1.10.2012 0 Comments

Kompresia videa od Ericssonu pomáha agentúre Associated Press pri prechode na vysoké rozlíšenie

• Denne si správy agentúry AP prezerá viac než polovica svetovej populácie.
• Flexibilne riešenie pripravené na nároky budúcnosti umožní prvýkrát v histórii sledovať všetky celosvetové spravodajstvá vo vysokom rozlíšení.
• Riešenie pre kompresiu videa od Ericssonu umožní vysoko kvalitné spravodajské pokrytie.

Ericsson (burza NASDAQ: ERIC) dodal agentúre Associated Press (AP) riešenie k výrobe a distribúcii videa, ktoré tejto agentúre umožní konvertovať svoje spravodajstvo na vysoké rozlíšenie. V najväčšom projekte zavádzania vysokého rozlíšenia, ktoré kedy spravodajská agentúra realizovala v celosvetovom meradle, agentúra AP dokončila prechod na vysoké rozlíšenie ešte pred zahájením olympijských hier v Londýne v júli 2012 a prezidentskými voľbami v USA, ktoré sa budú konať v novembri.

Agentúra AP je jedným z najväčších a najdôveryhodnejších zdrojov nezávislého spravodajstva - dodáva neustály prúd správ svojim členom, medzinárodným predplatiteľom a komerčným zákazníkom. Agentúra dodáva prevádzkovateľom vysielania správy zo sveta, zábavu, športové prenosy SNTV a video o životnom štýle. Na požiadavky trhu tvoreného divákmi, ktorí stále častejšie prechádzajú na sledovanie obsahu vo vysokom rozlíšení, sa agentúra AP rozhodla zareagovať modernizáciou svojej infraštruktúry na vysoké rozlíšenie.

Ericsson dodal agentúre AP riešenie AVP 3000 Voyager DSNG (Digital Satellite News Gathering) a profesionálny modulárny prijímač RX8200, aby jej čo najrýchlejšie umožnil udržať si v poskytovaní spravodajstva náskok pred konkurenciou. Spomínané technológie umožnia agentúre AP dodávať čo najkvalitnejší obraz s krátkymi intervalmi zmien.

„Naši zákazníci očakávajú, že budeme reagovať na zmeny vo svete spravodajstva, čo znamená reagovať na rast požiadaviek na video spravodajstvo a poskytovať ho v lepšej kvalite," uviedol David Hoad, riaditeľ pre globálne video technológie agentúry AP. „V prípade vysokého rozlíšenia sme investovali v predstihu pred potrebami trhu a zjednodušili tak prechod na vysoké rozlíšenie prevádzkovateľom vysielania a vydavateľom digitálneho obsahu po celom svete. Vzhľadom k nášmu súčasnému vzťahu s Ericssonom sme nepochybovali, že má k dispozícii riešenie ku tvorbe správ, ktorá uspokojí súčasné aj budúce potreby našej agentúry," vyhlásil Dr. Giles Wilson, riaditeľ pre produkty ku kompresii televízneho obsahu Ericssonu.

Riešenie AVP 3000 Voyager od Ericssonu predstavuje najpokročilejšie zariadenie DSNG na trhu, ktoré je navrhnuté pre svet, kde ľudia využívajú viac platforiem a obrazoviek. Toto riešenie ponúka v porovnaní s konkurenčnými produktmi na trhu vyššiu použiteľnosť, flexibilitu a pripravenosť na budúce nároky. Vedľa možnosti vytvárať správy vo vysokom rozlíšení ponúka spomínané riešenie agentúre AP možnosť prispôsobiť svoju techniku spravodajstva budúcnosti.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá