24.2.2015 0 Comments

Konica Minolta rozširuje možnosti bezdrôtovej tlače

  • Spoločnosť Konica Minolta predstavuje moderné riešenia bezdrôtovej tlače

  • Prináša jednoduché a priame možnosti tlače pomocou aplikácií

Technológie Google Cloud Print a Mopria Print Service, ktoré sú na území Slovenskej republiky dostupné od začiatku roku 2015, umožňujú priame a zjednodušené ovládanie produkčných zariadení Konica Minolta a ich prepojenie so smartfónmi či tabletmi. Spoločnosť Konica Minolta tým rozširuje svoje portfólio mobilných aplikácií určených na bezdrôtovú tlač.

„Reagujeme na požiadavky firiem a ich zamestnancov, ktorí si pracovné dáta ukladajú do svojich súkromných smartfónov či tabletov. Tieto služby majú za úlohu poskytnúť zamestnancom firiem možnosť tlačiť priamo z vlastného prístroja," povedal Vladimír Kopásek, produkčný manažér Konica Minolta Slovakia, a dodal: „Chceme umožniť firmám, ktoré si zadovážili tlačové zariadenie Konica Minolta, priame a bezpečné riešenie tlače dokumentov bez nutnosti inštalácie doplnkových plug-inov či ovládačov.

Využitím technológie Google Cloud Print umožňujú užívateľom zariadenia Konica Minolta tlačiť priamo prostredníctvom produkčného zariadenia. Na tlačiarni bude možné sa prihlásiť do účtu Google a vytlačiť tak súbory bez nutnosti inštalácie doplnkových ovládačov. Google Cloud Print je kompatibilné s operačnými systémami iOS, Android, Windows a MacOS.

Mopria Print Service je produktom neziskovej organizácie Mopria, ktorá bola založená svetovými lídrami v oblasti výroby mobilných a tlačiarenských zariadení. Jej cieľom je dosiahnuť a skvalitňovať intuitívne spôsoby bezdrôtovej tlače z mobilných zariadení, tabletov a smartfónov. Mopria Print Service umožňuje používateľom tlačiť priamo zo svojho zariadenia s operačným systémom Android 4.4 a vyššie. Prostredníctvom tejto aplikácie je možné tlačiť dokumenty, obrázky a PDF súbory priamo zo zariadení Konica Minolta, ktoré boli certifikované spoločnosťou Mopria.

Predstavením týchto technológií rozšírila Konica Minolta možnosti používateľov tlačiť zo svojich mobilných zariadení. Začiatkom roka 2015 uviedla na trh technológiu AirPrint, ktorá umožňuje priamu bezdrôtovú tlač užívateľom so zariadeniami s operačným systémom iOS a OS X. Toto softvérové rozšírenie dokáže tlačiť priamo z aplikácií Apple, ako sú napríklad Safari, Mail či Obrázky.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá