Image
24.2.2014 0 Comments

King's Assembly – klávesnica, myš a joystick v jednom zariadení

kings_assembly.jpg Pre tých, ktorí hrajú videohry, môže byť čas potrebný na pohyb ruky od klávesnice po myš rozhodujúci. V zlomku sekundy totiž môžu prísť o budovu, vojaka či aj celú armádu. Preto sa dôležitou zbraňou v arzenáli hráčov stali klávesové skratky. No inžinier Eric Charlton, zakladateľ spoločnosti Solid Art Labs, prišiel so zariadením, ktoré ešte viac urýchli zadávanie príkazov v hrách. Umožňuje totiž ovládať klávesnicu, myš a joystick súčasne.

Systém King's Assembly sa skladá z dvoch zariadení, určených pre pravú a ľavú ruku hráča. Obe časti obsahujú mechanickú klávesnicu s 30 programovateľnými klávesmi, modul na ovládanie palcom s piatimi tlačidlami, dvojosový analógový joystick a tvarovanú opierku na zápästie.

Kurzor myši je ovládaný optickým laserovým snímačom Pixart 9800, ktorý sa nachádza v každej jednotke a v kombinácii spojí pohyb oboch rúk na zobrazenie jedného kurzora na obrazovke. Joystick pre palec môže fungovať ako štandardný analógový joystick alebo ako koliesko myši na horizontálny a vertikálny posun.

kings_assembly_keyboard.jpg

kings_assembly_joystick.jpg

Nastavenie programovateľných klávesov sa uskutočňuje v prehliadači a funkcie sa ukladajú v čipe Atmel AT90USB128, ktorý sa nachádza v každej časti. Zariadenie nevyžaduje inštaláciu softvéru ani ovládačov a je kompatibilné so všetkými operačnými systémami. Výrobca tvrdí, že počet súčasne stlačených klávesov obmedzuje iba OS používateľa.


Batéria nie je potrebná, pretože King's Assembly využíva pripojenie káblom USB. Obe časti možno spojiť 4-žilovým káblom so štandardným 2,5 mm konektorom, takže môžu navzájom komunikovať a pôsobiť ako jedno vstupné zariadenie.

Solid Art Labs teraz hľadá financie na výrobu svojho produktu na portáli Kickstarter

Cieľová suma 20 000 dolárov bola vyzbieraná veľmi rýchlo, v súčasnosti je už zhromaždená takmer dvojnásobná suma, no kampaň potrvá až do 11. apríla, takže peniaze budú ešte pribúdať. Ak sa podarí vyzbierať 250-tisíc dolárov, autor zapracuje na vývoji bezdrôtového pripojenia.

Prvé zariadenia by sa mohli dostať k záujemcom v septembri 2014. Produkt si možno predobjednať za 110 dolárov pre jednu ruku alebo za 200 dolárov ako komplet pre obe ruky.

Zdroj: gizmag.com
kickstarter.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá