24.2.2015 0 Comments

Konica Minolta odmenená v oblasti spoločenskej zodpovednosti

Spoločnosť Konica Minolta bola odmenená za udržiavateľné investičné štandardy troma oceneniami FTSE4Good Global Index, oekom research „Prime" a RobecoSAM Gold Award.

Teší nás, že naša dlhodobá iniciatíva v tejto oblasti spĺňa vysoké firemné štandardy. Využívame naše know-how pre vytváranie hmatateľných hodnôt za účelom zdolávania výziev, ktorým čelia naši zákazníci a široká verejnosť. Sme presvedčení, že ako prosperujúca firma je našou povinnosťou vytvárať hodnoty prostredníctvom vyvíjania úsilia na riešenie sociálnych a ekologických problémov spoločnosti," povedal Olaf Lorenz, generálny manažér medzinárodnej marketingovej divízie Konica Minolta Business Solutions Europe.

Ocenenie FTSE4Good Global Index patrí k najznámejším indexom v oblasti spoločenskej zodpovednosti. Už dvanásty rok po sebe je spoločnosť Konica Minolta súčasťou tohto indexu, pričom bola odmenená plným počtom bodov v oblasti výkonu vlastníckych práv, ochrany pred znečisťovaním a využívania zdrojov. Taktiež dosiahla vysoké hodnotenie v kategórii aktivít týkajúcich sa klimatických zmien. Index FTSE4Good určuje prísne kritériá, prostredníctvom ktorých hodnotí aktivity spoločností v oblasti spoločenskej zodpovednosti a ekológie.

Ocenenie RobecoSAM Gold sa zameriava výlučne na udržateľnosť investovania a v ročenke zameranej na túto oblasť oceňuje 69 spoločností, ktoré splnili prísne kritériá stanovené švajčiarskou spoločnosťou RobecoSam. Konica Minolta získala najvyššie hodnotenie v kategórii počítačovej a informačnej technológie, ako aj v environmentálnej iniciatíve.

Nemecká spoločnosť oekom je jednou z vedúcich hodnotiacich agentúr zameraných na udržiavateľné investičné štandardy. Vo firemnom rebríčku na rok 2015 odmenila spoločnosť Konica Minolta statusom „prime", teda najvyšším možným ocenením. Spoločnosť si tento status udržala už piaty rok po sebe.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá