Image
6.8.2014 0 Comments

Koniec počítačových myší? 3D Touch vybavený gyroskopom, magnetometrom a akcelerometrom.

3DTouch.jpg Inteligentná technická hračka 3D Touch, ktorú vytvorili Anh Nguyen a Amy Banic z Wyomingskej univerzity v Laramie, využíva 3D gyroskop, magnetometer a akcelerometer, a tak „vie", kde sa v priestore nachádza ruka používateľa. Zariadenie využíva aj optické senzory na sledovanie pohybu po 2D ploche. Tlačidlo medzi ukazovákom a palcom možno použiť namiesto kliknutia ľavým tlačidlom na štandardnej myši.

3d_touch_schema.jpg

Všetky tieto dáta možno streamovať do notebooku a použiť na pohyb kurzora, ale dajú sa použiť aj na dotykovom displeji ako gestá, ako je dvojité poklepanie či dlhé stlačenie.

Keďže 3D Touch kombinuje dáta zo všetkých senzorov, môže veľmi presne určiť polohu na displeji, chybu pri polohovaní vedci odhadujú približne na 1 mm. A použitie viacerých „prstienkov" 3D Touch na rozličných prstoch umožňuje viacdotykové gestá.


Zariadenie je v súčasnosti pripojené k radiču Arduino, ktorý zaznamenáva dáta zo senzorov a potom ich vysiela do notebooku. Vedci pracujú na ďalšom vývoji technológie, aby sa dala použiť bezdrôtovo.

Vzhľadom na to, že zariadenie je ešte v ranom štádiu, tvorcovia si netrúfajú odhadnúť, až kam by jeho vývoj mohol dospieť. Ide však o modulárne a nízkonákladové vstupné zariadenie, ktoré otvára nový priestor vo vývoji technológií na interakciu používateľa s počítačom.

Ďalšie podrobnosti si môžete pozrieť v tejto prezentácii.

Zdroj: dailymail.co.uk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá