Image
24.2.2014 0 Comments

King's Assembly – klávesnica, myš a joystick v jednom zariadení

kings_assembly.jpg Pre tých, ktorí hrajú videohry, môže byť čas potrebný na pohyb ruky od klávesnice po myš rozhodujúci. V zlomku sekundy totiž môžu prísť o budovu, vojaka či aj celú armádu. Preto sa dôležitou zbraňou v arzenáli hráčov stali klávesové skratky. No inžinier Eric Charlton, zakladateľ spoločnosti Solid Art Labs, prišiel so zariadením, ktoré ešte viac urýchli zadávanie príkazov v hrách. Umožňuje totiž ovládať klávesnicu, myš a joystick súčasne.

Systém King's Assembly sa skladá z dvoch zariadení, určených pre pravú a ľavú ruku hráča. Obe časti obsahujú mechanickú klávesnicu s 30 programovateľnými klávesmi, modul na ovládanie palcom s piatimi tlačidlami, dvojosový analógový joystick a tvarovanú opierku na zápästie.

Kurzor myši je ovládaný optickým laserovým snímačom Pixart 9800, ktorý sa nachádza v každej jednotke a v kombinácii spojí pohyb oboch rúk na zobrazenie jedného kurzora na obrazovke. Joystick pre palec môže fungovať ako štandardný analógový joystick alebo ako koliesko myši na horizontálny a vertikálny posun.

kings_assembly_keyboard.jpg

kings_assembly_joystick.jpg

Nastavenie programovateľných klávesov sa uskutočňuje v prehliadači a funkcie sa ukladajú v čipe Atmel AT90USB128, ktorý sa nachádza v každej časti. Zariadenie nevyžaduje inštaláciu softvéru ani ovládačov a je kompatibilné so všetkými operačnými systémami. Výrobca tvrdí, že počet súčasne stlačených klávesov obmedzuje iba OS používateľa.


Batéria nie je potrebná, pretože King's Assembly využíva pripojenie káblom USB. Obe časti možno spojiť 4-žilovým káblom so štandardným 2,5 mm konektorom, takže môžu navzájom komunikovať a pôsobiť ako jedno vstupné zariadenie.

Solid Art Labs teraz hľadá financie na výrobu svojho produktu na portáli Kickstarter

Cieľová suma 20 000 dolárov bola vyzbieraná veľmi rýchlo, v súčasnosti je už zhromaždená takmer dvojnásobná suma, no kampaň potrvá až do 11. apríla, takže peniaze budú ešte pribúdať. Ak sa podarí vyzbierať 250-tisíc dolárov, autor zapracuje na vývoji bezdrôtového pripojenia.

Prvé zariadenia by sa mohli dostať k záujemcom v septembri 2014. Produkt si možno predobjednať za 110 dolárov pre jednu ruku alebo za 200 dolárov ako komplet pre obe ruky.

Zdroj: gizmag.com
kickstarter.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá