Image
29.9.2015 0 Comments

Kryt HandyCase urobí iPad a iPhone priehľadným. Môžete ich ovládať zozadu

Na ovládanie iPhonu či iPadu zvyčajne používate dva prsty, a tak vlastne 80 % vašich prstov ostáva nevyužitých. Predstavte si, že by ste mohli herné, mapové či iné aplikácie ovládať na zadnej strane zariadenia a použiť pri tom všetky prsty jednej alebo aj oboch rúk bez toho, aby ste nimi prekrývali obrazovku. Umožňuje to kryt HandyCase, vďaka ktorému budete „vidieť cez zariadenie". Na portáli Kickstarter ho predstavila spoločnosť HandyScape zo Silicon Valley.

A zdá sa, že o HandyCase je slušný záujem. Kampaň potrvá do 23. októbra, no už teraz sú vyzbierané tri štvrtiny cieľovej sumy 100 000 dolárov.

handycase.gif

HandyCase je bezdrôtový tenký, ľahký a odolný kryt, ktorý sa jednoducho zaklapne na chrbát mobilného zariadenia a okamžite umožňuje používateľovi interagovať s telefónom alebo tabletom z inak neprístupnej oblasti. Prekonáva teda praktické obmedzenia, s ktorými sa stretávame pri používaní mobilného zariadenia.

handycase2.jpg

Kryt sa k zariadeniu pripája bezdrôtovo cez bluetooth LE, čo by malo umožniť 20 hodín nepretržitej prevádzky. Použitá je 800 mAh batéria, no tvorcovia uvažujú o batérii s menšou kapacitou, s ktorou by kryt mohol mať menšiu hrúbku.


Zakladateľ spoločnosti HandyScale Tong Luo tvrdí, že možnosti použitia ich transparentnej technológie sú takmer nekonečné. Primárne je síce orientovaná na herný priemysel, pretože „hranie na iPhone či iPade je s HandyCase oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie, keďže môžete použiť všetky svoje prsty". No praktických využití možno nájsť viac, napríklad v automobilovom priemysle, pri zdravotníckych pomôckach, ale dokonca aj v kozmických technológiách.


Kryt sa ponúka v niekoľkých farebných vyhotoveniach, ceny sa začínajú od 99 dolárov. Medzi podporované zariadenia patria iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 6 Plus, iPhone 6S Plus a tablety iPad Mini 1, 2, 3, iPad Air 2 a iPad Pro. Dodávky by sa mali začať v apríli 2016.

Zdroj: digitaltrends.com
kickstarter.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá