Image
17.2.2015 0 Comments

Konkurencia pre MS Office. Používatelia Windows dostali zadarmo kancelársky balík Applu

cloud_apple.png Apple vydal beta verziu svojho kancelárskeho balíka iWork pre iCloud pre používateľov operačného systému Windows, vďaka ktorej si aj ľudia bez OS X môžu vytvoriť Apple ID a pristupovať k týmto obľúbeným webovým aplikáciám.

V polovici roka 2013 Apple vydal iWork pre iCloud - webovú verziu svojej kancelárskej súpravy, ku ktorej sa však dostali iba používatelia s Apple ID. Apple ID sú špeciálne čísla, ktoré sú priradené k zariadeniam typu iPhone, iPad alebo Mac, vyrábaným Applom.

Používatelia, ktorí vlastnili počítač s Windows, ale aj iPhone, mali teda Apple ID už skôr a mohli k iWork pre iCloud pristupovať. Teraz však získali prístup k ekosystému Apple všetci používatelia bez rozdielu.

Balík iWork pre iCloud je vo fáze betatestovania už viac ako rok a pol a ide prakticky o konkurenciu pre Microsoft Office. Od jesene 2013 Apple sprístupňoval aplikácie iWork pre iOS a OS X novým vlastníkom iPhonov, iPadov a počítačov Mac a iWork pre iCloud je webová verzia týchto aplikácií.

Otázkou je, či Apple u používateľov Windows, ktorí sú zvyknutí na Office, so svojou vlastnou kancelárskou súpravou uspeje.

Microsoft používateľom operačného systému iOS od roku 2013 poskytuje úplne zadarmo svoje vlastné aplikácie Excel, PowerPoint a Word, aj keď prístup k niektorým pokročilým funkciám je podmienený predplatným Office 365.

Pravda je, že Office aj napriek všetkým svojim neduhom zostáva štandardizovanou kancelárskou súpravou pre firemných aj domácich používateľov. Na druhej strane iWork pre iCloud má tú výhodu, že sa môže využívať úplne zadarmo i u firemných používateľov, zatiaľ čo firemní používatelia Office 365 musia mať zaplatené predplatné.

Na rozdiel od iWork pre iCloud, ku ktorému je priradené Apple ID spojené s konkrétnym produktom Applu, webové aplikácie pre používateľov Windows ponúknu iba 1 GB priestoru na cloude.

Viac miesta však možno, samozrejme, dokúpiť: 20 GB stojí 99 centov mesačne, 200 GB 3,99 dolára mesačne, 500 GB 9,9 dolára mesačne a konečne 1 TB 19,99 dolára mesačne.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá