Image
23.1.2014 0 Comments

Kim Dotcom predstavil hudobnú službu Baboom. Vznikne konkurencia pre Spotify?

baboom_good_times.jpg Kim Dotcom v pondelok, v deň druhého výročia odstavenia Megauploadu, prvého výročia spustenia služby Mega a deň pred svojimi 40. narodeninami, oznámil novú hudobnú službu Baboom. Zároveň uviedol aj vlastný hudobný album Good Times, ktorý využil na demonštrovanie fungujúcej ukážky novej služby.

Pesničky z neho môžete zadarmo počúvať v prehliadači alebo si ich stiahnuť vo formátoch MP3, FLAC a WAV. Okrem toho sú na službe k dispozícii vysokokvalitné sample, z ktorých možno tvoriť remixy. Navyše Baboom obsahuje aj fotky, videá a živý sociálny stream, poslúži ako profil interpreta. Väčšina funkcií na stránke je však zatiaľ vypnutá.

Za pesničky možno aj zaplatiť, ale v externých obchodoch – iTunes, Amazon a Bandcamp. Dotcom využíva obchodný model pay-what-you-want. Peniaze však nebudú pretekať cez službu Baboom.

Dotcom propaguje album Good Times on-line aj v rádiách, ale využíva aj netradičnú formu off-line marketingu – jeho tvár sa usmieva na ľudí okrem iného aj zo zadnej strany asi stovky autobusov.

dotcom_bus.jpg

Služba Baboom má byť naplno spustená neskôr v tomto roku. Okolo obsahu, ktorý bude ponúkať, však existuje veľa nezodpovedaných otázok. Služby ponúkajúce hudobný streaming, ako iTunes či Spotify, poskytujú milióny licencovaných skladieb.

No vzťahy Kima Dotcoma s americkými držiteľmi práv sú, mierne povedané, narušené. Je teda nepravdepodobné, že Dotcom by mohol so spomínanými službami súťažiť v objeme ponúkanej hudby. A jeho vlastná hudba na prevádzkovanie Baboom nebude stačiť. Bude zaujímavé sledovať, ako sa celá záležitosť bude vyvíjať.

Zdroj: torrentfreak.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá