Image
25.3.2015 0 Comments

Konkurencia sa nechytá. Smart hodinky Vector majú 30-dňovú výdrž batérie

vector_luna_meridian.jpg Londýnska spoločnosť Vector predstavila na veľtrhu hodiniek a šperkov Baselworld inteligentné hodinky, ktorými chce konkurovať zariadeniam s Android Wear aj Apple Watch najmä v oblasti životnosti batérie. Okrem toho, že sú hodinky štýlové a majú jednoduché a ľahko použiteľné rozhranie, ponúkajú až 30-dňovú výdrž batérie.

Dostupné budú dva modely - Luna s okrúhlym ciferníkom za 349 dolárov a obdĺžnikový Meridian za 199 dolárov. Oba modely sú vodotesné do hĺbky 50 metrov a v predaji by sa mali objaviť celosvetovo v lete, a to v on-line obchode spoločnosti Vector, ako aj u „vybraných miestnych predajcov".

vector_luna.jpg

Hodinky majú všetky funkcie, ktoré sa očakávajú od smart hodiniek. Rátajú kroky, kalórie, merajú vzdialenosť, sledujú vaše aktivity i spánok. Spolupracujú so smartfónom (podporované sú operačné systémy Android, iOS a dokonca aj Windows Phone), zobrazujú notifikácie, udalosti z kalendára, môžete si prezerať titulky v novinách (z aplikácie na RSS feeds). Existuje aj aplikácia umožňujúca prispôsobenie vzhľadu ciferníka.

vector_meridian.jpg

Za dlhú výdrž batérie vďačia hodinky tomu, že ich displej nie je dotykový, navigácia po funkciách sa uskutočňuje tromi fyzickými tlačidlami na boku. Trochu sa tým komplikuje ovládanie počas chôdze po rušnej ulici.

CEO spoločnosti Joe Santana ubezpečuje, že hodinky nebudú používateľa rušiť v každodennom živote. Notifikácie sa nezobrazia hneď, objaví sa len hrubá čiara okolo ciferníka. Ak si chce používateľ oznámenie prečítať, naznačí to pohybom zápästia, správa sa zobrazí do 5 sekúnd po zatrasení.

Vývojári aplikácií budú mať možnosť pridať do hodiniek vlastné aplikácie. Partnerom je už napríklad Nest, jeho inteligentné termostaty už možno ovládať pomocou týchto hodiniek.

Je veľmi odvážne (alebo nerozumné?), ak sa neznáma značka snaží konkurovať Applu či Googlu, no 30-dňová výdrž hodiniek Vector je atraktívna sama osebe. Ak k tomu výrobca pridá aj príťažlivý dizajn a inteligentné funkcie, nemôže nič pokaziť.

Zdroj: cnet.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá