Image
9.6.2015 0 Comments

Koľko stojí výrobcu SSD s kapacitou 128 GB?

ssd_toshiba.jpg Priemerná suma, ktorú výrobcovia počítačov platia za 128 GB SSD, sa podľa prieskumu spoločnosti DRAMeXchange v druhom štvrťroku tohto roka znížila na iba päťdesiat dolárov.

V porovnaní s prvým štvrťrokom minulého roka, keď SSD s kapacitou 128 GB stál v priemere 77,2 dolára (a 256 GB SSD stál 148 dolárov), ide o značný pokles. Ako uvádza DRAMeXchange, pokles cien je pozvoľný a trvá mesiac za mesiacom.

A aká je priemerná cena, ktorú platí koncový zákazník? Podľa DRAMeXchange teraz spotrebitelia za 128GB SDD v priemere platia 91,55 dolára a za SSD s kapacitou 240 - 256 GB asi 165 dolárov.

Okrem vyššieho dopytu po SSD, ktorý vďaka výnosom z rozsahu znižuje náklady na ich výrobu, stojí za klesajúcimi cenami aj to, že sa pri flashových pamätiach v uplynulých niekoľkých rokoch začali používať tri bity na tranzistor namiesto dvoch.

Analytici očakávajú, že v dôsledku klesajúcich cien sa v treťom štvrťroku tohto roka začnú  disky SSD objavovať vo viac notebookoch ako doteraz. Kým v tomto roku sa podľa DRAMeXchange budeme môcť stretnúť so SSD asi v 30 % notebookov na trhu, v roku 2017 by to už malo byť vo viac ako 50 % laptopov.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá