19.10.2012 0 Comments

Komplex Cassovar otvorený

Vo štvrtok 18. októbra slávnostne otvorili komplex Cassovar, ktorý oživil geometrický stred mesta Košice a svojou rozlohou sa stal najväčším multifunkčným komplexom na východnom Slovensku. Unikátne spojenie histórie a modernej architektúry už získalo dve ocenenia - Stavba roka 2010 (CBC I.) a Obytný dom 2011 (rezidencia Cassovar). Súčasťou otvorenia bol veľkolepý Cassovarfest, počas ktorého si Košičania vychutnávali vynikajúce pivo, pivné gastronomické špeciality a bohatý sprievodný program. Záverečnú bodku dalo umelecké stvárnenie Cassovaru v žiari svetiel v rámci festivalu Moonride 7 (podujatie EHMK 2013).

Cassovar je sídlom druhého najväčšieho zamestnávateľa na východnom Slovensku spoločnosti T-Systems Slovakia, ktorá si prenajíma nosnú časť administratívnych priestorov. Developerom polyfunkčného komplexu bol Global Group a.s., Bratislava, generálnymi dodávateľmi stavebných prác spoločnosti Chemkostav a.s., Michalovce (rezidenčná časť), Stamart s.r.o. Martin - Skanska Slovensko (CBC I.) a Skanska SK - závod Martin (CBC II.).

„V Košiciach sa po viac ako 20 rokoch podarilo vyriešiť výraznú časť asanačného pásma. Na území bývalého košického pivovaru sme pri celkovej investícii 100 miliónov eur vytvorili priestor pre aktívny životný štýl. Na jednom mieste môžu Košičania bývať, pracovať aj relaxovať. Unikátnu atmosféru dotvárajú pôvodné historické stavby ako pivovarnícky komín a Bauerneblov dom," hovorí Ing. arch. Peter Murko, strategický manažér PeeMDe Global, a.s. Komplex Cassovar je otvorený nielen pre Košičanov, ale tiež návštevníkov Košíc. Dôstojne reprezentuje mesto, ktoré je držiteľom prestížneho titulu EHMK 2013 a prináša nové možnosti i pre cestovný ruch.

Komplex Cassovar vytvoril podmienky pre dlhodobú investíciu spoločnosti T-Systems International, ktorá v Košiciach v roku 2006 založila T-Systems Slovakia. Z pôvodného počtu 23 zamestnancov je dnes druhý najväčší zamestnávateľ v metropole východného Slovenska a viac ako 2500 zamestnancov pracuje pre svetového lídra v oblasti informačných a komunikačných technológií. „V najbližších rokoch zvažujeme 10 % nárast, ktorý by sa týkal počtu zamestnancov, objemu tržieb, ale tiež množstva realizovaných projektov. Naši ľudia vytvárajú IKT riešenia pre kľúčové medzinárodné spoločnosti v automobilovom priemysle, doprave a logistike, či bankovníctve a službách. Z Košíc pracujú na významných medzinárodných projektoch a majú priestor pre unikátny profesionálny rast. V rámci korporácie Deutsche Telekom robíme napr. výmenný program, prostredníctvom ktorého majú možnosť dlhodobo pracovať v zahraničí," vysvetľuje Thomas Bogdain, generálny riaditeľ T-Systems Slovakia s.r.o., viceprezident pre produkciu a viceprezident pre služby. Za dosiahnuté hospodárske výsledky, unikátne produkty, služby a riešenia, ako aj systematické investície do vzdelávania zamestnancov spoločnosť získala niekoľko ocenení (HR Oscar Special 2007, HR Oscar Gold 2008, HR Oscar Special 2009, IT Firma roka 2011, Firma roka 2011).

Komplex Cassovar na pozemkoch s rozlohou 2,4 ha ponúka v Košiciach najväčšiu plochu pre administratívne priestory (31 500 m2), rezidenčné bývanie (24 500 m2) a obchodno-relaxačné priestory (13 200 m2) spojené s podzemným parkovaním (550 miest). Dominantný komín je druhou najvyššou stavbou v Košiciach (60 metrov) a developer plánuje pokračovať v jeho rekonštrukcii. Historická administratíva a výskumné centrum Bauerneblovho pivovaru mali byť zbúrané, ale súčasný developer ich začal rekonštruovať. Zaujímavosťou je, že tesne pred realizáciou sa dom naklonil o 3 metre a tak na území Košíc niekoľko dní existovala „šikmá veža". Súčasný investor rozobral dom a z pôvodných tehál postavil dnešný objekt. Bauerneblov dom má slúžiť ako apartmánový objekt, art-hotel a exkluzívna administratíva.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá