10.10.2012 0 Comments

Klout skóre – fenomén na trhu práce?

Technika. Počítače. To je to, čo hýbe dnešným svetom. Nájdu sa síce mnohí, ktorým to prekáža, bojovať s touto skutočnosťou je však nemožné. Výdobytky techniky váš život skôr či neskôr ovládnu. A ak ste mali doteraz pocit, že doba je pretechnizovaná, to ste zrejme ešte nepočuli o Klout skóre.

Na svete azda nenájdeme človeka, ktorý by aspoň raz za čas niekoho neposudzoval. Či už je to podľa jeho výzoru, správania alebo štýlu komunikácie. Najnovšie sa podobný trend zaviedol aj v online svete. Vo svete, ktorý má vlastné pravidlá na to, kto je zaujímavým človekom, kto za niečo stojí a kto nie. Tieto pravidlá sa zjednodušene volajú Klout skóre.

Ak ste fanúšikom sociálnych sietí, akými sú Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, Youtube, či Instagram, Klout je určený práve vám. Všetko záleží iba na tom, do akej miery ste na spomínaných sociálnych sieťach aktívni. Čím vyššie číslo na stupnici od 1 do 100 máte, tým ste pre svoje okolie vplyvnejší.

A ako sa to celé meria? „Klout skóre sa zaujíma o počet ľudí, ktorí reagujú na vaše počiny na sociálnych sieťach. Sleduje, ako reagujú na vaše príspevky, prípadne ich rovno zdieľajú. Výhodou pre vás je, ak svojimi príspevkami zaujmete ľudí, ktorí majú vyššie Klout skóre ako vy, pretože to pozitívne ovplyvňuje aj vaše číslo," hovorí vedúci produktového a marketingového oddelenia spoločnosti Slovanet, Ján Michlík.

Poviete si: „Na čo mi to je, dôležité sú aj tak moje reálne vlastnosti a schopnosti." Omyl! Najnovší trend vo svete je, že už mnohé svetové firmy hľadajú nových zamestnancov práve na základe jeho Klout skóre. Čím vyššie číslo, tým reálnejšia šanca získať prácu.

Napriek tomu, že sa celú dobu bavíme o pomerne zaujímavej veci, Klout skóre má už teraz veľké množstvo odporcov. To, ako rýchlo vie stúpať, vie totiž aj klesať. V preklade to znamená, že stačí, ak sa dva, tri dni neprihlásite na sociálnu sieť, a už máte číslo menšie. Ste preto o niečo horší?

Naša rada znie, zostaňte sami sebou. Aj keď, porovnávanie sa s inými je niekedy celkom zábavné. Každopádne, máte čo robiť, aby ste dohnali Ashtona Kutchera a jeho skóre 87, Rihannu s 93, či prezidenta USA Barracka Obamu. Jeho Klout skóre je 99.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 4

Vybudovanie Národného systému dopravných informácií stálo 14,2 milióna eur, jeho prevádzka vyjde ročne na 1,5 milióna eur

11.01.2017 00:05

Nový web z dielne ministerstva dopravy informuje o dopravných nehodách, aktuálnych zdržaniach na cestách či meškaniach vlakov, ale aj o počasí a údržbe na dopravných komunikáciách. Národný systém dopr ...

Biznis

Gartner: Trh PC, tabletov a mobilných telefónov do roku 2018 neporastie

09.01.2017 00:15

Celosvetové kombinované dodávky PC, tabletov, ultraprenosných notebookov a mobilných telefónov podľa analytikov spoločnosti Gartner v tomto roku neporastú. Ich celkový objem tak dosiahne v roku 2017 2 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá