18.6.2014 0 Comments

Konferencia iDEME OPIS 2014 bude o elektronických službách

Ako kvalitne a efektívne komunikovať prostredníctvom elektronických služieb verejnej správy, ako využiť analytické nástroje pre oblasť prevencie a detekcie podvodov - to sú najdiskutovanejšie témy nielen na Slovensku, ale aj v krajinách EÚ. Práve o ne prejavili najväčší záujem účastníci komerčného i neziskového sektora v rámci programu blížiacej sa konferencie iDEME OPIS 2014, ktorá sa uskutoční už tento štvrtok, 19. júna 2014 od 9.00 hod v hoteli Bôrik v Bratislave. Záštitu nad konferenciou, ktorú organizuje občianske združenie Partnerstvá pre prosperitu v spolupráci s Riadiacim orgánom Operačného programu Informatizácia spoločnosti (RO OPIS), prevzal vedúci Úradu vlády Slovenskej republiky Igor Federič.

Na konferencii privítame zástupcov samospráv, ktorí budú s odborníkmi na IT technológie diskutovať o informatizácii slovenských samospráv v rámci prezentácie projektu DCOM - Datacentrum Obcí a Miest. Toto Datacentrum bude poskytovať samospráve softvérové riešenia spôsobom "softvér ako služba" (tiež známy ako Software as a Service - "SaaS"), ktorý umožní zamestnancom obecných a mestských úradov používať softvérové aplikácie bez potreby inštalácie špecializovaného softvéru v úradoch. V rámci projektu je plánovaných celkovo 138 služieb pre verejnosť. Cieľom projektu nie je vytvárať nové informačné systémy obecných úradov (ISO), ale vybrať osvedčených dodávateľov, ktorí by rozšírili ponuku aplikácií Datacentra a plne ho integrovali s modulmi Ústredného portálu verejnej správy a hlavnými registrami verejnej správy. Obce a mestá tak budú mať k dispozícii komplexný balík služieb, ktorý pokryje ich potreby a odbremení ich od výraznej časti starostlivosti o IT zdroje.

Zaujímavé ukážky eGovernment technológií čakajú návštevníkov stánkov vystavovateľov, spoločnosti QEX a Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES).

V tomto roku predpokladá SORO OPIS na MF SR ukončenie približne ôsmich projektov prioritnej osi 1 OPIS a spolu s nimi budú zavedené ďalšie elektronické služby, ktoré prispejú k odbúravaniu náročnej administratívy. Aktuálne je v prevádzke 193 elektronických služieb, medzi ktorými sú Elektronické služby NKÚ SR, Elektronické služby ÚGKK-ZB GIS, Elektronické služby štatistického úradu, Elektronická identifikačná karta, Elektronické služby centrálnej ohlasovne, Elektronické služby verejného obstarávania, Ústredný portál verejnej správy.

Partnermi konferencie iDEME OPIS 2014 sú spoločnosti SAS Slovakia a Sevitech, sponzormi CORAgeo, DATALAN, QBSW a S&T. Mediálnymi a obsahovými partnermi podujatia sú Fórum pre komunikačné technológie (CTF), portál PROMOSPRAVY.SK, SITA, dvojmesačník ÚZEMNÁ SAMOSPRÁVA a VÚS, n.o., Banská Bystrica.

Program konferencie iDEME OPIS 2014 nájdete na stránke www.ideme.net.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá