Image
20.12.2012 0 Comments

Kim Dotcom ukázal jeden zo serverov Mega, ktorý pojme 720 TB dát

Kim Dotcom usilovne pracuje na spustení náhrady Megauploadu. Služba Mega by mala začať prevádzku o mesiac a Kim na svojom Twitteri ukázal aj jeden zo svojich serverových rackov, ktorý vraj pojme 720 TB dát. Ako jeden z mnohých bude poháňať nové cloudové hostingové služby.

mega_rack.jpg

Kim predpokladá, že v prvých šiestich mesiacoch používatelia zveria jeho službe 20 petabajtov dát mesačne, a očakáva výrazný nárast po tom, čo sa na trh dostanú prvé Mega API aplikácie. Veľký dôraz sa kladie na bezpečnosť dát. Servery budú decentralizované, Mega uzavrie partnerstvá s poskytovateľmi hostingu po celom svete a vytvorí tak globálnu cloudovú sieť, ktorej odstavenie bude veľmi náročná úloha.

„Mega vyplní obrovské vákuum. Dopyt po skutočne bezpečnom cloudovom skladovaní a dátových prenosoch je obrovský. Mega chce v nasledujúcich dvoch rokoch svojimi početnými inováciami bojovať za súkromie na internete. Partneri Mega API budú pokrývať všetko od VoIP až po streamovanie videa na sociálne siete," vyjadril sa Kim Dotcom pre server TorrentFreak.

Jedna z kľúčových funkcií bude „armádny" spôsob šifrovania súborov, ktorý budú ľudia používať na zabezpečenie svojich súborov. Tie sa budú na servery ukladať zašifrované, čo znamená, že okrem majiteľa nikto nebude vedieť, čo obsahujú.

„Naše ľahko použiteľné riešenie na zabezpečenie súkromia jedným kliknutím zmení šifrovanie na masový produkt. Veríme, že do piatich rokov bude polovica všetkej internetovej prevádzky šifrovaná pomocou riešení založených na našom novom API," dodal Dotcom.

Zdroj: torrentfreak.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá