Image
30.7.2014 0 Comments

Koniec šokom z budíka. Sense sleduje kvalitu vášho spánku a prebudí vás v správnej chvíli

Sense1.jpg Rôzne technické hračky sledujúce spánkové cykly sme tu už mali, no produkt startupu Hello je prvý, ktorý monitoruje váš spánok bez toho, aby ste si museli na seba čokoľvek pripevňovať.

Sense je guľa plná senzorov, ktorú si položíte na nočný stolík, odkiaľ sleduje prostredie, napr. hladinu hluku v spálni, svetlo, teplotu, vlhkosť, ale aj prítomnosť alergénov vo vzduchu. Ak na niekoľko sekúnd zasvieti nazeleno, podmienky na spánok sú dobré.


Sense funguje v spojení s monitorovacím zariadením Sleep Pill, pripevneným na vankúš. Sleep Pill je vybavený akcelerometrom a gyroskopom, je vodotesný, môžete ho teda vyprať v práčke spolu s obliečkou na vankúš. Jeho batéria vydrží na jedno nabitie rok. Obe zariadenia podporujú technológiu Bluetooth na pripojenie k mobilnej aplikácii pre iOS alebo Android. Tá spracúva údaje a vyhodnocuje kvalitu spánku, skóre siaha od 0 do 100. Napríklad úplne tmavá izba môže zvýšiť skóre o 10 bodov, no hluk opakovane sa zapínajúceho autoalarmu ho zníži o 20 bodov.


Sense má aj reproduktor, môžete si nastaviť zvuky v pozadí (napr. biely šum či dážď), ktoré vám pomôžu rýchlejšie zaspať. A podobne ako pri iných fitnes doplnkoch vás alarm prebudí v tom okamihu spánkového cyklu, keď je to najvhodnejšie.

sense2.jpg

Tvorcovia Sense ponúkajú vývojárom rozhranie API, aby mohli pre prístroj vytvárať vlastné aplikácie.

Kampaň na Kickstarteri stretla s veľkým záujmom. Namiesto plánovanej sumy 100 000 dolárov je na konte už vyše milióna a kampaň potrvá až do 22. augusta. Dodávky zariadenia by sa mali začať v novembri. Sense spolu so Sleep Pill stojí 99 dolárov, ak chcete Sleep Pill aj pre partnera (Sense totiž môže sledovať aj dva spánkové vzory oddelene), za Sense s dvoma „pilulkami" treba zaplatiť 129 dolárov.

sense3.jpg

Zdroj: mashable.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 3

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá