Image
14.3.2014 0 Comments

Keď zbadáte vo vzduchu tohto drona, utekajte. Je vybavený 80 000-voltovým taserom a bez váhania strieľa...

cupid_dron.jpg O tom, že bezpilotné helikoptéry neslúžia len na zábavu, sa mohol presvedčiť redaktor servera The Verge, ktorý sa v texaskom Austine zúčastnil na testovaní hexakoptéry CUPID (Chaotic Unmanned Personal Intercept Drone). Dron demonštrovala spoločnosť Chaotic Moon Studios a ide o útočnú zbraň - lietajúci taser.

Počas testu sa dron priblížil k figuríne a vystrelil pár háčikov s elektrickým prúdom do penovej vrstvy na prednej časti jej trupu. Redaktor The Verge si potom vyskúšal elektrický šok aj na vlastnej koži ako dobrovoľník.


CUPID je vybavený 80 000-voltovou omračujúcou zbraňou (väčšina policajných taserov má maximálne 50 000 voltov). Navrhol ho William Hurley z Chaotic Moon a ide o mimoriadne komplikovaný prístroj. Napätie vytvára elektromagnetické pole, ktoré „uškvarí" každú elektroniku v okruhu 1,2 až 1,5 metra. Takže novinári prítomní na testovaní museli všetky svoje elektronické zariadenia uložiť do Faradayovej klietky, vodivého krytu, ktorý blokuje elektrické pole.

cupid_dron_action.jpeg

Podľa autora by CUPID mohol fungovať ako ochranca majetku pred votrelcami. Mal by zabudované reproduktory, pomocou ktorých by útočníka vystríhal pred prekročením istej hranice. Keby ten neuposlúchol varovanie, dron by odoslal upozornenie príslušným orgánom a omráčil by votrelca do príchodu polície.

cupid.jpg

Najzložitejšie časti zariadenia sú autopilot, sledovacie zariadenie a rozpoznávanie tváre. Najväčší problém však nespôsobujú technológie, ale prax. Aj ten najzanietenejší fanúšik bezpilotných lietadiel sa totiž asi zháči pri predstave automatického lietajúceho stroja, ktorý by mohol zabíjať elektrickým prúdom, hoci v konečnom dôsledku možno nie je nebezpečnejší ako člen ochranky vybavený paralyzérom. A možno je to aj bezpečnejší spôsob ako naháňať útočníka po ulici so zbraňou v ruke.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá