Image
30.7.2014 0 Comments

Koniec šokom z budíka. Sense sleduje kvalitu vášho spánku a prebudí vás v správnej chvíli

Sense1.jpg Rôzne technické hračky sledujúce spánkové cykly sme tu už mali, no produkt startupu Hello je prvý, ktorý monitoruje váš spánok bez toho, aby ste si museli na seba čokoľvek pripevňovať.

Sense je guľa plná senzorov, ktorú si položíte na nočný stolík, odkiaľ sleduje prostredie, napr. hladinu hluku v spálni, svetlo, teplotu, vlhkosť, ale aj prítomnosť alergénov vo vzduchu. Ak na niekoľko sekúnd zasvieti nazeleno, podmienky na spánok sú dobré.


Sense funguje v spojení s monitorovacím zariadením Sleep Pill, pripevneným na vankúš. Sleep Pill je vybavený akcelerometrom a gyroskopom, je vodotesný, môžete ho teda vyprať v práčke spolu s obliečkou na vankúš. Jeho batéria vydrží na jedno nabitie rok. Obe zariadenia podporujú technológiu Bluetooth na pripojenie k mobilnej aplikácii pre iOS alebo Android. Tá spracúva údaje a vyhodnocuje kvalitu spánku, skóre siaha od 0 do 100. Napríklad úplne tmavá izba môže zvýšiť skóre o 10 bodov, no hluk opakovane sa zapínajúceho autoalarmu ho zníži o 20 bodov.


Sense má aj reproduktor, môžete si nastaviť zvuky v pozadí (napr. biely šum či dážď), ktoré vám pomôžu rýchlejšie zaspať. A podobne ako pri iných fitnes doplnkoch vás alarm prebudí v tom okamihu spánkového cyklu, keď je to najvhodnejšie.

sense2.jpg

Tvorcovia Sense ponúkajú vývojárom rozhranie API, aby mohli pre prístroj vytvárať vlastné aplikácie.

Kampaň na Kickstarteri stretla s veľkým záujmom. Namiesto plánovanej sumy 100 000 dolárov je na konte už vyše milióna a kampaň potrvá až do 22. augusta. Dodávky zariadenia by sa mali začať v novembri. Sense spolu so Sleep Pill stojí 99 dolárov, ak chcete Sleep Pill aj pre partnera (Sense totiž môže sledovať aj dva spánkové vzory oddelene), za Sense s dvoma „pilulkami" treba zaplatiť 129 dolárov.

sense3.jpg

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá