Image
24.1.2014 0 Comments

Konzoly pomohli AMD zachrániť posledný štvrťrok 2013, stále je v strate

amd_graphics.jpg Predaje PlayStation 4 a Xbox One pomohli AMD udržať sa v štvrtom štvrťroku 2013 v čiernych číslach a znížiť tak celoročnú stratu.

Za štvrťrok končiaci sa 28. decembra dosiahla divízia AMD pre grafické a vizuálne riešenia tržby na úrovni 865 miliónov dolárov. Je to veľký skok oproti 326 miliónom v rovnakom štvrťroku predchádzajúceho roka. Divízia pripravujúca okrem iného čipy aj pre PS4 a Xbox One tak dosiahla zisk 121 miliónov dolárov (rok predtým 79 mil.) a stala sa ťahúňom celej firmy. Keď sa pozrieme na celoročné čísla divízie, tržby vzrástli z vlaňajšej 1,42 miliardy na tohtoročnú úroveň 2,2 miliardy.

Divízia počítačových riešení (kam spadajú napríklad procesory pre PC) vykázala v poslednom štvrťroku malú stratu, a to na úrovni 7 miliónov dolárov, tržby sa zastavili na úrovni 722 miliónov dolárov. V predošlom štvrťroku Q3 2013 sa divízii ešte podarilo vygenerovať 22 miliónov zisku.

AMD ako celok dosiahlo v poslednom štvrťroku tržby na úrovni 1,59 miliardy, čo je medziročný nárast o 35 percent. Celoročne sa však pre slabší začiatok roka firma neprehupla do plusu a vykázala stratu 83 miliónov dolárov.

„Náš plán strategickej transformácie priniesol v štvrtom štvrťroku 2013 ovocie vo forme významného rastu príjmov a zlepšenia ziskovosti," vyjadril sa prezident a generálny riaditeľ AMD Rory Read vo svojom vyhlásení. „Vývoj našich SoC (System on a Chip) a grafických produktov mal za následok v porovnaní s posledným štvrťrokom 2012 38-percentné zvýšenie príjmov. Naším cieľom na rok 2014 je podpora rastu tržieb a celoročnej ziskovosti. K tomu nám výrazne dopomôže diferenciácia našich produktov."

Uvidíme, ako sa firme bude dariť v aktuálnom roku, keď by mohla pocítiť výraznejšie zisky z konzolových čipov.

Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

CES 2017: BMW i Inside Future a BMW HoloActive Touch – toto je budúcnosť automobilizmu

05.01.2017 09:42

BMW predstavilo nové koncepty a technológie pre autonómne riadené vozidlá. Na tlačovej konferencii bola predstavená štúdia elektromobilu BMW i Inside Future ktorá má za úlohu návštevníkom ukázať ako b ...

Prieskumy trhu

Prieskum: Výdavky na digitálne iniciatívy narastú v priebehu dvoch rokov o 50 %

27.12.2016 00:08

Že sa CIO v Európe, ale aj na strednom východe a v Afrike (región EMEA), zapájajú do digitálneho biznisu, dokazujú výsledky prieskumu Gartner 2017 CIO Agenda. Organizácia plnej polovice z nich sú aktí ...

Prieskumy trhu

Prieskum: Stredoeurópania sa prihlasujú na Facebook sedemkrát denne

23.12.2016 00:05

Spoločnosť Ericsson vo svojom najnovšom vydaní štúdie konštatuje, že telekomunikačný trh v strednej a východnej Európy (CEE) má rastúci trend, najmä vďaka stúpajúcemu používaniu smartfónov a aplikácií ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá