Image
24.1.2014 0 Comments

Konzoly pomohli AMD zachrániť posledný štvrťrok 2013, stále je v strate

amd_graphics.jpg Predaje PlayStation 4 a Xbox One pomohli AMD udržať sa v štvrtom štvrťroku 2013 v čiernych číslach a znížiť tak celoročnú stratu.

Za štvrťrok končiaci sa 28. decembra dosiahla divízia AMD pre grafické a vizuálne riešenia tržby na úrovni 865 miliónov dolárov. Je to veľký skok oproti 326 miliónom v rovnakom štvrťroku predchádzajúceho roka. Divízia pripravujúca okrem iného čipy aj pre PS4 a Xbox One tak dosiahla zisk 121 miliónov dolárov (rok predtým 79 mil.) a stala sa ťahúňom celej firmy. Keď sa pozrieme na celoročné čísla divízie, tržby vzrástli z vlaňajšej 1,42 miliardy na tohtoročnú úroveň 2,2 miliardy.

Divízia počítačových riešení (kam spadajú napríklad procesory pre PC) vykázala v poslednom štvrťroku malú stratu, a to na úrovni 7 miliónov dolárov, tržby sa zastavili na úrovni 722 miliónov dolárov. V predošlom štvrťroku Q3 2013 sa divízii ešte podarilo vygenerovať 22 miliónov zisku.

AMD ako celok dosiahlo v poslednom štvrťroku tržby na úrovni 1,59 miliardy, čo je medziročný nárast o 35 percent. Celoročne sa však pre slabší začiatok roka firma neprehupla do plusu a vykázala stratu 83 miliónov dolárov.

„Náš plán strategickej transformácie priniesol v štvrtom štvrťroku 2013 ovocie vo forme významného rastu príjmov a zlepšenia ziskovosti," vyjadril sa prezident a generálny riaditeľ AMD Rory Read vo svojom vyhlásení. „Vývoj našich SoC (System on a Chip) a grafických produktov mal za následok v porovnaní s posledným štvrťrokom 2012 38-percentné zvýšenie príjmov. Naším cieľom na rok 2014 je podpora rastu tržieb a celoročnej ziskovosti. K tomu nám výrazne dopomôže diferenciácia našich produktov."

Uvidíme, ako sa firme bude dariť v aktuálnom roku, keď by mohla pocítiť výraznejšie zisky z konzolových čipov.

Zdroj: Sector


Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Hybridné zariadenia predstavujú nový štandard. Čaká nás budúcnosť bez notebookov?

12.09.2016 00:22

Vo svete, kde každý rok stále rýchlejšie vznikajú nové technológie, je zaujímavé čítať o tom, ktoré technológie sú údajne na zostupe. Minulý mesiac napríklad ukázala štúdia spoločnosti comScore, že su ...

Prieskumy trhu 2

Vo Švédsku končí na skládkach len 1 % komunálneho odpadu

12.09.2016 00:10

Švédsko je lídrom v ochrane životného prostredia. Svedčí o tom okrem iného  aj projekt elektrických ciest, určených pre vozidlá, ktoré sú priťažké na to, aby boli poháňané iba elektrinou. Prvý dvojkil ...

Prieskumy trhu

PRIESKUM: Bankovú mobilnú aplikáciu využíva týždenne 22 % Slovákov

31.08.2016 00:07

Raz za týždeň využíva mobilnú aplikáciu svojej banky 22 % Slovákov. Takmer každý deň aplikáciu využije 14 % oslovených respondentov. V ČR je situácia obdobná, keď v oboch prípadoch sú výsledky len o p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá