Image
6.8.2014 0 Comments

Koniec počítačových myší? 3D Touch vybavený gyroskopom, magnetometrom a akcelerometrom.

3DTouch.jpg Inteligentná technická hračka 3D Touch, ktorú vytvorili Anh Nguyen a Amy Banic z Wyomingskej univerzity v Laramie, využíva 3D gyroskop, magnetometer a akcelerometer, a tak „vie", kde sa v priestore nachádza ruka používateľa. Zariadenie využíva aj optické senzory na sledovanie pohybu po 2D ploche. Tlačidlo medzi ukazovákom a palcom možno použiť namiesto kliknutia ľavým tlačidlom na štandardnej myši.

3d_touch_schema.jpg

Všetky tieto dáta možno streamovať do notebooku a použiť na pohyb kurzora, ale dajú sa použiť aj na dotykovom displeji ako gestá, ako je dvojité poklepanie či dlhé stlačenie.

Keďže 3D Touch kombinuje dáta zo všetkých senzorov, môže veľmi presne určiť polohu na displeji, chybu pri polohovaní vedci odhadujú približne na 1 mm. A použitie viacerých „prstienkov" 3D Touch na rozličných prstoch umožňuje viacdotykové gestá.


Zariadenie je v súčasnosti pripojené k radiču Arduino, ktorý zaznamenáva dáta zo senzorov a potom ich vysiela do notebooku. Vedci pracujú na ďalšom vývoji technológie, aby sa dala použiť bezdrôtovo.

Vzhľadom na to, že zariadenie je ešte v ranom štádiu, tvorcovia si netrúfajú odhadnúť, až kam by jeho vývoj mohol dospieť. Ide však o modulárne a nízkonákladové vstupné zariadenie, ktoré otvára nový priestor vo vývoji technológií na interakciu používateľa s počítačom.

Ďalšie podrobnosti si môžete pozrieť v tejto prezentácii.

Zdroj: dailymail.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá