Image
23.5.2016 0 Comments

Knocki urobí akýkoľvek povrch interaktívnym. Môžete ním ovládať svetlá, TV či termostat

Nový projekt na portáli Kickstarter ukazuje možnú budúcnosť technológie diaľkového ovládania. Zariadenie Knocki vie urobiť ľubovoľný povrch, napr. dosku stolíka či stenu, interaktívnym, spárovať ho s pripojeným zariadením a zadávať mu pokyny ako na diaľkovom ovládači.

Vo videu si môžete pozrieť Knocki v akcii.

Nedávno sa rozbehla kampaň na financovanie prístroja na Kickstarteri a treba dodať, že veľmi úspešne – zozbierať cieľovú sumu 35 000 dolárov trvalo len o niečo viac ako hodinu (v súčasnosti je na konte už takmer 300 000 dolárov). Prví prispievatelia môžu získať Knocki za 69 dolárov, neskôr však bude stáť 100 dolárov. Ak pôjde všetko hladko, investori by mohli dostať prvé zariadenia Knocki v decembri.

Jake Boshernitzan, CEO a spoluzakladateľ spoločnosti Swan Solutions, ktorá je tvorcom Knocki, pokladá svoj produkt za užitočný najmä pre malé deti alebo starších členov rodiny. Na zapnutie televízora im bude stačiť zaklopať na stôl alebo na stenu. Ďalší možný scenár je umiestniť Knocki k posteli a potom jediným ťuknutím zhasnúť svetlá a nastaviť budík. Prípadne si môžete ráno priamo z postele zapnúť kávovar. Zariadenie môže rozpoznať až 10 unikátnych vzorov búchania a klopkania. Napríklad tri rýchle zaklopkania na stenu by mohli zapnúť svetlá, zatiaľ čo dve by aktivovali termostat.

Prístroj používa neakustické snímacie technológie, takže ho nemôžu zmiasť náhodné zvuky. Navyše tvorcovia tvrdia, že dokáže rozlíšiť medzi náhodnými vibráciami a zámernými údermi.

Knocki sa programuje cez sprievodnú aplikáciu pre iOS a Android. Potrebuje pripojenie Wi-Fi a štyri AAA batérie. Prístroj spolupracuje so zariadeniami Nest, Philips Hue, Wemo, Samsung Smartthings a aplikáciami ako Spotify a Gmail.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 2

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá