20.3.2015 0 Comments

Konica Minolta otvorila v Brne inovačné centrum

Konica Minolta včera 18. marca 2015 v Brne slávnostne otvorila prvé vlastné centrum pre vývoj inovačných produktov a služieb v strednej Európe. Inovačné centrum (Business Innovation Centre) sa primárne zameria na vývoj služieb v oblastiach súvisiacich so spracovaním dát, bezpečnosťou IT systémov, fungovaním virtuálnych kancelárií a mobilnými aplikáciami. Okrem toho bude pracovať s technológiami ako sú 3D tlač, holografické okuliare, dotykové zariadenia alebo senzorové siete. Do troch rokov by malo zamestnávať až 50 IT odborníkov.

"Inovačné centrum sa zameria na využitie potenciálu pokrokových technológií a softvérových služieb v rámci inovačných riešení pre našich zákazníkov. Súčasne bude rozvíjať a testovať nápady našich zákazníkov a následne vytvárať nové IT služby, ktoré im v praxi ušetria čas, náklady alebo inak zefektívnia podnikanie,"
povedal Tomáš Bednář, generálny riaditeľ Konica Minolta Slovakia, a dodal: "Vedenie Konica Minolta si vybralo Brno z viac ako štyridsiatich európskych miest, v ktorých má svoje zastúpenie."

Vedenie brnenského inovačného centra bude mať sídlo v Londýne, odkiaľ budú prichádzať konkrétne námety na vývoj nových softvérových aplikácií. S ohľadom na inovačnú stratégiu Konica Minolta a potreby zákazníkov bude centrum zároveň rozvíjať spoluprácu s miestnymi partnermi, start-upmi, ďalšími inovačnými centrami a univerzitami. "Brno považujem za správnu voľbu pre sídlo európskeho inovačného centra Konica Minolta. Mesto má nielen strategickú polohu, ale ponúka taktiež dostatočný počet kvalitných IT odborníkov a partnerov," povedal Dennis Curry, riaditeľ londýnskej centrály BIC.

Koncept vytvárania vlastných inovačných centier je súčasťou stratégie Konica Minolta, vďaka ktorej sa spoločnosť v posledných rokoch mení z dodávateľa hardware na poskytovateľa moderných a komplexných riešení na mieru. Konica Minolta v tejto súvislosti investuje celosvetovo mnohomiliónové čiastky do rozširovania portfólia služieb v oblasti ICT. Zameriava sa pritom najmä na zefektívňovanie a optimalizáciu podnikových procesov, správu a riadenie obehu dokumentov, zrýchlenie práce s dátami či podporu a rozvoj cloudových služieb.

Prvé inovačné centrum Konica Minolta vzniklo začiatkom minulého roku vo Foster City v Kalifornii, kde vyvíja služby pre zákazníkov z regiónu Severnej Ameriky. Okrem európskeho centra so sídlom v Londýne a zastúpením v Brne otvorila Konica Minolta vo svete ešte dve ďalšie centrá pre regióny juhovýchodnej Ázie a Japonska a ďalšie plánuje otvoriť v Číne.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Trend Micro XGen výrazne zdokonaľuje ochranu koncových bodov

19.10.2016 19:00

Spoločnosť Trend Micro, celosvetový líder v oblasti bezpečnostných riešení, oznámila uvedenie novej generácie ochrany koncových bodov XGen. Najnovšia technológia spoločnosti Trend Micro využíva rôznor ...

Tlačové správy

ČR: Dostupnosť sa stáva podmienkou digitálnej transformácie, ako dokladá aj 49 % medziročný rast Veeam v segmente podnikov

19.10.2016 17:45

Veeam významně rozšiřuje své portfolio s novou Veeam Availability Platform pro hybridní cloud, komplexním řešením dostupnosti pro virtuální, fyzické a cloudové pracovní procesy; a jmenuje Paula Mattes ...

Tlačové správy

ČR: Kompaktný audio systém pre náročných Bose SoundTouch 30 - väčší zvuk, ako od neho čakáte

19.10.2016 18:38

 Audiosystém Bose SoundTouch 30 je nejvýkonnějším přenosným přehrávačem Bose, který uspokojí náročné posluchače. Tento kompaktní systém rozezní překvapivě mohutným a dynamickým projevem i velké místno ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá