24.2.2015 0 Comments

Konica Minolta odmenená v oblasti spoločenskej zodpovednosti

Spoločnosť Konica Minolta bola odmenená za udržiavateľné investičné štandardy troma oceneniami FTSE4Good Global Index, oekom research „Prime" a RobecoSAM Gold Award.

Teší nás, že naša dlhodobá iniciatíva v tejto oblasti spĺňa vysoké firemné štandardy. Využívame naše know-how pre vytváranie hmatateľných hodnôt za účelom zdolávania výziev, ktorým čelia naši zákazníci a široká verejnosť. Sme presvedčení, že ako prosperujúca firma je našou povinnosťou vytvárať hodnoty prostredníctvom vyvíjania úsilia na riešenie sociálnych a ekologických problémov spoločnosti," povedal Olaf Lorenz, generálny manažér medzinárodnej marketingovej divízie Konica Minolta Business Solutions Europe.

Ocenenie FTSE4Good Global Index patrí k najznámejším indexom v oblasti spoločenskej zodpovednosti. Už dvanásty rok po sebe je spoločnosť Konica Minolta súčasťou tohto indexu, pričom bola odmenená plným počtom bodov v oblasti výkonu vlastníckych práv, ochrany pred znečisťovaním a využívania zdrojov. Taktiež dosiahla vysoké hodnotenie v kategórii aktivít týkajúcich sa klimatických zmien. Index FTSE4Good určuje prísne kritériá, prostredníctvom ktorých hodnotí aktivity spoločností v oblasti spoločenskej zodpovednosti a ekológie.

Ocenenie RobecoSAM Gold sa zameriava výlučne na udržateľnosť investovania a v ročenke zameranej na túto oblasť oceňuje 69 spoločností, ktoré splnili prísne kritériá stanovené švajčiarskou spoločnosťou RobecoSam. Konica Minolta získala najvyššie hodnotenie v kategórii počítačovej a informačnej technológie, ako aj v environmentálnej iniciatíve.

Nemecká spoločnosť oekom je jednou z vedúcich hodnotiacich agentúr zameraných na udržiavateľné investičné štandardy. Vo firemnom rebríčku na rok 2015 odmenila spoločnosť Konica Minolta statusom „prime", teda najvyšším možným ocenením. Spoločnosť si tento status udržala už piaty rok po sebe.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako by mohli byť Slováci bohatší? Alternatívou sú Indexové fondy

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá