Image
23.1.2014 0 Comments

Kim Dotcom predstavil hudobnú službu Baboom. Vznikne konkurencia pre Spotify?

baboom_good_times.jpg Kim Dotcom v pondelok, v deň druhého výročia odstavenia Megauploadu, prvého výročia spustenia služby Mega a deň pred svojimi 40. narodeninami, oznámil novú hudobnú službu Baboom. Zároveň uviedol aj vlastný hudobný album Good Times, ktorý využil na demonštrovanie fungujúcej ukážky novej služby.

Pesničky z neho môžete zadarmo počúvať v prehliadači alebo si ich stiahnuť vo formátoch MP3, FLAC a WAV. Okrem toho sú na službe k dispozícii vysokokvalitné sample, z ktorých možno tvoriť remixy. Navyše Baboom obsahuje aj fotky, videá a živý sociálny stream, poslúži ako profil interpreta. Väčšina funkcií na stránke je však zatiaľ vypnutá.

Za pesničky možno aj zaplatiť, ale v externých obchodoch – iTunes, Amazon a Bandcamp. Dotcom využíva obchodný model pay-what-you-want. Peniaze však nebudú pretekať cez službu Baboom.

Dotcom propaguje album Good Times on-line aj v rádiách, ale využíva aj netradičnú formu off-line marketingu – jeho tvár sa usmieva na ľudí okrem iného aj zo zadnej strany asi stovky autobusov.

dotcom_bus.jpg

Služba Baboom má byť naplno spustená neskôr v tomto roku. Okolo obsahu, ktorý bude ponúkať, však existuje veľa nezodpovedaných otázok. Služby ponúkajúce hudobný streaming, ako iTunes či Spotify, poskytujú milióny licencovaných skladieb.

No vzťahy Kima Dotcoma s americkými držiteľmi práv sú, mierne povedané, narušené. Je teda nepravdepodobné, že Dotcom by mohol so spomínanými službami súťažiť v objeme ponúkanej hudby. A jeho vlastná hudba na prevádzkovanie Baboom nebude stačiť. Bude zaujímavé sledovať, ako sa celá záležitosť bude vyvíjať.

Zdroj: torrentfreak.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Internet

Aplikácia Screens pre Android umožní vytvoriť zástupcu na spustenie aplikácií v režime rozdelenej obrazovky

05.01.2017 00:10

Čoraz väčšie displeje smartfónov ponúkajú plochu na spustenie dvoch aplikácií naraz na rozdelenej obrazovke. Podpora tejto možnosti bola zabudovaná aj do operačného systému Android Nougat. Vývojár s p ...

Internet

Najvyhľadávanejším výrazom na Googli je znova Facebook

15.12.2016 00:13

Spoločnosť Google zverejnila rebríčky najvyhľadávanejších výrazov vo svojom vyhľadávači na Slovensku za rok 2016. Vôbec najčastejšie vyhľadávaným výrazom na slovenskej verzii Googlu je už šiesty raz p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá