Image
14.3.2014 0 Comments

Keď zbadáte vo vzduchu tohto drona, utekajte. Je vybavený 80 000-voltovým taserom a bez váhania strieľa...

cupid_dron.jpg O tom, že bezpilotné helikoptéry neslúžia len na zábavu, sa mohol presvedčiť redaktor servera The Verge, ktorý sa v texaskom Austine zúčastnil na testovaní hexakoptéry CUPID (Chaotic Unmanned Personal Intercept Drone). Dron demonštrovala spoločnosť Chaotic Moon Studios a ide o útočnú zbraň - lietajúci taser.

Počas testu sa dron priblížil k figuríne a vystrelil pár háčikov s elektrickým prúdom do penovej vrstvy na prednej časti jej trupu. Redaktor The Verge si potom vyskúšal elektrický šok aj na vlastnej koži ako dobrovoľník.


CUPID je vybavený 80 000-voltovou omračujúcou zbraňou (väčšina policajných taserov má maximálne 50 000 voltov). Navrhol ho William Hurley z Chaotic Moon a ide o mimoriadne komplikovaný prístroj. Napätie vytvára elektromagnetické pole, ktoré „uškvarí" každú elektroniku v okruhu 1,2 až 1,5 metra. Takže novinári prítomní na testovaní museli všetky svoje elektronické zariadenia uložiť do Faradayovej klietky, vodivého krytu, ktorý blokuje elektrické pole.

cupid_dron_action.jpeg

Podľa autora by CUPID mohol fungovať ako ochranca majetku pred votrelcami. Mal by zabudované reproduktory, pomocou ktorých by útočníka vystríhal pred prekročením istej hranice. Keby ten neuposlúchol varovanie, dron by odoslal upozornenie príslušným orgánom a omráčil by votrelca do príchodu polície.

cupid.jpg

Najzložitejšie časti zariadenia sú autopilot, sledovacie zariadenie a rozpoznávanie tváre. Najväčší problém však nespôsobujú technológie, ale prax. Aj ten najzanietenejší fanúšik bezpilotných lietadiel sa totiž asi zháči pri predstave automatického lietajúceho stroja, ktorý by mohol zabíjať elektrickým prúdom, hoci v konečnom dôsledku možno nie je nebezpečnejší ako člen ochranky vybavený paralyzérom. A možno je to aj bezpečnejší spôsob ako naháňať útočníka po ulici so zbraňou v ruke.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá