Image
27.3.2015 0 Comments

Konečne náhrada emailu? Facebook predstavil budúcnosť Messengera

messenger_platform_apps.png Facebook na vývojárskej konferencii F8 oficiálne oznámil spustenie svojej technológie Messenger Platform. Nová služba v podstate umožňuje vývojárom pridať funkcie Messengera do inej aplikácie. Pre vývojárov aplikácií tretích strán integrácia Messengera otvára možnosť dosahu na milióny používateľov Facebooku.

Pre Facebook prináša nová platforma výhodu v tom, že umožní vložiť službu Messenger priamo do obrovského ekosystému aplikácií pre iOS a Android. Messenger by tak mohol lepšie konkurovať iným messagingovým platformám, ako je WeChat, Line, Kik, KakaoTalk.

Minulý týždeň Facebook oznámil nový platobný systém, ktorý umožňuje používateľom posielať a prijímať peniaze priamo cez Messenger. Vykonávanie platieb prostredníctvom Facebooku bude možné hneď po prepojení sa s debetnou kartou.

Novým systémom platieb Facebook podsúva používateľom ďalšie dôvody na používanie Messengera - už ním nebudú len odosielať a prijímať správy, ale po čase sa z neho má stať sofistikovaná platforma s množstvom nových možností. Umožní napríklad nákupy, iná rozširujúca aplikácia zasa ponúkne možnosť poslať náhľad tabuľky či pracovného dokumentu. Messenger teda bude schopný zasielať všemožný obsah.

Okrem toho Messenger ponúkne aj nástroje pre biznis. Používatelia budú môcť četovať s firmami, napríklad objednať tovar u on-line predajcu a neskôr cez Messenger zmeniť svoju objednávku či dohodnúť spôsob jej doručenia. Časť Messenger Business bude v USA k dispozícii už o niekoľko týždňov.

customer_to_business_chat.gif

Facebook už začal spoluprácu s množstvom partnerov. Je medzi nimi aj e-shop s konfekciou Everlane. Keď si v tomto e-shope niečo objednáte a budete prihlásení do Facebooku, potvrdenie o objednávke dostanete priamo do Messengera. A už to nebudú len správy o stave objednávky, aké bežne dostávame e-mailom. Messenger totiž ponúkne obojsmernú komunikáciu, takže si budete môcť napríklad zmeniť farbu objednaného pulóvra a pod.

messenger_everlane.png

Podobným spôsobom si budete môcť objednať letenku, rezervovať lístky do divadla, objednať pizzu bez toho, aby ste používali iné komunikačné prostriedky.

A aká výhoda z toho plynie pre Facebook? Ak bude vedieť, čo nakupujete a o čom s firmami komunikujete, bude môcť lepšie cieliť svoje reklamy. Takýmto rozšírením možností Messenger prestáva byť obyčajnou aplikáciou na četovanie. Stáva sa komunikačnou vrstvou medzi vami a celým svetom.

Zdroj: venturebeat.com
techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá