Image
3.1.2014 0 Comments

Koniec nočným morám, kontrolujte si svoje sny! High-Tech čelenka Aurora to vraj dokáže

aurora_21.jpgAurora je malá čelenka, ktorá využíva svetelné a zvukové signály na to, aby upozornila používateľa, že sníva. Vedome snívať môžu vďaka Aurore aj takí používatelia, ktorí tento stav nedokážu vyvolať iným spôsobom.

Vedomé snívanie je stav, kedy si používateľ uvedomuje, že sníva. Sny sú v tomto stave fantastické a pre mnohých ľudí ide o takmer duchovný zážitok. Existuje viacero techník, ako vedomé snívanie vyvolať, ich zvládnutie však môže byť náročné.

Čelenka Aurora je podľa slov tvorcov navrhnutá tak, aby umožnila vedome snívať komukoľvek. Čelenka sleduje EEG signály na základe ktorých dokáže rozpoznať jednotlivé štádia spánku. Ak zariadenie zistí, že sa používateľ nachádza v tzv. REM spánku, v ktorom dochádza k snívaniu, aktivuje svetelné alebo zvukové signály. Tie si môže používateľ nastaviť podľa vlastných preferencií a slúžia na mierne prebudenie - používateľa úplne nezobudia, majú mu však pomôcť uvedomiť si, že sníva.

Vedomé snívanie pritom nie je iba o „zábave". Tento stav môže taktiež skvalitniť aj bežný život - ľudia majú menej nočných mor a pre mnohých môžu byť sny aj inšpiráciou. Aurora takisto dokáže rozoznať, kedy je ideálne používateľa zobudiť zo spánku.

Tvorcovia prezentujú projekt prostredníctvom kampane na portáli Kickstarter. Čelenku si môžu používatelia „predobjednať" za 175 dolárov a na trh by sa mala dostať v júni.

Zdroj: venturebeat.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Všetky nové Tesly už majú HW na samostatnú jazdu s vyššou úrovňou bezpečnosti než s vodičom

24.10.2016 00:22

Tesla vyhlásila, že všetky jej autá vyrobené odteraz budú schopné úplne autonómnej jazdy.  Zverejnila aj demonštračné video ukazujúce samostatne jazdiace auto, v ktorom je človek prítomný „len z právn ...

Technológie 4

Počítače v Microsofte rozpoznávajú reč na rovnakej úrovni ako ľudia

24.10.2016 00:19

Tím inžinierov Microsoftu z divízie umelej inteligencie a výskumu (Artificial Intelligence and Research) sa pochválil (PDF), že ich systém na rozpoznávanie reči dosiahol chybovosť (word error rate – W ...

Technológie 5

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá