Image
24.2.2016 1 Comments

Ktoré pevné disky sú najspoľahlivejšie? Spoločnosť Backblaze zverejnila štatistiky za rok 2015

Na konci minulého roka sa točilo v dátových centrách cloudovej spoločnosti Backblaze, zaoberajúcej sa zálohou dát v cloude, spolu 56 224 pevných diskov, zatiaľ čo na začiatku roka ich bolo „len“ 39 690. Svoju kapacitu teda zvýšila o 65 petabajtov. Nedávno sa spoločnosť rozhodla uverejniť štatistiky za uplynulé obdobie, v ktorých poukazuje na poruchovosť týchto pevných diskov. Ktorí výrobcovia si počas roka 2015 reputáciu polepšili a naopak, ktorí vykazovali najväčšiu mieru zlyhania?

Na základe nasledujúceho grafu možno povedať, že pokazenú reputáciu si napravila predovšetkým značka Seagate. Vzhľadom na predchádzajúce nepriaznivé výsledky zaznamenala najvýraznejšie zlepšenie, a to konkrétne v rozmedzí mesiacov apríl 2013 až december 2015. V miere poruchovosti pevných diskov sa dostala na tretiu priečku, kým na prvom mieste sa umiestnili pevné disky HGST, ktoré v súčasnosti vlastní Western Digital, za nimi nasleduje producent Toshiba a nakoniec Western Digital.

Čo sa týka miery poruchovosti pevných diskov s kapacitou 4 TB, za dané obdobie najhoršie výsledky dosiahla Toshiba. V pätách jej skončil výrobca Seagate, ktorého pevné disky však boli cenovo najatraktívnejšie. Najlepšie z hľadiska výkonu, ako aj ekonomickej atraktivity na tom opäť skončili disky HGST.

Miera poruchovosti 6 TB modelov diskov bola porovnateľná s poruchovosťou 4 TB diskov. 6 TB disky Seagate však skončili v tomto prípade o niečo lepšie.

Nasledujúce grafy zasa porovnávajú rozdiel medzi množstvom prevádzkových diskov a počtom hodín ich prevádzky. Kým v počte diskov zvíťazila značka Seagate, v počte hodín triumfovali disky HGST.

V nasledujúcej tabuľke si nakoniec môžete pozrieť štatistické údaje všetkých 18 modelov pevných diskov, ktoré boli súčasťou dátových centier Backblaze v intervale od druhého štvrťroka 2013 až do konca roka 2015.

V priebehu minulého roka odišlo, respektíve bolo vyradených päť konkrétnych modelov pevných diskov. Tie sú uvedené v poslednej tabuľke.

Zdroj: backblaze.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

1 Comments

  1. Takmer dokonceny clanok reakcia na: Ktoré pevné disky sú najspoľahlivejšie? Spoločnosť Backblaze zverejnila štatistiky za rok 2015
    24.2.2016 17:02
    Skoda, ze si autor "Redakcia" poriadne (s pochopenim) neprecital zdrojovy clanok a nedal si tu namahu skontrolovat, ci prevzal aspon spravne obrazky. Par slov k obsahu: - kolacove grafy neporovnavaju rozdiel medzi poctom diskov a ich prevadzkovych hodin. Len informuju o tom, kolko akych diskov firma Blackblaze vlastni a kolko hodin jednotlive disky funguju. Teda, zobrazovali by, keby ste prevzali obra grafy a nie len jeden z nich. Preco nakupovali takmer vylucne disky Seagate bolo v clanku vysvetlene a vobec to nesuvisi s tym, ze disky HGST su starsie a maju teda nabehanych viac hodin. - pri 4TB diskoch su najatraktivnejsie disky Seagate a preto z hladiska ekonomickej atraktivity vyhrava HGST (ktore sa pre ich vysoku cenu rozhodli nekupovat)? - ked je miera poruchovosti 6TB diskov porovnatelna, neviem preco ste to neurobili. A zistili by ste, ze pri diskoch WD, je to "len" 2x vyssia poruchovost pri 6TB oproti 4TB verzii. Ak sa da porovnavat statistika na 46 a na 458 diskoch. - perlicka na zaver. Posledne 2 tabulky sa napadne podobaju jedna na druhu. Ako hladam, tak hladam ale 18 riadkov so statistickymi udajmi k diskom neviem najst. Mimochdom, mohli by ste pridat tlacidlo "upozorni na chybu", aby sa diskusia nemusela nevyuzivat na suplovanie korektorov.
    Reagovať

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá