Image
27.3.2015 0 Comments

Konečne náhrada emailu? Facebook predstavil budúcnosť Messengera

messenger_platform_apps.png Facebook na vývojárskej konferencii F8 oficiálne oznámil spustenie svojej technológie Messenger Platform. Nová služba v podstate umožňuje vývojárom pridať funkcie Messengera do inej aplikácie. Pre vývojárov aplikácií tretích strán integrácia Messengera otvára možnosť dosahu na milióny používateľov Facebooku.

Pre Facebook prináša nová platforma výhodu v tom, že umožní vložiť službu Messenger priamo do obrovského ekosystému aplikácií pre iOS a Android. Messenger by tak mohol lepšie konkurovať iným messagingovým platformám, ako je WeChat, Line, Kik, KakaoTalk.

Minulý týždeň Facebook oznámil nový platobný systém, ktorý umožňuje používateľom posielať a prijímať peniaze priamo cez Messenger. Vykonávanie platieb prostredníctvom Facebooku bude možné hneď po prepojení sa s debetnou kartou.

Novým systémom platieb Facebook podsúva používateľom ďalšie dôvody na používanie Messengera - už ním nebudú len odosielať a prijímať správy, ale po čase sa z neho má stať sofistikovaná platforma s množstvom nových možností. Umožní napríklad nákupy, iná rozširujúca aplikácia zasa ponúkne možnosť poslať náhľad tabuľky či pracovného dokumentu. Messenger teda bude schopný zasielať všemožný obsah.

Okrem toho Messenger ponúkne aj nástroje pre biznis. Používatelia budú môcť četovať s firmami, napríklad objednať tovar u on-line predajcu a neskôr cez Messenger zmeniť svoju objednávku či dohodnúť spôsob jej doručenia. Časť Messenger Business bude v USA k dispozícii už o niekoľko týždňov.

customer_to_business_chat.gif

Facebook už začal spoluprácu s množstvom partnerov. Je medzi nimi aj e-shop s konfekciou Everlane. Keď si v tomto e-shope niečo objednáte a budete prihlásení do Facebooku, potvrdenie o objednávke dostanete priamo do Messengera. A už to nebudú len správy o stave objednávky, aké bežne dostávame e-mailom. Messenger totiž ponúkne obojsmernú komunikáciu, takže si budete môcť napríklad zmeniť farbu objednaného pulóvra a pod.

messenger_everlane.png

Podobným spôsobom si budete môcť objednať letenku, rezervovať lístky do divadla, objednať pizzu bez toho, aby ste používali iné komunikačné prostriedky.

A aká výhoda z toho plynie pre Facebook? Ak bude vedieť, čo nakupujete a o čom s firmami komunikujete, bude môcť lepšie cieliť svoje reklamy. Takýmto rozšírením možností Messenger prestáva byť obyčajnou aplikáciou na četovanie. Stáva sa komunikačnou vrstvou medzi vami a celým svetom.

Zdroj: venturebeat.com
techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá