Image
23.5.2016 0 Comments

Knocki urobí akýkoľvek povrch interaktívnym. Môžete ním ovládať svetlá, TV či termostat

Nový projekt na portáli Kickstarter ukazuje možnú budúcnosť technológie diaľkového ovládania. Zariadenie Knocki vie urobiť ľubovoľný povrch, napr. dosku stolíka či stenu, interaktívnym, spárovať ho s pripojeným zariadením a zadávať mu pokyny ako na diaľkovom ovládači.

Vo videu si môžete pozrieť Knocki v akcii.

Nedávno sa rozbehla kampaň na financovanie prístroja na Kickstarteri a treba dodať, že veľmi úspešne – zozbierať cieľovú sumu 35 000 dolárov trvalo len o niečo viac ako hodinu (v súčasnosti je na konte už takmer 300 000 dolárov). Prví prispievatelia môžu získať Knocki za 69 dolárov, neskôr však bude stáť 100 dolárov. Ak pôjde všetko hladko, investori by mohli dostať prvé zariadenia Knocki v decembri.

Jake Boshernitzan, CEO a spoluzakladateľ spoločnosti Swan Solutions, ktorá je tvorcom Knocki, pokladá svoj produkt za užitočný najmä pre malé deti alebo starších členov rodiny. Na zapnutie televízora im bude stačiť zaklopať na stôl alebo na stenu. Ďalší možný scenár je umiestniť Knocki k posteli a potom jediným ťuknutím zhasnúť svetlá a nastaviť budík. Prípadne si môžete ráno priamo z postele zapnúť kávovar. Zariadenie môže rozpoznať až 10 unikátnych vzorov búchania a klopkania. Napríklad tri rýchle zaklopkania na stenu by mohli zapnúť svetlá, zatiaľ čo dve by aktivovali termostat.

Prístroj používa neakustické snímacie technológie, takže ho nemôžu zmiasť náhodné zvuky. Navyše tvorcovia tvrdia, že dokáže rozlíšiť medzi náhodnými vibráciami a zámernými údermi.

Knocki sa programuje cez sprievodnú aplikáciu pre iOS a Android. Potrebuje pripojenie Wi-Fi a štyri AAA batérie. Prístroj spolupracuje so zariadeniami Nest, Philips Hue, Wemo, Samsung Smartthings a aplikáciami ako Spotify a Gmail.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá