8.2.2013 0 Comments

Košickí výskumníci testujú technológiu vyvinutú v spolupráci s ANTIKom

Košický operátor ANTIK Telecom spúšťa v spolupráci s Technickou univerzitou v Košiciach (TUKE) testovanie novej platformy pre distribúciu audiovizuálnych dát v rozličných sieťových prostrediach. Novú IPTV technológiu vyvinuli pred časom programátori v ANTIKu v spolupráci s výskumníkmi z TUKE.

Testovanie jej vlastností v heterogénnom prostredí prebieha v réžii univerzity, v prostredí univerzitného kampusu v Košiciach. Pracovníci skúmajú streamovanie, archiváciu, replikáciu a loadbalancing lineárnej televízie a nelineárneho multimediálneho obsahu v internetových sieťach.

„Tento projekt je realizovaný v spolupráci komerčného sektora a akademickej obce. Aj keď to na Slovensku nie je veľmi bežné, spájanie teórie s praxou sa celosvetovo osvedčuje ako najefektívnejšie využitie prostriedkov venovaných do vedy a výskumu. Naši programátori spolu s výskumnými pracovníkmi z Technickej univerzity v Košiciach vyvinuli unikátnu softvérovú platformu pre distribúciu videa, ktorej vlastnosti sme začali testovať v heterogénnych sieťach priamo v Košiciach,"uvádza Maroš Plučinský, šéf Softvérového oddelenia spoločnosti ANTIK Telecom.

„S ANTIKom riešime v univerzitnom kompetenčnom centre problém interaktivity v poskytovaní sofistikovaných mediálnych služieb cez IPTV. Telekomunikačný operátor je pre tento projekt vhodným partnerom, pretože nám vytvára reálne podmienky na testovanie, navyše sám má svoje vlastné vývojové oddelenie a pracuje na celosvetových novinkách v oblasti IPTV, ktoré sa mu darí úspešne presadzovať na globálnom trhu digitálnej televízie,"vysvetľuje doc. Ing. František Jakab, PhD. vedúci Laboratórií počítačových sietí Katedry počítačov a informatiky na TUKE.

Projekt Kompetenčné centrum znalostných technológií pre inovácie produkčných systémov v priemysle a službách je spolufinancované zo zdrojov EÚ. Úlohou ANTIKu, ako jedného z deviatich partnerov projektu, je spolupodieľať sa na riešení interaktivity v poskytovaní sofitistikovaných mediálnych služieb prostredníctvom IPTV.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá