalanitforum.sk

Hlavnými partnermi konferencie DATALAN IT FORUM 2015: spoločnosti CISCO, HP, IBM a SAMSUNG.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: Alcatel LINK ZONE - LTE (4G) Wifi router do vrecka

26.10.2016 11:30

Firma TCL Communication uvedla na český a slovenský trh LTE (4G) Wi-Fi router Alcatel LINK ZONE. Novinka poslouží jako mobilní přístupový bod k internetu pro až 15 různých zařízení s WiFi připojením. ...

Tlačové správy

Čína chce investovať na Slovensku – privítali by u nás logistické centrum

26.10.2016 11:10

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes rokoval s delegáciou Medzinárodnej obchodnej komory Hodvábnej cesty (SRCIC – Silk Road Chamber of International Commerce, Hong K ...

Tlačové správy

ČR: Herný headset Cooler Master MasterPulse Pro s RGB, Bass FX a 7.1 kanálovým zvukom

26.10.2016 11:00

Společnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh herní sluchátka MasterPulse Pro. Vylepšená verze předchozích MasterPulse Over-ear nabízí naví ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá