30.1.2013 0 Comments

Krajské riaditeľstvo Polície Stredočeského kraja usporí čas a peniaze vďaka riešeniu GFI FAXmaker

Spoločnosť GFI Software, popredný poskytovateľ infraštruktúry pre malé a stredne veľké podniky (SMB), ohlásila, že Krajské riaditeľstvo Polície Stredočeského kraja začalo využívať GFI FAXmaker. Zákazník implementoval nový faxový systém s cieľom zefektívniť komunikačné procesy a očakáva významné úspory, ako časové, tak aj finančné. Zároveň môže využívať spoľahlivý a bezpečný komunikačný kanál, ktorý nutne potrebuje na svoju každodennú prácu.

Doteraz Krajské riaditeľstvo využívalo bežné faxové prístroje, ktoré začali byť v poslednom čase stále poruchovejšie a náhradné prístroje už neboli dostupné. Faxovanie je stále veľmi dôležitou súčasťou procesov rutinnej policajnej práce, ktoré nie je možné nahradiť elektronickou poštou. Preto sa zákazník rozhodol nahradiť existujúcu infraštruktúru spoľahlivejším faxovým softvérom spoločnosti GFI Software. Riešenie pracuje nad ISDN linkami, využíva faxovacie karty Diva a dva servery s neobmedzenou licenciou GFI FAXmaker, ktorú v reálnej prevádzke využíva viac ako 250 užívateľov.

Po uvedení automatizovaného riešenia do prevádzky zaznamenalo Krajské riaditeľstvo Polície Stredočeského kraja úspory hlavne časové, kedy teraz pracovníci úradu nemusia tráviť veľké množstvo času chodením k najbližšiemu faxu a čakaním, až sa prístroj uvoľní. Pracovník polície správu odošle na faxovací server a nemusí sa o ňu už ďalej starať, pretože server ju potom automaticky odfaxuje. Podobne každému pracovníkovi príde prichádzajúca faxová správa priamo do jeho e-mailu.

„Popri preukázateľných časových úsporách očakávame tiež zvýšenie produktivity v rámci našej organizácie, čo povedie k efektívnejšiemu fungovaniu úradu," povedal poručík Jakub Vinčálek, tlačový hovorca Krajského riaditeľstva Polície Stredočeského kraja. „Po preukázaní prínosov na Krajskom riaditeľstve Polície Stredočeského kraja zvažujú implementáciu GFI FAXmaker aj ďalšie krajské riaditeľstvá v Českej republike."

„Aj v čase e-mailovej komunikácie existujú organizácie, hlavne štátne a verejné, ktoré musia časť svojich procesov stále podporovať faxovou komunikáciou," povedal Martin Říha, riaditeľ pre stratégiu GFI Software. „Organizácie ako Krajské riaditeľstvo Polície Stredočeského kraja potrebujú spoľahlivý a zabezpečený prenos informácií, ktorý nehrozí zavírením a phishingovými útokmi, neohrozuje bezpečnosť počítačovej siete a vyhovuje náročným regulačným nariadeniam. Navyše, podľa našich odhadov sa pri úrovni odosielania 100 faxov denne s riešením GFI FAXmaker ušetrí v porovnaní s manuálnym faxovaním až 1 milión Kč ročne."

Viac informácií o riešení GFI FAXmaker nájdete na http://www.gfi.cz/faxmaker/.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá