20.3.2015 0 Comments

Konica Minolta otvorila v Brne inovačné centrum

Konica Minolta včera 18. marca 2015 v Brne slávnostne otvorila prvé vlastné centrum pre vývoj inovačných produktov a služieb v strednej Európe. Inovačné centrum (Business Innovation Centre) sa primárne zameria na vývoj služieb v oblastiach súvisiacich so spracovaním dát, bezpečnosťou IT systémov, fungovaním virtuálnych kancelárií a mobilnými aplikáciami. Okrem toho bude pracovať s technológiami ako sú 3D tlač, holografické okuliare, dotykové zariadenia alebo senzorové siete. Do troch rokov by malo zamestnávať až 50 IT odborníkov.

"Inovačné centrum sa zameria na využitie potenciálu pokrokových technológií a softvérových služieb v rámci inovačných riešení pre našich zákazníkov. Súčasne bude rozvíjať a testovať nápady našich zákazníkov a následne vytvárať nové IT služby, ktoré im v praxi ušetria čas, náklady alebo inak zefektívnia podnikanie,"
povedal Tomáš Bednář, generálny riaditeľ Konica Minolta Slovakia, a dodal: "Vedenie Konica Minolta si vybralo Brno z viac ako štyridsiatich európskych miest, v ktorých má svoje zastúpenie."

Vedenie brnenského inovačného centra bude mať sídlo v Londýne, odkiaľ budú prichádzať konkrétne námety na vývoj nových softvérových aplikácií. S ohľadom na inovačnú stratégiu Konica Minolta a potreby zákazníkov bude centrum zároveň rozvíjať spoluprácu s miestnymi partnermi, start-upmi, ďalšími inovačnými centrami a univerzitami. "Brno považujem za správnu voľbu pre sídlo európskeho inovačného centra Konica Minolta. Mesto má nielen strategickú polohu, ale ponúka taktiež dostatočný počet kvalitných IT odborníkov a partnerov," povedal Dennis Curry, riaditeľ londýnskej centrály BIC.

Koncept vytvárania vlastných inovačných centier je súčasťou stratégie Konica Minolta, vďaka ktorej sa spoločnosť v posledných rokoch mení z dodávateľa hardware na poskytovateľa moderných a komplexných riešení na mieru. Konica Minolta v tejto súvislosti investuje celosvetovo mnohomiliónové čiastky do rozširovania portfólia služieb v oblasti ICT. Zameriava sa pritom najmä na zefektívňovanie a optimalizáciu podnikových procesov, správu a riadenie obehu dokumentov, zrýchlenie práce s dátami či podporu a rozvoj cloudových služieb.

Prvé inovačné centrum Konica Minolta vzniklo začiatkom minulého roku vo Foster City v Kalifornii, kde vyvíja služby pre zákazníkov z regiónu Severnej Ameriky. Okrem európskeho centra so sídlom v Londýne a zastúpením v Brne otvorila Konica Minolta vo svete ešte dve ďalšie centrá pre regióny juhovýchodnej Ázie a Japonska a ďalšie plánuje otvoriť v Číne.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá