24.2.2015 0 Comments

Konica Minolta rozširuje možnosti bezdrôtovej tlače

  • Spoločnosť Konica Minolta predstavuje moderné riešenia bezdrôtovej tlače

  • Prináša jednoduché a priame možnosti tlače pomocou aplikácií

Technológie Google Cloud Print a Mopria Print Service, ktoré sú na území Slovenskej republiky dostupné od začiatku roku 2015, umožňujú priame a zjednodušené ovládanie produkčných zariadení Konica Minolta a ich prepojenie so smartfónmi či tabletmi. Spoločnosť Konica Minolta tým rozširuje svoje portfólio mobilných aplikácií určených na bezdrôtovú tlač.

„Reagujeme na požiadavky firiem a ich zamestnancov, ktorí si pracovné dáta ukladajú do svojich súkromných smartfónov či tabletov. Tieto služby majú za úlohu poskytnúť zamestnancom firiem možnosť tlačiť priamo z vlastného prístroja," povedal Vladimír Kopásek, produkčný manažér Konica Minolta Slovakia, a dodal: „Chceme umožniť firmám, ktoré si zadovážili tlačové zariadenie Konica Minolta, priame a bezpečné riešenie tlače dokumentov bez nutnosti inštalácie doplnkových plug-inov či ovládačov.

Využitím technológie Google Cloud Print umožňujú užívateľom zariadenia Konica Minolta tlačiť priamo prostredníctvom produkčného zariadenia. Na tlačiarni bude možné sa prihlásiť do účtu Google a vytlačiť tak súbory bez nutnosti inštalácie doplnkových ovládačov. Google Cloud Print je kompatibilné s operačnými systémami iOS, Android, Windows a MacOS.

Mopria Print Service je produktom neziskovej organizácie Mopria, ktorá bola založená svetovými lídrami v oblasti výroby mobilných a tlačiarenských zariadení. Jej cieľom je dosiahnuť a skvalitňovať intuitívne spôsoby bezdrôtovej tlače z mobilných zariadení, tabletov a smartfónov. Mopria Print Service umožňuje používateľom tlačiť priamo zo svojho zariadenia s operačným systémom Android 4.4 a vyššie. Prostredníctvom tejto aplikácie je možné tlačiť dokumenty, obrázky a PDF súbory priamo zo zariadení Konica Minolta, ktoré boli certifikované spoločnosťou Mopria.

Predstavením týchto technológií rozšírila Konica Minolta možnosti používateľov tlačiť zo svojich mobilných zariadení. Začiatkom roka 2015 uviedla na trh technológiu AirPrint, ktorá umožňuje priamu bezdrôtovú tlač užívateľom so zariadeniami s operačným systémom iOS a OS X. Toto softvérové rozšírenie dokáže tlačiť priamo z aplikácií Apple, ako sú napríklad Safari, Mail či Obrázky.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá