1.10.2012 0 Comments

Kompresia videa od Ericssonu pomáha agentúre Associated Press pri prechode na vysoké rozlíšenie

• Denne si správy agentúry AP prezerá viac než polovica svetovej populácie.
• Flexibilne riešenie pripravené na nároky budúcnosti umožní prvýkrát v histórii sledovať všetky celosvetové spravodajstvá vo vysokom rozlíšení.
• Riešenie pre kompresiu videa od Ericssonu umožní vysoko kvalitné spravodajské pokrytie.

Ericsson (burza NASDAQ: ERIC) dodal agentúre Associated Press (AP) riešenie k výrobe a distribúcii videa, ktoré tejto agentúre umožní konvertovať svoje spravodajstvo na vysoké rozlíšenie. V najväčšom projekte zavádzania vysokého rozlíšenia, ktoré kedy spravodajská agentúra realizovala v celosvetovom meradle, agentúra AP dokončila prechod na vysoké rozlíšenie ešte pred zahájením olympijských hier v Londýne v júli 2012 a prezidentskými voľbami v USA, ktoré sa budú konať v novembri.

Agentúra AP je jedným z najväčších a najdôveryhodnejších zdrojov nezávislého spravodajstva - dodáva neustály prúd správ svojim členom, medzinárodným predplatiteľom a komerčným zákazníkom. Agentúra dodáva prevádzkovateľom vysielania správy zo sveta, zábavu, športové prenosy SNTV a video o životnom štýle. Na požiadavky trhu tvoreného divákmi, ktorí stále častejšie prechádzajú na sledovanie obsahu vo vysokom rozlíšení, sa agentúra AP rozhodla zareagovať modernizáciou svojej infraštruktúry na vysoké rozlíšenie.

Ericsson dodal agentúre AP riešenie AVP 3000 Voyager DSNG (Digital Satellite News Gathering) a profesionálny modulárny prijímač RX8200, aby jej čo najrýchlejšie umožnil udržať si v poskytovaní spravodajstva náskok pred konkurenciou. Spomínané technológie umožnia agentúre AP dodávať čo najkvalitnejší obraz s krátkymi intervalmi zmien.

„Naši zákazníci očakávajú, že budeme reagovať na zmeny vo svete spravodajstva, čo znamená reagovať na rast požiadaviek na video spravodajstvo a poskytovať ho v lepšej kvalite," uviedol David Hoad, riaditeľ pre globálne video technológie agentúry AP. „V prípade vysokého rozlíšenia sme investovali v predstihu pred potrebami trhu a zjednodušili tak prechod na vysoké rozlíšenie prevádzkovateľom vysielania a vydavateľom digitálneho obsahu po celom svete. Vzhľadom k nášmu súčasnému vzťahu s Ericssonom sme nepochybovali, že má k dispozícii riešenie ku tvorbe správ, ktorá uspokojí súčasné aj budúce potreby našej agentúry," vyhlásil Dr. Giles Wilson, riaditeľ pre produkty ku kompresii televízneho obsahu Ericssonu.

Riešenie AVP 3000 Voyager od Ericssonu predstavuje najpokročilejšie zariadenie DSNG na trhu, ktoré je navrhnuté pre svet, kde ľudia využívajú viac platforiem a obrazoviek. Toto riešenie ponúka v porovnaní s konkurenčnými produktmi na trhu vyššiu použiteľnosť, flexibilitu a pripravenosť na budúce nároky. Vedľa možnosti vytvárať správy vo vysokom rozlíšení ponúka spomínané riešenie agentúre AP možnosť prispôsobiť svoju techniku spravodajstva budúcnosti.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Biznis

PR: PAM – správa privilegovaných účtov

19.10.2016 00:07

Prečo neukladať heslá v Exceli? Skratka PAM v nadpise znamená Privileged Account Management, čiže správa privilegovaný účtov. Takto sa zvyknú označovať nástroje na zabezpečenie a správu prístupových ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá