Image
3.1.2014 0 Comments

Koniec nočným morám, kontrolujte si svoje sny! High-Tech čelenka Aurora to vraj dokáže

aurora_21.jpgAurora je malá čelenka, ktorá využíva svetelné a zvukové signály na to, aby upozornila používateľa, že sníva. Vedome snívať môžu vďaka Aurore aj takí používatelia, ktorí tento stav nedokážu vyvolať iným spôsobom.

Vedomé snívanie je stav, kedy si používateľ uvedomuje, že sníva. Sny sú v tomto stave fantastické a pre mnohých ľudí ide o takmer duchovný zážitok. Existuje viacero techník, ako vedomé snívanie vyvolať, ich zvládnutie však môže byť náročné.

Čelenka Aurora je podľa slov tvorcov navrhnutá tak, aby umožnila vedome snívať komukoľvek. Čelenka sleduje EEG signály na základe ktorých dokáže rozpoznať jednotlivé štádia spánku. Ak zariadenie zistí, že sa používateľ nachádza v tzv. REM spánku, v ktorom dochádza k snívaniu, aktivuje svetelné alebo zvukové signály. Tie si môže používateľ nastaviť podľa vlastných preferencií a slúžia na mierne prebudenie - používateľa úplne nezobudia, majú mu však pomôcť uvedomiť si, že sníva.

Vedomé snívanie pritom nie je iba o „zábave". Tento stav môže taktiež skvalitniť aj bežný život - ľudia majú menej nočných mor a pre mnohých môžu byť sny aj inšpiráciou. Aurora takisto dokáže rozoznať, kedy je ideálne používateľa zobudiť zo spánku.

Tvorcovia prezentujú projekt prostredníctvom kampane na portáli Kickstarter. Čelenku si môžu používatelia „predobjednať" za 175 dolárov a na trh by sa mala dostať v júni.

Zdroj: venturebeat.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá