Image
29.9.2015 0 Comments

Kryt HandyCase urobí iPad a iPhone priehľadným. Môžete ich ovládať zozadu

Na ovládanie iPhonu či iPadu zvyčajne používate dva prsty, a tak vlastne 80 % vašich prstov ostáva nevyužitých. Predstavte si, že by ste mohli herné, mapové či iné aplikácie ovládať na zadnej strane zariadenia a použiť pri tom všetky prsty jednej alebo aj oboch rúk bez toho, aby ste nimi prekrývali obrazovku. Umožňuje to kryt HandyCase, vďaka ktorému budete „vidieť cez zariadenie". Na portáli Kickstarter ho predstavila spoločnosť HandyScape zo Silicon Valley.

A zdá sa, že o HandyCase je slušný záujem. Kampaň potrvá do 23. októbra, no už teraz sú vyzbierané tri štvrtiny cieľovej sumy 100 000 dolárov.

handycase.gif

HandyCase je bezdrôtový tenký, ľahký a odolný kryt, ktorý sa jednoducho zaklapne na chrbát mobilného zariadenia a okamžite umožňuje používateľovi interagovať s telefónom alebo tabletom z inak neprístupnej oblasti. Prekonáva teda praktické obmedzenia, s ktorými sa stretávame pri používaní mobilného zariadenia.

handycase2.jpg

Kryt sa k zariadeniu pripája bezdrôtovo cez bluetooth LE, čo by malo umožniť 20 hodín nepretržitej prevádzky. Použitá je 800 mAh batéria, no tvorcovia uvažujú o batérii s menšou kapacitou, s ktorou by kryt mohol mať menšiu hrúbku.


Zakladateľ spoločnosti HandyScale Tong Luo tvrdí, že možnosti použitia ich transparentnej technológie sú takmer nekonečné. Primárne je síce orientovaná na herný priemysel, pretože „hranie na iPhone či iPade je s HandyCase oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie, keďže môžete použiť všetky svoje prsty". No praktických využití možno nájsť viac, napríklad v automobilovom priemysle, pri zdravotníckych pomôckach, ale dokonca aj v kozmických technológiách.


Kryt sa ponúka v niekoľkých farebných vyhotoveniach, ceny sa začínajú od 99 dolárov. Medzi podporované zariadenia patria iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 6 Plus, iPhone 6S Plus a tablety iPad Mini 1, 2, 3, iPad Air 2 a iPad Pro. Dodávky by sa mali začať v apríli 2016.

Zdroj: digitaltrends.com
kickstarter.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá