Image
27.3.2015 0 Comments

Konečne náhrada emailu? Facebook predstavil budúcnosť Messengera

messenger_platform_apps.png Facebook na vývojárskej konferencii F8 oficiálne oznámil spustenie svojej technológie Messenger Platform. Nová služba v podstate umožňuje vývojárom pridať funkcie Messengera do inej aplikácie. Pre vývojárov aplikácií tretích strán integrácia Messengera otvára možnosť dosahu na milióny používateľov Facebooku.

Pre Facebook prináša nová platforma výhodu v tom, že umožní vložiť službu Messenger priamo do obrovského ekosystému aplikácií pre iOS a Android. Messenger by tak mohol lepšie konkurovať iným messagingovým platformám, ako je WeChat, Line, Kik, KakaoTalk.

Minulý týždeň Facebook oznámil nový platobný systém, ktorý umožňuje používateľom posielať a prijímať peniaze priamo cez Messenger. Vykonávanie platieb prostredníctvom Facebooku bude možné hneď po prepojení sa s debetnou kartou.

Novým systémom platieb Facebook podsúva používateľom ďalšie dôvody na používanie Messengera - už ním nebudú len odosielať a prijímať správy, ale po čase sa z neho má stať sofistikovaná platforma s množstvom nových možností. Umožní napríklad nákupy, iná rozširujúca aplikácia zasa ponúkne možnosť poslať náhľad tabuľky či pracovného dokumentu. Messenger teda bude schopný zasielať všemožný obsah.

Okrem toho Messenger ponúkne aj nástroje pre biznis. Používatelia budú môcť četovať s firmami, napríklad objednať tovar u on-line predajcu a neskôr cez Messenger zmeniť svoju objednávku či dohodnúť spôsob jej doručenia. Časť Messenger Business bude v USA k dispozícii už o niekoľko týždňov.

customer_to_business_chat.gif

Facebook už začal spoluprácu s množstvom partnerov. Je medzi nimi aj e-shop s konfekciou Everlane. Keď si v tomto e-shope niečo objednáte a budete prihlásení do Facebooku, potvrdenie o objednávke dostanete priamo do Messengera. A už to nebudú len správy o stave objednávky, aké bežne dostávame e-mailom. Messenger totiž ponúkne obojsmernú komunikáciu, takže si budete môcť napríklad zmeniť farbu objednaného pulóvra a pod.

messenger_everlane.png

Podobným spôsobom si budete môcť objednať letenku, rezervovať lístky do divadla, objednať pizzu bez toho, aby ste používali iné komunikačné prostriedky.

A aká výhoda z toho plynie pre Facebook? Ak bude vedieť, čo nakupujete a o čom s firmami komunikujete, bude môcť lepšie cieliť svoje reklamy. Takýmto rozšírením možností Messenger prestáva byť obyčajnou aplikáciou na četovanie. Stáva sa komunikačnou vrstvou medzi vami a celým svetom.

Zdroj: venturebeat.com
techcrunch.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá