Image
10.2.2015 0 Comments

Koniec obmedzeniam. 720-stupňová kamera Allie môže streamovať virtuálnu realitu v all-D

ic_realtech_allie.jpg Pri sledovaní videa sa na scénu musíte pozerať z uhla, ktorý si vybral jeho autor. To by však čoskoro mohla zmeniť nová kamera spoločnosti IC Real Tech. Natáča totiž dva 360-stupňové záznamy, ktoré spojí do jedného „all-D" obrazu. Ten vám umožní pozerať sa na scénu v ľubovoľnom smere. Výrobca na to použil dva sférické objektívy, ktoré natáčajú 360° priestor v horizontálnom a vertikálnom smere. Oba záznamy sa potom softvérovo spoja do jedného celistvého obrazu. Takto natočené video by mohlo byť podkladom pre aplikácie s virtuálnou realitou.

Výrobca vystavoval na veľtrhu CES tri modely videokamier - Allie Pro, Home a Play. Allie Pro má vysokokvalitný objektív, je určený na monitorovanie domu. Na trhu by sa mal objaviť v marci s cenou 3000 dolárov. Model Home je elegantný a hodí sa do interiéru, zatiaľ čo Play v podobe farebnej rakety dobre zapadne do detskej izby. Posledné dva modely sa dostanú do predaja neskôr v priebehu tohto roka a budú stáť 500 dolárov.

allie_pro.png

Všetky kamery majú 8× zoom, zabudovanú dobíjateľnú batériu, možno ich pripojiť do Wi-Fi alebo káblovej siete, obraz z nich možno sledovať on-line alebo na mobilnom zariadení. Uhol pohľadu si meníte pri prehrávaní videa v špeciálnej aplikácii. Na mobilných zariadeniach vybavených gyroskopom možno meniť uhol pohľadu ich naklápaním. Kamera zachytí až dve hodiny záznamu, ktorý ukladá na internú kartu SD. No záznam možno ukladať aj do cloudu, vtedy môže byť nahrávanie oveľa dlhšie.


Výrobca udáva rozlíšenie 13 Mpx pre dve lacnejšie kamery, Allie Pro má 26 Mpx. Použiť ich môžete napríklad na natočenie všesmerového videa z rodinnej udalosti, no možno nimi aj streamovať video z nejakého podujatia tým, čo sa na ňom nemohli zúčastniť.

A ak máte možnosť zabezpečiť jej pripevnenie, môžete ju namontovať hoci aj na strechu pretekárskeho automobilu a použiť ako akčnú kameru. Na rok 2016 výrobca pripravuje model Allie Go, ktorý bude primárne určený na natáčanie športových výkonov.

Allie pravdepodobne osloví viac experimentálnych fotografov a organizátorov podujatí než bežných spotrebiteľov. No možno o nejaký čas budú ľudia namiesto selfies zhotovovať všesmerové „allies".

Zdroj: techcrunch.com
icrealtech.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá