Image
29.9.2015 0 Comments

Kryt HandyCase urobí iPad a iPhone priehľadným. Môžete ich ovládať zozadu

Na ovládanie iPhonu či iPadu zvyčajne používate dva prsty, a tak vlastne 80 % vašich prstov ostáva nevyužitých. Predstavte si, že by ste mohli herné, mapové či iné aplikácie ovládať na zadnej strane zariadenia a použiť pri tom všetky prsty jednej alebo aj oboch rúk bez toho, aby ste nimi prekrývali obrazovku. Umožňuje to kryt HandyCase, vďaka ktorému budete „vidieť cez zariadenie". Na portáli Kickstarter ho predstavila spoločnosť HandyScape zo Silicon Valley.

A zdá sa, že o HandyCase je slušný záujem. Kampaň potrvá do 23. októbra, no už teraz sú vyzbierané tri štvrtiny cieľovej sumy 100 000 dolárov.

handycase.gif

HandyCase je bezdrôtový tenký, ľahký a odolný kryt, ktorý sa jednoducho zaklapne na chrbát mobilného zariadenia a okamžite umožňuje používateľovi interagovať s telefónom alebo tabletom z inak neprístupnej oblasti. Prekonáva teda praktické obmedzenia, s ktorými sa stretávame pri používaní mobilného zariadenia.

handycase2.jpg

Kryt sa k zariadeniu pripája bezdrôtovo cez bluetooth LE, čo by malo umožniť 20 hodín nepretržitej prevádzky. Použitá je 800 mAh batéria, no tvorcovia uvažujú o batérii s menšou kapacitou, s ktorou by kryt mohol mať menšiu hrúbku.


Zakladateľ spoločnosti HandyScale Tong Luo tvrdí, že možnosti použitia ich transparentnej technológie sú takmer nekonečné. Primárne je síce orientovaná na herný priemysel, pretože „hranie na iPhone či iPade je s HandyCase oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie, keďže môžete použiť všetky svoje prsty". No praktických využití možno nájsť viac, napríklad v automobilovom priemysle, pri zdravotníckych pomôckach, ale dokonca aj v kozmických technológiách.


Kryt sa ponúka v niekoľkých farebných vyhotoveniach, ceny sa začínajú od 99 dolárov. Medzi podporované zariadenia patria iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 6 Plus, iPhone 6S Plus a tablety iPad Mini 1, 2, 3, iPad Air 2 a iPad Pro. Dodávky by sa mali začať v apríli 2016.

Zdroj: digitaltrends.com
kickstarter.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá