Image
21.4.2015 0 Comments

Koniec nudy na kolesách. Cyklotréner Widerun s virtuálnou realitou vás dostane aj do Álp

widerun.png Virtuálna realita sa vkráda do rozličných aspektov nášho života - od hudby cez hranie hier až po šport. Teraz chce taliansky startup spojiť VR s oblasťou fitnes - jeho zariadenie Widerun má za cieľ ozvláštniť jazdu na stacionárnom bicykli spojením s headsetom virtuálnej reality, ako je Oculus Rift či Samsung Gear VR, aby sa vaše cvičenie stalo zábavnejším.

Na rozdiel od rotopédu tento cyklotrenažér umožňuje využiť bicykel so skutočnými kolesami. Zariadenie sa pripája k náhlavnej súprave na virtuálnu realitu cez počítač alebo smartfón prostredníctvom technológie Bluetooth LE. Ak nevlastníte takýto headset, môžete použiť aj externý monitor (pripojenie cez HDMI), ale zážitok bude menej intenzívny.

widerun2.jpg

Všetko funguje ako pri jazde na skutočnom bicykli, takže keď jazdíte rýchlejšie alebo pomalšie v skutočnom svete, prispôsobí sa tomu aj jazda cyklistu vo virtuálnom svete. Zariadenie si dokáže nastaviť aj odpor, aby sa náročnosť jazdy prispôsobila virtuálnemu terénu.


Widerun sa skladá zo základne, čo je vlastne kompaktná verzia cyklotrenažéra na domáce použitie, a riadiacej jednotky s digitálnym kompasom.

widerun_prototyp_demo1.png

widerun_prototyp_demo2.png

Widerun možno použiť v spojení s bežným cestným alebo horským bicyklom. Výrobca sľubuje „dokonalú cyklistickú skúsenosť", pričom sa vám predkladajú virtuálne 3D svety zahŕňajúce rôzne obdobia a terény. Môžete si napríklad zajazdiť v Alpách bez toho, aby ste opustili svoju obývačku. Niektorí používatelia, ktorí mali možnosť vyskúšať si zariadenie, sa však sťažovali aspoň v prvých minútach na pocit nevoľnosti prameniaci z neustáleho malého oneskorenia medzi grafikou na displeji a skutočnými fyzickými pohybmi používateľa. Tento pocit sa však nemusí dostaviť u každého používateľa. Navyše technológia sa stále zdokonaľuje, a tak sa po čase zrejme dočkáme verzie zariadenia Oculus Rift, ktorá bude stopercentne „real-time", s absolútne nulovým oneskorením.


Widerun si zvolil „otvorený" prístup a chce poskytovať kity pre vývojárov na vývoj vlastného softvéru. V dlhodobom horizonte spoločnosť plánuje spustiť on-line obchod, kde by vývojári mohli predávať svoje virtuálne svety pre Widerun.

V týchto dňoch prebieha na portáli Kickstarter kampaň, v ktorej chce spoločnosť nazbierať 30 000 dolárov, aby mohla svoje zariadenie uviesť na trh. Widerun sa tu ponúka za 300 libier (asi 415 eur), a ak bude kampaň úspešná, dodávky by sa mali začať v apríli 2016.

Zdroj: venturebeat.com
kickstarter.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá