Image
10.2.2015 0 Comments

Koniec obmedzeniam. 720-stupňová kamera Allie môže streamovať virtuálnu realitu v all-D

ic_realtech_allie.jpg Pri sledovaní videa sa na scénu musíte pozerať z uhla, ktorý si vybral jeho autor. To by však čoskoro mohla zmeniť nová kamera spoločnosti IC Real Tech. Natáča totiž dva 360-stupňové záznamy, ktoré spojí do jedného „all-D" obrazu. Ten vám umožní pozerať sa na scénu v ľubovoľnom smere. Výrobca na to použil dva sférické objektívy, ktoré natáčajú 360° priestor v horizontálnom a vertikálnom smere. Oba záznamy sa potom softvérovo spoja do jedného celistvého obrazu. Takto natočené video by mohlo byť podkladom pre aplikácie s virtuálnou realitou.

Výrobca vystavoval na veľtrhu CES tri modely videokamier - Allie Pro, Home a Play. Allie Pro má vysokokvalitný objektív, je určený na monitorovanie domu. Na trhu by sa mal objaviť v marci s cenou 3000 dolárov. Model Home je elegantný a hodí sa do interiéru, zatiaľ čo Play v podobe farebnej rakety dobre zapadne do detskej izby. Posledné dva modely sa dostanú do predaja neskôr v priebehu tohto roka a budú stáť 500 dolárov.

allie_pro.png

Všetky kamery majú 8× zoom, zabudovanú dobíjateľnú batériu, možno ich pripojiť do Wi-Fi alebo káblovej siete, obraz z nich možno sledovať on-line alebo na mobilnom zariadení. Uhol pohľadu si meníte pri prehrávaní videa v špeciálnej aplikácii. Na mobilných zariadeniach vybavených gyroskopom možno meniť uhol pohľadu ich naklápaním. Kamera zachytí až dve hodiny záznamu, ktorý ukladá na internú kartu SD. No záznam možno ukladať aj do cloudu, vtedy môže byť nahrávanie oveľa dlhšie.


Výrobca udáva rozlíšenie 13 Mpx pre dve lacnejšie kamery, Allie Pro má 26 Mpx. Použiť ich môžete napríklad na natočenie všesmerového videa z rodinnej udalosti, no možno nimi aj streamovať video z nejakého podujatia tým, čo sa na ňom nemohli zúčastniť.

A ak máte možnosť zabezpečiť jej pripevnenie, môžete ju namontovať hoci aj na strechu pretekárskeho automobilu a použiť ako akčnú kameru. Na rok 2016 výrobca pripravuje model Allie Go, ktorý bude primárne určený na natáčanie športových výkonov.

Allie pravdepodobne osloví viac experimentálnych fotografov a organizátorov podujatí než bežných spotrebiteľov. No možno o nejaký čas budú ľudia namiesto selfies zhotovovať všesmerové „allies".

Zdroj: techcrunch.com
icrealtech.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá