Image
6.8.2014 0 Comments

Koniec počítačových myší? 3D Touch vybavený gyroskopom, magnetometrom a akcelerometrom.

3DTouch.jpg Inteligentná technická hračka 3D Touch, ktorú vytvorili Anh Nguyen a Amy Banic z Wyomingskej univerzity v Laramie, využíva 3D gyroskop, magnetometer a akcelerometer, a tak „vie", kde sa v priestore nachádza ruka používateľa. Zariadenie využíva aj optické senzory na sledovanie pohybu po 2D ploche. Tlačidlo medzi ukazovákom a palcom možno použiť namiesto kliknutia ľavým tlačidlom na štandardnej myši.

3d_touch_schema.jpg

Všetky tieto dáta možno streamovať do notebooku a použiť na pohyb kurzora, ale dajú sa použiť aj na dotykovom displeji ako gestá, ako je dvojité poklepanie či dlhé stlačenie.

Keďže 3D Touch kombinuje dáta zo všetkých senzorov, môže veľmi presne určiť polohu na displeji, chybu pri polohovaní vedci odhadujú približne na 1 mm. A použitie viacerých „prstienkov" 3D Touch na rozličných prstoch umožňuje viacdotykové gestá.


Zariadenie je v súčasnosti pripojené k radiču Arduino, ktorý zaznamenáva dáta zo senzorov a potom ich vysiela do notebooku. Vedci pracujú na ďalšom vývoji technológie, aby sa dala použiť bezdrôtovo.

Vzhľadom na to, že zariadenie je ešte v ranom štádiu, tvorcovia si netrúfajú odhadnúť, až kam by jeho vývoj mohol dospieť. Ide však o modulárne a nízkonákladové vstupné zariadenie, ktoré otvára nový priestor vo vývoji technológií na interakciu používateľa s počítačom.

Ďalšie podrobnosti si môžete pozrieť v tejto prezentácii.

Zdroj: dailymail.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá