6.2.2014 0 Comments

Kontrolný výkaz DPH je už v programoch KROS zapracovaný

Ak ste platiteľom DPH, tak určite viete, že od 1. 1. 2014 máte povinnosť podávať nový elektronický kontrolný výkaz DPH. Spoločnosť KROS - líder na trhu s ekonomickým softvérom na to v nových verziách ekonomických programov ALFA plus a OMEGA reaguje zapracovaním tlačiva kontrolného výkazu DPH a možnosti jeho elektronického podania.

Aktuálny softvér je alfa a omega bezproblémového účtovníctva
Zvládnutie kontrolného výkazu DPH nespočíva len v povinnosti podať ho v stanovenom termíne. Je dôležité mať už od začiatku príslušného obdobia ekonomický softvér aktualizovaný o s ním spojené funkcie a vyhnúť sa tak zbytočnej práci pri spätnej úprave dokladov vystavených pred jeho aktualizáciou. Spoločnosť KROS preto už od 1. 1. 2014 používateľom programov ALFA plus a OMEGA v prvej fáze poskytla možnosť zaradiť doklady do jednotlivých oddielov kontrolného výkazu.

Od 5. 2. 2014 bolo v rámci druhej fázy zapracovania kontrolného výkazu do ekonomických programov doplnené tlačivo a možnosť jeho elektronického podania.

Majitelia Alfy plus a Omegy si kvôli kontrolnému výkazu nemusia dokupovať samostatný modul. Stačí mať platný Balík podpory aspoň do konca marca 2014. Za spracovanie kontrolného výkazu sa teda nič navyše neplatí.

Čo je kontrolný výkaz DPH?
Kontrolný výkaz je dokument, ktorý obsahuje informácie o vymedzených dodávkach tovaru a služieb platiteľov dane na vstupe aj výstupe. Prostredníctvom krížovej kontroly údajov v kontrolnom výkaze bude finančná správa vedieť efektívne plánovať daňové kontroly.

Všetky dôležité informácie o kontrolnom výkaze DPH nájdete aj na stránke www.kros.sk/kontrolnyvykaz.

Podnikatelia a živnostníci môžu programy KROS teraz získať so zľavou až 50 %

Nie je Váš súčasný softvér pripravený na kontrolný výkaz DPH? Vyskúšajte kompletné spracovanie kontrolného výkazu DPH v programoch KROS. Stiahnite si demoverzie programov na www.kros.sk/alfaplus alebo www.kros.sk/omega. V rámci prebiehajúcej akcie ho môžete získať so zľavou 50 %.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá