20.3.2015 0 Comments

Konica Minolta otvorila v Brne inovačné centrum

Konica Minolta včera 18. marca 2015 v Brne slávnostne otvorila prvé vlastné centrum pre vývoj inovačných produktov a služieb v strednej Európe. Inovačné centrum (Business Innovation Centre) sa primárne zameria na vývoj služieb v oblastiach súvisiacich so spracovaním dát, bezpečnosťou IT systémov, fungovaním virtuálnych kancelárií a mobilnými aplikáciami. Okrem toho bude pracovať s technológiami ako sú 3D tlač, holografické okuliare, dotykové zariadenia alebo senzorové siete. Do troch rokov by malo zamestnávať až 50 IT odborníkov.

"Inovačné centrum sa zameria na využitie potenciálu pokrokových technológií a softvérových služieb v rámci inovačných riešení pre našich zákazníkov. Súčasne bude rozvíjať a testovať nápady našich zákazníkov a následne vytvárať nové IT služby, ktoré im v praxi ušetria čas, náklady alebo inak zefektívnia podnikanie,"
povedal Tomáš Bednář, generálny riaditeľ Konica Minolta Slovakia, a dodal: "Vedenie Konica Minolta si vybralo Brno z viac ako štyridsiatich európskych miest, v ktorých má svoje zastúpenie."

Vedenie brnenského inovačného centra bude mať sídlo v Londýne, odkiaľ budú prichádzať konkrétne námety na vývoj nových softvérových aplikácií. S ohľadom na inovačnú stratégiu Konica Minolta a potreby zákazníkov bude centrum zároveň rozvíjať spoluprácu s miestnymi partnermi, start-upmi, ďalšími inovačnými centrami a univerzitami. "Brno považujem za správnu voľbu pre sídlo európskeho inovačného centra Konica Minolta. Mesto má nielen strategickú polohu, ale ponúka taktiež dostatočný počet kvalitných IT odborníkov a partnerov," povedal Dennis Curry, riaditeľ londýnskej centrály BIC.

Koncept vytvárania vlastných inovačných centier je súčasťou stratégie Konica Minolta, vďaka ktorej sa spoločnosť v posledných rokoch mení z dodávateľa hardware na poskytovateľa moderných a komplexných riešení na mieru. Konica Minolta v tejto súvislosti investuje celosvetovo mnohomiliónové čiastky do rozširovania portfólia služieb v oblasti ICT. Zameriava sa pritom najmä na zefektívňovanie a optimalizáciu podnikových procesov, správu a riadenie obehu dokumentov, zrýchlenie práce s dátami či podporu a rozvoj cloudových služieb.

Prvé inovačné centrum Konica Minolta vzniklo začiatkom minulého roku vo Foster City v Kalifornii, kde vyvíja služby pre zákazníkov z regiónu Severnej Ameriky. Okrem európskeho centra so sídlom v Londýne a zastúpením v Brne otvorila Konica Minolta vo svete ešte dve ďalšie centrá pre regióny juhovýchodnej Ázie a Japonska a ďalšie plánuje otvoriť v Číne.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá