Image
20.12.2012 0 Comments

Kim Dotcom ukázal jeden zo serverov Mega, ktorý pojme 720 TB dát

Kim Dotcom usilovne pracuje na spustení náhrady Megauploadu. Služba Mega by mala začať prevádzku o mesiac a Kim na svojom Twitteri ukázal aj jeden zo svojich serverových rackov, ktorý vraj pojme 720 TB dát. Ako jeden z mnohých bude poháňať nové cloudové hostingové služby.

mega_rack.jpg

Kim predpokladá, že v prvých šiestich mesiacoch používatelia zveria jeho službe 20 petabajtov dát mesačne, a očakáva výrazný nárast po tom, čo sa na trh dostanú prvé Mega API aplikácie. Veľký dôraz sa kladie na bezpečnosť dát. Servery budú decentralizované, Mega uzavrie partnerstvá s poskytovateľmi hostingu po celom svete a vytvorí tak globálnu cloudovú sieť, ktorej odstavenie bude veľmi náročná úloha.

„Mega vyplní obrovské vákuum. Dopyt po skutočne bezpečnom cloudovom skladovaní a dátových prenosoch je obrovský. Mega chce v nasledujúcich dvoch rokoch svojimi početnými inováciami bojovať za súkromie na internete. Partneri Mega API budú pokrývať všetko od VoIP až po streamovanie videa na sociálne siete," vyjadril sa Kim Dotcom pre server TorrentFreak.

Jedna z kľúčových funkcií bude „armádny" spôsob šifrovania súborov, ktorý budú ľudia používať na zabezpečenie svojich súborov. Tie sa budú na servery ukladať zašifrované, čo znamená, že okrem majiteľa nikto nebude vedieť, čo obsahujú.

„Naše ľahko použiteľné riešenie na zabezpečenie súkromia jedným kliknutím zmení šifrovanie na masový produkt. Veríme, že do piatich rokov bude polovica všetkej internetovej prevádzky šifrovaná pomocou riešení založených na našom novom API," dodal Dotcom.

Zdroj: torrentfreak.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá