Image
20.12.2012 0 Comments

Kim Dotcom ukázal jeden zo serverov Mega, ktorý pojme 720 TB dát

Kim Dotcom usilovne pracuje na spustení náhrady Megauploadu. Služba Mega by mala začať prevádzku o mesiac a Kim na svojom Twitteri ukázal aj jeden zo svojich serverových rackov, ktorý vraj pojme 720 TB dát. Ako jeden z mnohých bude poháňať nové cloudové hostingové služby.

mega_rack.jpg

Kim predpokladá, že v prvých šiestich mesiacoch používatelia zveria jeho službe 20 petabajtov dát mesačne, a očakáva výrazný nárast po tom, čo sa na trh dostanú prvé Mega API aplikácie. Veľký dôraz sa kladie na bezpečnosť dát. Servery budú decentralizované, Mega uzavrie partnerstvá s poskytovateľmi hostingu po celom svete a vytvorí tak globálnu cloudovú sieť, ktorej odstavenie bude veľmi náročná úloha.

„Mega vyplní obrovské vákuum. Dopyt po skutočne bezpečnom cloudovom skladovaní a dátových prenosoch je obrovský. Mega chce v nasledujúcich dvoch rokoch svojimi početnými inováciami bojovať za súkromie na internete. Partneri Mega API budú pokrývať všetko od VoIP až po streamovanie videa na sociálne siete," vyjadril sa Kim Dotcom pre server TorrentFreak.

Jedna z kľúčových funkcií bude „armádny" spôsob šifrovania súborov, ktorý budú ľudia používať na zabezpečenie svojich súborov. Tie sa budú na servery ukladať zašifrované, čo znamená, že okrem majiteľa nikto nebude vedieť, čo obsahujú.

„Naše ľahko použiteľné riešenie na zabezpečenie súkromia jedným kliknutím zmení šifrovanie na masový produkt. Veríme, že do piatich rokov bude polovica všetkej internetovej prevádzky šifrovaná pomocou riešení založených na našom novom API," dodal Dotcom.

Zdroj: torrentfreak.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá