Image
14.2.2013 0 Comments

Kinect 2 v každom Xboxe 720

Ďalšie nepotvrdené detaily o Xboxe 720 sú na svete a konkretizujú už známe údaje. Tentoraz tu máme potvrdenie prítomnosti Kinectu v každom Xboxe 720.

Pôjde o Kinect 2, ktorý má mať podľa špecifikácií rozlíšenie kamery 1920 × 1080, rozlíšenie hĺbkového senzora 512 × 424 a zachytávať hráčov bude už od pol metra do 4,5 metra. Čiže zlepší sa rozlíšenie a znížia sa nároky na miesto pred TV. Navyše sa snímanie z dvoch postáv rozšíri na šesť postáv naraz. Kinect bude tentoraz na každej postave snímať 25 bodov oproti pôvodným 20, pribudne hlavne rozoznávanie prstov, detekcia krku a ruky rozdelené aj na dlane, palec a ostatné prsty. (PS4 má mať štandardne duálnu kameru eye s rozlíšením 1280 × 720.)

Kinect-2-v-každom-Xbox720.jpg

Konzola už bude mať štandardne zabudovaný HDD, ktorý zatiaľ v devkitoch má kapacitu 500 GB s tým, že popri hraní môžete priebežne inštalovať hry bez nutnosti čakania na inštaláciu. Média budú 50 GB 6× Blu-ray, čo je 27 Mb/s približne dvakrát rýchlejšie ako má aktuálne DVD v Xboxe 360. (Podobne PS4 má mať 50 GB 6× Blu-ray.)

Ovládač bude vraj prirodzenou evolúciou ovládača Xboxu 360. Zatiaľ k tomu nemáme bližšie detaily, ale staré ovládače nebudú kompatibilné pre novú techológiu Wi-Fi. Chýbať nebude ovládanie cez mobil a tablet, ktorého možnosti sa ešte rozšíria.

Hardvér devkitu bude už známy, a to 8-jadrový 64-bitový procesor na 1,6 GHz, 800 MHz DirectX 11.x grafický čip a nejaké špeciálne úpravy na rýchlejšiu komunikáciu medzi CPU a GPU. Grafický čip zvládne 1080p grafiku v 3D cez HDMI 1.4a, zvuk bude podporovať zostavy 7.1 (detailné porovnanie s devkitom PS4 nájdete na digitalfoundry).

Grafický čip bude môcť napríklad v pozadí nahrávať aktuálny gameplay bez zvýšenej záťaže a bude pracovať s tromi rovinami obrazu, kde autori nebudú musieť spájať HUD a 3D pohľad manuálne, ale môžu ho rozložiť do dvoch rovín, ktoré môžu mať rôzne rozlíšenia a rôzne framerate. Tretia úroveň obrazu bude Xbox menu, ktoré bude tentoraz úplne nezávislé od hry, a ak hra bude v 720p, menu bude v plnom rozlíšení, rovnako ho hra nebude spomaľovať.

Pribudne aj možnosť mať spustených viac aplikácií naraz, prepínať sa medzi nimi - teda napríklad popri hre aj Twitter, Skype atď., prípadne hru zapauzovať a spustiť úplne inú hru.

Zdroj: sector.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá