Image
14.3.2014 0 Comments

Keď zbadáte vo vzduchu tohto drona, utekajte. Je vybavený 80 000-voltovým taserom a bez váhania strieľa...

cupid_dron.jpg O tom, že bezpilotné helikoptéry neslúžia len na zábavu, sa mohol presvedčiť redaktor servera The Verge, ktorý sa v texaskom Austine zúčastnil na testovaní hexakoptéry CUPID (Chaotic Unmanned Personal Intercept Drone). Dron demonštrovala spoločnosť Chaotic Moon Studios a ide o útočnú zbraň - lietajúci taser.

Počas testu sa dron priblížil k figuríne a vystrelil pár háčikov s elektrickým prúdom do penovej vrstvy na prednej časti jej trupu. Redaktor The Verge si potom vyskúšal elektrický šok aj na vlastnej koži ako dobrovoľník.


CUPID je vybavený 80 000-voltovou omračujúcou zbraňou (väčšina policajných taserov má maximálne 50 000 voltov). Navrhol ho William Hurley z Chaotic Moon a ide o mimoriadne komplikovaný prístroj. Napätie vytvára elektromagnetické pole, ktoré „uškvarí" každú elektroniku v okruhu 1,2 až 1,5 metra. Takže novinári prítomní na testovaní museli všetky svoje elektronické zariadenia uložiť do Faradayovej klietky, vodivého krytu, ktorý blokuje elektrické pole.

cupid_dron_action.jpeg

Podľa autora by CUPID mohol fungovať ako ochranca majetku pred votrelcami. Mal by zabudované reproduktory, pomocou ktorých by útočníka vystríhal pred prekročením istej hranice. Keby ten neuposlúchol varovanie, dron by odoslal upozornenie príslušným orgánom a omráčil by votrelca do príchodu polície.

cupid.jpg

Najzložitejšie časti zariadenia sú autopilot, sledovacie zariadenie a rozpoznávanie tváre. Najväčší problém však nespôsobujú technológie, ale prax. Aj ten najzanietenejší fanúšik bezpilotných lietadiel sa totiž asi zháči pri predstave automatického lietajúceho stroja, ktorý by mohol zabíjať elektrickým prúdom, hoci v konečnom dôsledku možno nie je nebezpečnejší ako člen ochranky vybavený paralyzérom. A možno je to aj bezpečnejší spôsob ako naháňať útočníka po ulici so zbraňou v ruke.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá