Image
7.9.2012 0 Comments

Kindle Fire vypredaný, Amazon predstavil nové tablety, ktoré budú konkurenciou pre Nexus 7 aj iPad

Spoločnosť Amazon oznámila, že vypredala tablety Kindle Fire, ktoré priťahovali záujem zákazníkov najmä atraktívnou cenou. V týchto dňoch sa očakávalo predstavenie nového modelu Fire.

Amazon Kindle Fire HD.jpg

Amazon uviedol Kindle Fire na trh vlani v novembri s cenou 199 dolárov. Bol to prvý Kindle s farebným displejom, umožňujúci spúšťanie aplikácií tretích strán, ktorý zdatne konkuroval iPadu od Applu najmä vďaka polovičnej cene. Amazon nezverejnil, koľko kusov Kindle Fire predal, ale uviedol, že jeho podiel na americkom trhu počas deviatich mesiacov predaja predstavoval 22 %. Tom Mainelli z IDC odhadol počet tabletov Kindle Fire predaných v USA na 6,7 milióna.

Kindle Fire má v porovnaní s tabletom Applu polovičnú veľkosť a dosiahol úspech najmä u používateľov, ktorí si nemohli dovoliť veľký iPad. Analytici očakávajú, že na podchytenie tohto segmentu zákazníkov Apple čoskoro uvedie menšiu verziu iPadu.

Amazon predával Kindle Fire s nulovou maržou. Jeho stratégia bola taká, aby lacný tablet prilákal čo najviac zákazníkov ku kúpe e-kníh a sťahovaniu hudby a filmov z jeho obchodu. To je v protiklade so stratégiou Applu, ktorý chce zarobiť na každom predanom zariadení. Od uvedenia iPadu na trh v roku 2010 predala spoločnosť už 84 miliónov týchto tabletov.

Amazon chcel zdokonaliť aj ostatné e-čítačky z radu Kindle, súčasné modely sa predávajú už rok. Medzitým konkurent Barnes & Noble totiž uviedol na trh svoju čítačku Nook s podsvieteným displejom, umožňujúcim čítanie aj v tme. Odpoveďou je včerajšie uvedenie nových modelov.

Amazon predstavil novú verziu pôvodného Kindle Fire s označením Kindle Fire SD. Prináša rýchlejší procesor, dvojnásobnú kapacitu pamäte RAM (1 GB) a dlhšiu výdrž na jedno nabitie. Chýba mu však stále Bluetooth aj fotoaparát. Dobrá správa je, že cena klesla na 150 dolárov.

Amazon predstavil aj úplne nový model tabletu Amazon Kindle Fire HD, ktorý sa bude predávať v niekoľkých variantoch, odstupňovaných podľa veľkosti displeja a výbavy. Operačný systém bude Android s grafickou nadstavbou od Amazonu.

Technické parametre:

Amazon Kindle Fire HD 7"
Rozmery a hmotnosť: 193 × 137 × 10,3 mm, 395 g
Siete a dátové prenosy: Wi-Fi
Displej: PLS LCD, 7", 1280 × 800 pix
Čipová súprava: dvojjadrový 1,2 GHz procesor, grafický čip PowerVR 3D
Pamäť: 16/32 GB
Fotoaparát: žiadny
konektivita: Bluetooth, USB (konektor micro-B), HDMI, 3,5 mm jack
Cena: 199 dolárov
Termín predaja: od 14. septembra.

Amazon Kindle Fire HD 8.9":
Rozmery a hmotnosť: 240 × 164 × 8,8 mm, 567 g
Siete a dátové prenosy: Wi-Fi, LTE
Displej: PLS LCD, 8,9", 1920 × 1200 pix
Čipová súprava: dvojjadrový 1,5 GHz procesor, grafický čip PowerVR 3D
Pamäť: 16/32/64 GB
Fotoaparát: žiadny
Konektivita: Bluetooth, USB (konektor micro-B), HDMI, 3,5 mm jack
Cena: verzia s Wi-Fi - 299 USD, verzia s LTE - 499 USD.
Termín predaja: od 20. novembra

Analytici predpokladajú, že počet predaných tabletov a e-čítačiek v tomto roku dosiahne pomer 9:1 napriek tomu, že tablety sú štyri až päťkrát drahšie.

Zdroj: news.yahoo.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá