6.2.2014 0 Comments

Kontrolný výkaz DPH je už v programoch KROS zapracovaný

Ak ste platiteľom DPH, tak určite viete, že od 1. 1. 2014 máte povinnosť podávať nový elektronický kontrolný výkaz DPH. Spoločnosť KROS - líder na trhu s ekonomickým softvérom na to v nových verziách ekonomických programov ALFA plus a OMEGA reaguje zapracovaním tlačiva kontrolného výkazu DPH a možnosti jeho elektronického podania.

Aktuálny softvér je alfa a omega bezproblémového účtovníctva
Zvládnutie kontrolného výkazu DPH nespočíva len v povinnosti podať ho v stanovenom termíne. Je dôležité mať už od začiatku príslušného obdobia ekonomický softvér aktualizovaný o s ním spojené funkcie a vyhnúť sa tak zbytočnej práci pri spätnej úprave dokladov vystavených pred jeho aktualizáciou. Spoločnosť KROS preto už od 1. 1. 2014 používateľom programov ALFA plus a OMEGA v prvej fáze poskytla možnosť zaradiť doklady do jednotlivých oddielov kontrolného výkazu.

Od 5. 2. 2014 bolo v rámci druhej fázy zapracovania kontrolného výkazu do ekonomických programov doplnené tlačivo a možnosť jeho elektronického podania.

Majitelia Alfy plus a Omegy si kvôli kontrolnému výkazu nemusia dokupovať samostatný modul. Stačí mať platný Balík podpory aspoň do konca marca 2014. Za spracovanie kontrolného výkazu sa teda nič navyše neplatí.

Čo je kontrolný výkaz DPH?
Kontrolný výkaz je dokument, ktorý obsahuje informácie o vymedzených dodávkach tovaru a služieb platiteľov dane na vstupe aj výstupe. Prostredníctvom krížovej kontroly údajov v kontrolnom výkaze bude finančná správa vedieť efektívne plánovať daňové kontroly.

Všetky dôležité informácie o kontrolnom výkaze DPH nájdete aj na stránke www.kros.sk/kontrolnyvykaz.

Podnikatelia a živnostníci môžu programy KROS teraz získať so zľavou až 50 %

Nie je Váš súčasný softvér pripravený na kontrolný výkaz DPH? Vyskúšajte kompletné spracovanie kontrolného výkazu DPH v programoch KROS. Stiahnite si demoverzie programov na www.kros.sk/alfaplus alebo www.kros.sk/omega. V rámci prebiehajúcej akcie ho môžete získať so zľavou 50 %.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá