Image
25.3.2015 0 Comments

Konkurencia sa nechytá. Smart hodinky Vector majú 30-dňovú výdrž batérie

vector_luna_meridian.jpg Londýnska spoločnosť Vector predstavila na veľtrhu hodiniek a šperkov Baselworld inteligentné hodinky, ktorými chce konkurovať zariadeniam s Android Wear aj Apple Watch najmä v oblasti životnosti batérie. Okrem toho, že sú hodinky štýlové a majú jednoduché a ľahko použiteľné rozhranie, ponúkajú až 30-dňovú výdrž batérie.

Dostupné budú dva modely - Luna s okrúhlym ciferníkom za 349 dolárov a obdĺžnikový Meridian za 199 dolárov. Oba modely sú vodotesné do hĺbky 50 metrov a v predaji by sa mali objaviť celosvetovo v lete, a to v on-line obchode spoločnosti Vector, ako aj u „vybraných miestnych predajcov".

vector_luna.jpg

Hodinky majú všetky funkcie, ktoré sa očakávajú od smart hodiniek. Rátajú kroky, kalórie, merajú vzdialenosť, sledujú vaše aktivity i spánok. Spolupracujú so smartfónom (podporované sú operačné systémy Android, iOS a dokonca aj Windows Phone), zobrazujú notifikácie, udalosti z kalendára, môžete si prezerať titulky v novinách (z aplikácie na RSS feeds). Existuje aj aplikácia umožňujúca prispôsobenie vzhľadu ciferníka.

vector_meridian.jpg

Za dlhú výdrž batérie vďačia hodinky tomu, že ich displej nie je dotykový, navigácia po funkciách sa uskutočňuje tromi fyzickými tlačidlami na boku. Trochu sa tým komplikuje ovládanie počas chôdze po rušnej ulici.

CEO spoločnosti Joe Santana ubezpečuje, že hodinky nebudú používateľa rušiť v každodennom živote. Notifikácie sa nezobrazia hneď, objaví sa len hrubá čiara okolo ciferníka. Ak si chce používateľ oznámenie prečítať, naznačí to pohybom zápästia, správa sa zobrazí do 5 sekúnd po zatrasení.

Vývojári aplikácií budú mať možnosť pridať do hodiniek vlastné aplikácie. Partnerom je už napríklad Nest, jeho inteligentné termostaty už možno ovládať pomocou týchto hodiniek.

Je veľmi odvážne (alebo nerozumné?), ak sa neznáma značka snaží konkurovať Applu či Googlu, no 30-dňová výdrž hodiniek Vector je atraktívna sama osebe. Ak k tomu výrobca pridá aj príťažlivý dizajn a inteligentné funkcie, nemôže nič pokaziť.

Zdroj: cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá