24.2.2015 0 Comments

Konica Minolta rozširuje možnosti bezdrôtovej tlače

  • Spoločnosť Konica Minolta predstavuje moderné riešenia bezdrôtovej tlače

  • Prináša jednoduché a priame možnosti tlače pomocou aplikácií

Technológie Google Cloud Print a Mopria Print Service, ktoré sú na území Slovenskej republiky dostupné od začiatku roku 2015, umožňujú priame a zjednodušené ovládanie produkčných zariadení Konica Minolta a ich prepojenie so smartfónmi či tabletmi. Spoločnosť Konica Minolta tým rozširuje svoje portfólio mobilných aplikácií určených na bezdrôtovú tlač.

„Reagujeme na požiadavky firiem a ich zamestnancov, ktorí si pracovné dáta ukladajú do svojich súkromných smartfónov či tabletov. Tieto služby majú za úlohu poskytnúť zamestnancom firiem možnosť tlačiť priamo z vlastného prístroja," povedal Vladimír Kopásek, produkčný manažér Konica Minolta Slovakia, a dodal: „Chceme umožniť firmám, ktoré si zadovážili tlačové zariadenie Konica Minolta, priame a bezpečné riešenie tlače dokumentov bez nutnosti inštalácie doplnkových plug-inov či ovládačov.

Využitím technológie Google Cloud Print umožňujú užívateľom zariadenia Konica Minolta tlačiť priamo prostredníctvom produkčného zariadenia. Na tlačiarni bude možné sa prihlásiť do účtu Google a vytlačiť tak súbory bez nutnosti inštalácie doplnkových ovládačov. Google Cloud Print je kompatibilné s operačnými systémami iOS, Android, Windows a MacOS.

Mopria Print Service je produktom neziskovej organizácie Mopria, ktorá bola založená svetovými lídrami v oblasti výroby mobilných a tlačiarenských zariadení. Jej cieľom je dosiahnuť a skvalitňovať intuitívne spôsoby bezdrôtovej tlače z mobilných zariadení, tabletov a smartfónov. Mopria Print Service umožňuje používateľom tlačiť priamo zo svojho zariadenia s operačným systémom Android 4.4 a vyššie. Prostredníctvom tejto aplikácie je možné tlačiť dokumenty, obrázky a PDF súbory priamo zo zariadení Konica Minolta, ktoré boli certifikované spoločnosťou Mopria.

Predstavením týchto technológií rozšírila Konica Minolta možnosti používateľov tlačiť zo svojich mobilných zariadení. Začiatkom roka 2015 uviedla na trh technológiu AirPrint, ktorá umožňuje priamu bezdrôtovú tlač užívateľom so zariadeniami s operačným systémom iOS a OS X. Toto softvérové rozšírenie dokáže tlačiť priamo z aplikácií Apple, ako sú napríklad Safari, Mail či Obrázky.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: Alcatel LINK ZONE - LTE (4G) Wifi router do vrecka

26.10.2016 11:30

Firma TCL Communication uvedla na český a slovenský trh LTE (4G) Wi-Fi router Alcatel LINK ZONE. Novinka poslouží jako mobilní přístupový bod k internetu pro až 15 různých zařízení s WiFi připojením. ...

Tlačové správy

Čína chce investovať na Slovensku – privítali by u nás logistické centrum

26.10.2016 11:10

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes rokoval s delegáciou Medzinárodnej obchodnej komory Hodvábnej cesty (SRCIC – Silk Road Chamber of International Commerce, Hong K ...

Tlačové správy

ČR: Herný headset Cooler Master MasterPulse Pro s RGB, Bass FX a 7.1 kanálovým zvukom

26.10.2016 11:00

Společnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh herní sluchátka MasterPulse Pro. Vylepšená verze předchozích MasterPulse Over-ear nabízí naví ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá