30.1.2013 0 Comments

Krajské riaditeľstvo Polície Stredočeského kraja usporí čas a peniaze vďaka riešeniu GFI FAXmaker

Spoločnosť GFI Software, popredný poskytovateľ infraštruktúry pre malé a stredne veľké podniky (SMB), ohlásila, že Krajské riaditeľstvo Polície Stredočeského kraja začalo využívať GFI FAXmaker. Zákazník implementoval nový faxový systém s cieľom zefektívniť komunikačné procesy a očakáva významné úspory, ako časové, tak aj finančné. Zároveň môže využívať spoľahlivý a bezpečný komunikačný kanál, ktorý nutne potrebuje na svoju každodennú prácu.

Doteraz Krajské riaditeľstvo využívalo bežné faxové prístroje, ktoré začali byť v poslednom čase stále poruchovejšie a náhradné prístroje už neboli dostupné. Faxovanie je stále veľmi dôležitou súčasťou procesov rutinnej policajnej práce, ktoré nie je možné nahradiť elektronickou poštou. Preto sa zákazník rozhodol nahradiť existujúcu infraštruktúru spoľahlivejším faxovým softvérom spoločnosti GFI Software. Riešenie pracuje nad ISDN linkami, využíva faxovacie karty Diva a dva servery s neobmedzenou licenciou GFI FAXmaker, ktorú v reálnej prevádzke využíva viac ako 250 užívateľov.

Po uvedení automatizovaného riešenia do prevádzky zaznamenalo Krajské riaditeľstvo Polície Stredočeského kraja úspory hlavne časové, kedy teraz pracovníci úradu nemusia tráviť veľké množstvo času chodením k najbližšiemu faxu a čakaním, až sa prístroj uvoľní. Pracovník polície správu odošle na faxovací server a nemusí sa o ňu už ďalej starať, pretože server ju potom automaticky odfaxuje. Podobne každému pracovníkovi príde prichádzajúca faxová správa priamo do jeho e-mailu.

„Popri preukázateľných časových úsporách očakávame tiež zvýšenie produktivity v rámci našej organizácie, čo povedie k efektívnejšiemu fungovaniu úradu," povedal poručík Jakub Vinčálek, tlačový hovorca Krajského riaditeľstva Polície Stredočeského kraja. „Po preukázaní prínosov na Krajskom riaditeľstve Polície Stredočeského kraja zvažujú implementáciu GFI FAXmaker aj ďalšie krajské riaditeľstvá v Českej republike."

„Aj v čase e-mailovej komunikácie existujú organizácie, hlavne štátne a verejné, ktoré musia časť svojich procesov stále podporovať faxovou komunikáciou," povedal Martin Říha, riaditeľ pre stratégiu GFI Software. „Organizácie ako Krajské riaditeľstvo Polície Stredočeského kraja potrebujú spoľahlivý a zabezpečený prenos informácií, ktorý nehrozí zavírením a phishingovými útokmi, neohrozuje bezpečnosť počítačovej siete a vyhovuje náročným regulačným nariadeniam. Navyše, podľa našich odhadov sa pri úrovni odosielania 100 faxov denne s riešením GFI FAXmaker ušetrí v porovnaní s manuálnym faxovaním až 1 milión Kč ročne."

Viac informácií o riešení GFI FAXmaker nájdete na http://www.gfi.cz/faxmaker/.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá