Image
23.5.2016 0 Comments

Knocki urobí akýkoľvek povrch interaktívnym. Môžete ním ovládať svetlá, TV či termostat

Nový projekt na portáli Kickstarter ukazuje možnú budúcnosť technológie diaľkového ovládania. Zariadenie Knocki vie urobiť ľubovoľný povrch, napr. dosku stolíka či stenu, interaktívnym, spárovať ho s pripojeným zariadením a zadávať mu pokyny ako na diaľkovom ovládači.

Vo videu si môžete pozrieť Knocki v akcii.

Nedávno sa rozbehla kampaň na financovanie prístroja na Kickstarteri a treba dodať, že veľmi úspešne – zozbierať cieľovú sumu 35 000 dolárov trvalo len o niečo viac ako hodinu (v súčasnosti je na konte už takmer 300 000 dolárov). Prví prispievatelia môžu získať Knocki za 69 dolárov, neskôr však bude stáť 100 dolárov. Ak pôjde všetko hladko, investori by mohli dostať prvé zariadenia Knocki v decembri.

Jake Boshernitzan, CEO a spoluzakladateľ spoločnosti Swan Solutions, ktorá je tvorcom Knocki, pokladá svoj produkt za užitočný najmä pre malé deti alebo starších členov rodiny. Na zapnutie televízora im bude stačiť zaklopať na stôl alebo na stenu. Ďalší možný scenár je umiestniť Knocki k posteli a potom jediným ťuknutím zhasnúť svetlá a nastaviť budík. Prípadne si môžete ráno priamo z postele zapnúť kávovar. Zariadenie môže rozpoznať až 10 unikátnych vzorov búchania a klopkania. Napríklad tri rýchle zaklopkania na stenu by mohli zapnúť svetlá, zatiaľ čo dve by aktivovali termostat.

Prístroj používa neakustické snímacie technológie, takže ho nemôžu zmiasť náhodné zvuky. Navyše tvorcovia tvrdia, že dokáže rozlíšiť medzi náhodnými vibráciami a zámernými údermi.

Knocki sa programuje cez sprievodnú aplikáciu pre iOS a Android. Potrebuje pripojenie Wi-Fi a štyri AAA batérie. Prístroj spolupracuje so zariadeniami Nest, Philips Hue, Wemo, Samsung Smartthings a aplikáciami ako Spotify a Gmail.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá