Image
17.12.2015 0 Comments

Konkurencia pre LinkedIn. Služba Facebook at Work pre profesionálov príde už čoskoro

Profesionálna verzia Facebooku s názvom Facebook at Work by mala byť po roku testovania spustená v najbližších mesiacoch.

Nová služba je zameraná na spoluprácu na pracovisku, no chýbať nebudú ani moduly na zákaznícku podporu. Zamestnancom firiem teda umožní komunikovať medzi sebou aj so zákazníkmi.

Používatelia Facebook at Work si budú musieť vytvoriť špeciálne profily, odlišné od tých existujúcich na Facebooku. Nepôjde však o úplne nové profily, ale o akýsi klon tých existujúcich, ibaže s profesionálnymi údajmi. Pre Facebook at Work spoločnosť vyvíja aj exkluzívne produkty vrátane bezpečnostných nástrojov.

Betatestovanie služby sa začalo v januári, už niekoľko mesiacov ju bezplatne používa viacero veľkých podnikov. Prístup k nej však bol možný len na základe pozvánok. Keď bude služba sprístupnená verejnosti, Facebook plánuje „účtovať pár dolárov na používateľa" za niektoré prémiové služby, ako sú napr. analýzy či zákaznícka podpora.

Rozhranie bude okrem niekoľkých menších výnimiek podobné ako na Facebooku. Pravda, používatelia sa tu nebudú zabávať, ale pracovať.

Novinka môže byť konkurenciou napríklad pre sieť LinkedIn. Na on-line kariérnom trhu sa podľa augustového prieskumu spoločnosti IDC otočí ročne 6 miliárd dolárov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Internet

Aplikácia Screens pre Android umožní vytvoriť zástupcu na spustenie aplikácií v režime rozdelenej obrazovky

05.01.2017 00:10

Čoraz väčšie displeje smartfónov ponúkajú plochu na spustenie dvoch aplikácií naraz na rozdelenej obrazovke. Podpora tejto možnosti bola zabudovaná aj do operačného systému Android Nougat. Vývojár s p ...

Internet

Najvyhľadávanejším výrazom na Googli je znova Facebook

15.12.2016 00:13

Spoločnosť Google zverejnila rebríčky najvyhľadávanejších výrazov vo svojom vyhľadávači na Slovensku za rok 2016. Vôbec najčastejšie vyhľadávaným výrazom na slovenskej verzii Googlu je už šiesty raz p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá