8.2.2013 0 Comments

Košickí výskumníci testujú technológiu vyvinutú v spolupráci s ANTIKom

Košický operátor ANTIK Telecom spúšťa v spolupráci s Technickou univerzitou v Košiciach (TUKE) testovanie novej platformy pre distribúciu audiovizuálnych dát v rozličných sieťových prostrediach. Novú IPTV technológiu vyvinuli pred časom programátori v ANTIKu v spolupráci s výskumníkmi z TUKE.

Testovanie jej vlastností v heterogénnom prostredí prebieha v réžii univerzity, v prostredí univerzitného kampusu v Košiciach. Pracovníci skúmajú streamovanie, archiváciu, replikáciu a loadbalancing lineárnej televízie a nelineárneho multimediálneho obsahu v internetových sieťach.

„Tento projekt je realizovaný v spolupráci komerčného sektora a akademickej obce. Aj keď to na Slovensku nie je veľmi bežné, spájanie teórie s praxou sa celosvetovo osvedčuje ako najefektívnejšie využitie prostriedkov venovaných do vedy a výskumu. Naši programátori spolu s výskumnými pracovníkmi z Technickej univerzity v Košiciach vyvinuli unikátnu softvérovú platformu pre distribúciu videa, ktorej vlastnosti sme začali testovať v heterogénnych sieťach priamo v Košiciach,"uvádza Maroš Plučinský, šéf Softvérového oddelenia spoločnosti ANTIK Telecom.

„S ANTIKom riešime v univerzitnom kompetenčnom centre problém interaktivity v poskytovaní sofistikovaných mediálnych služieb cez IPTV. Telekomunikačný operátor je pre tento projekt vhodným partnerom, pretože nám vytvára reálne podmienky na testovanie, navyše sám má svoje vlastné vývojové oddelenie a pracuje na celosvetových novinkách v oblasti IPTV, ktoré sa mu darí úspešne presadzovať na globálnom trhu digitálnej televízie,"vysvetľuje doc. Ing. František Jakab, PhD. vedúci Laboratórií počítačových sietí Katedry počítačov a informatiky na TUKE.

Projekt Kompetenčné centrum znalostných technológií pre inovácie produkčných systémov v priemysle a službách je spolufinancované zo zdrojov EÚ. Úlohou ANTIKu, ako jedného z deviatich partnerov projektu, je spolupodieľať sa na riešení interaktivity v poskytovaní sofitistikovaných mediálnych služieb prostredníctvom IPTV.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá