Image
25.3.2015 0 Comments

Konkurencia sa nechytá. Smart hodinky Vector majú 30-dňovú výdrž batérie

vector_luna_meridian.jpg Londýnska spoločnosť Vector predstavila na veľtrhu hodiniek a šperkov Baselworld inteligentné hodinky, ktorými chce konkurovať zariadeniam s Android Wear aj Apple Watch najmä v oblasti životnosti batérie. Okrem toho, že sú hodinky štýlové a majú jednoduché a ľahko použiteľné rozhranie, ponúkajú až 30-dňovú výdrž batérie.

Dostupné budú dva modely - Luna s okrúhlym ciferníkom za 349 dolárov a obdĺžnikový Meridian za 199 dolárov. Oba modely sú vodotesné do hĺbky 50 metrov a v predaji by sa mali objaviť celosvetovo v lete, a to v on-line obchode spoločnosti Vector, ako aj u „vybraných miestnych predajcov".

vector_luna.jpg

Hodinky majú všetky funkcie, ktoré sa očakávajú od smart hodiniek. Rátajú kroky, kalórie, merajú vzdialenosť, sledujú vaše aktivity i spánok. Spolupracujú so smartfónom (podporované sú operačné systémy Android, iOS a dokonca aj Windows Phone), zobrazujú notifikácie, udalosti z kalendára, môžete si prezerať titulky v novinách (z aplikácie na RSS feeds). Existuje aj aplikácia umožňujúca prispôsobenie vzhľadu ciferníka.

vector_meridian.jpg

Za dlhú výdrž batérie vďačia hodinky tomu, že ich displej nie je dotykový, navigácia po funkciách sa uskutočňuje tromi fyzickými tlačidlami na boku. Trochu sa tým komplikuje ovládanie počas chôdze po rušnej ulici.

CEO spoločnosti Joe Santana ubezpečuje, že hodinky nebudú používateľa rušiť v každodennom živote. Notifikácie sa nezobrazia hneď, objaví sa len hrubá čiara okolo ciferníka. Ak si chce používateľ oznámenie prečítať, naznačí to pohybom zápästia, správa sa zobrazí do 5 sekúnd po zatrasení.

Vývojári aplikácií budú mať možnosť pridať do hodiniek vlastné aplikácie. Partnerom je už napríklad Nest, jeho inteligentné termostaty už možno ovládať pomocou týchto hodiniek.

Je veľmi odvážne (alebo nerozumné?), ak sa neznáma značka snaží konkurovať Applu či Googlu, no 30-dňová výdrž hodiniek Vector je atraktívna sama osebe. Ak k tomu výrobca pridá aj príťažlivý dizajn a inteligentné funkcie, nemôže nič pokaziť.

Zdroj: cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá