Image
17.2.2015 0 Comments

Konkurencia pre MS Office. Používatelia Windows dostali zadarmo kancelársky balík Applu

cloud_apple.png Apple vydal beta verziu svojho kancelárskeho balíka iWork pre iCloud pre používateľov operačného systému Windows, vďaka ktorej si aj ľudia bez OS X môžu vytvoriť Apple ID a pristupovať k týmto obľúbeným webovým aplikáciám.

V polovici roka 2013 Apple vydal iWork pre iCloud - webovú verziu svojej kancelárskej súpravy, ku ktorej sa však dostali iba používatelia s Apple ID. Apple ID sú špeciálne čísla, ktoré sú priradené k zariadeniam typu iPhone, iPad alebo Mac, vyrábaným Applom.

Používatelia, ktorí vlastnili počítač s Windows, ale aj iPhone, mali teda Apple ID už skôr a mohli k iWork pre iCloud pristupovať. Teraz však získali prístup k ekosystému Apple všetci používatelia bez rozdielu.

Balík iWork pre iCloud je vo fáze betatestovania už viac ako rok a pol a ide prakticky o konkurenciu pre Microsoft Office. Od jesene 2013 Apple sprístupňoval aplikácie iWork pre iOS a OS X novým vlastníkom iPhonov, iPadov a počítačov Mac a iWork pre iCloud je webová verzia týchto aplikácií.

Otázkou je, či Apple u používateľov Windows, ktorí sú zvyknutí na Office, so svojou vlastnou kancelárskou súpravou uspeje.

Microsoft používateľom operačného systému iOS od roku 2013 poskytuje úplne zadarmo svoje vlastné aplikácie Excel, PowerPoint a Word, aj keď prístup k niektorým pokročilým funkciám je podmienený predplatným Office 365.

Pravda je, že Office aj napriek všetkým svojim neduhom zostáva štandardizovanou kancelárskou súpravou pre firemných aj domácich používateľov. Na druhej strane iWork pre iCloud má tú výhodu, že sa môže využívať úplne zadarmo i u firemných používateľov, zatiaľ čo firemní používatelia Office 365 musia mať zaplatené predplatné.

Na rozdiel od iWork pre iCloud, ku ktorému je priradené Apple ID spojené s konkrétnym produktom Applu, webové aplikácie pre používateľov Windows ponúknu iba 1 GB priestoru na cloude.

Viac miesta však možno, samozrejme, dokúpiť: 20 GB stojí 99 centov mesačne, 200 GB 3,99 dolára mesačne, 500 GB 9,9 dolára mesačne a konečne 1 TB 19,99 dolára mesačne.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá