Image
24.2.2014 0 Comments

King's Assembly – klávesnica, myš a joystick v jednom zariadení

kings_assembly.jpg Pre tých, ktorí hrajú videohry, môže byť čas potrebný na pohyb ruky od klávesnice po myš rozhodujúci. V zlomku sekundy totiž môžu prísť o budovu, vojaka či aj celú armádu. Preto sa dôležitou zbraňou v arzenáli hráčov stali klávesové skratky. No inžinier Eric Charlton, zakladateľ spoločnosti Solid Art Labs, prišiel so zariadením, ktoré ešte viac urýchli zadávanie príkazov v hrách. Umožňuje totiž ovládať klávesnicu, myš a joystick súčasne.

Systém King's Assembly sa skladá z dvoch zariadení, určených pre pravú a ľavú ruku hráča. Obe časti obsahujú mechanickú klávesnicu s 30 programovateľnými klávesmi, modul na ovládanie palcom s piatimi tlačidlami, dvojosový analógový joystick a tvarovanú opierku na zápästie.

Kurzor myši je ovládaný optickým laserovým snímačom Pixart 9800, ktorý sa nachádza v každej jednotke a v kombinácii spojí pohyb oboch rúk na zobrazenie jedného kurzora na obrazovke. Joystick pre palec môže fungovať ako štandardný analógový joystick alebo ako koliesko myši na horizontálny a vertikálny posun.

kings_assembly_keyboard.jpg

kings_assembly_joystick.jpg

Nastavenie programovateľných klávesov sa uskutočňuje v prehliadači a funkcie sa ukladajú v čipe Atmel AT90USB128, ktorý sa nachádza v každej časti. Zariadenie nevyžaduje inštaláciu softvéru ani ovládačov a je kompatibilné so všetkými operačnými systémami. Výrobca tvrdí, že počet súčasne stlačených klávesov obmedzuje iba OS používateľa.


Batéria nie je potrebná, pretože King's Assembly využíva pripojenie káblom USB. Obe časti možno spojiť 4-žilovým káblom so štandardným 2,5 mm konektorom, takže môžu navzájom komunikovať a pôsobiť ako jedno vstupné zariadenie.

Solid Art Labs teraz hľadá financie na výrobu svojho produktu na portáli Kickstarter

Cieľová suma 20 000 dolárov bola vyzbieraná veľmi rýchlo, v súčasnosti je už zhromaždená takmer dvojnásobná suma, no kampaň potrvá až do 11. apríla, takže peniaze budú ešte pribúdať. Ak sa podarí vyzbierať 250-tisíc dolárov, autor zapracuje na vývoji bezdrôtového pripojenia.

Prvé zariadenia by sa mohli dostať k záujemcom v septembri 2014. Produkt si možno predobjednať za 110 dolárov pre jednu ruku alebo za 200 dolárov ako komplet pre obe ruky.

Zdroj: gizmag.com
kickstarter.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá