Image
17.2.2015 0 Comments

Konkurencia pre MS Office. Používatelia Windows dostali zadarmo kancelársky balík Applu

cloud_apple.png Apple vydal beta verziu svojho kancelárskeho balíka iWork pre iCloud pre používateľov operačného systému Windows, vďaka ktorej si aj ľudia bez OS X môžu vytvoriť Apple ID a pristupovať k týmto obľúbeným webovým aplikáciám.

V polovici roka 2013 Apple vydal iWork pre iCloud - webovú verziu svojej kancelárskej súpravy, ku ktorej sa však dostali iba používatelia s Apple ID. Apple ID sú špeciálne čísla, ktoré sú priradené k zariadeniam typu iPhone, iPad alebo Mac, vyrábaným Applom.

Používatelia, ktorí vlastnili počítač s Windows, ale aj iPhone, mali teda Apple ID už skôr a mohli k iWork pre iCloud pristupovať. Teraz však získali prístup k ekosystému Apple všetci používatelia bez rozdielu.

Balík iWork pre iCloud je vo fáze betatestovania už viac ako rok a pol a ide prakticky o konkurenciu pre Microsoft Office. Od jesene 2013 Apple sprístupňoval aplikácie iWork pre iOS a OS X novým vlastníkom iPhonov, iPadov a počítačov Mac a iWork pre iCloud je webová verzia týchto aplikácií.

Otázkou je, či Apple u používateľov Windows, ktorí sú zvyknutí na Office, so svojou vlastnou kancelárskou súpravou uspeje.

Microsoft používateľom operačného systému iOS od roku 2013 poskytuje úplne zadarmo svoje vlastné aplikácie Excel, PowerPoint a Word, aj keď prístup k niektorým pokročilým funkciám je podmienený predplatným Office 365.

Pravda je, že Office aj napriek všetkým svojim neduhom zostáva štandardizovanou kancelárskou súpravou pre firemných aj domácich používateľov. Na druhej strane iWork pre iCloud má tú výhodu, že sa môže využívať úplne zadarmo i u firemných používateľov, zatiaľ čo firemní používatelia Office 365 musia mať zaplatené predplatné.

Na rozdiel od iWork pre iCloud, ku ktorému je priradené Apple ID spojené s konkrétnym produktom Applu, webové aplikácie pre používateľov Windows ponúknu iba 1 GB priestoru na cloude.

Viac miesta však možno, samozrejme, dokúpiť: 20 GB stojí 99 centov mesačne, 200 GB 3,99 dolára mesačne, 500 GB 9,9 dolára mesačne a konečne 1 TB 19,99 dolára mesačne.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá