Image
22.8.2016 1 Comments

Keď peklo zamrzlo. Intel bude vyrábať procesory ARM

Intel uzavrel dohodu s konkurenčnou firmou ARM o tom, že bude vo svojich továrňach vyrábať čipy ARM.  Spoločnosť zo Santa Clary ponúkla svoje výrobné zariadenia, medzi ktoré patria aj 10-nanometrové výrobné linky, iným firmám vrátane tých, ktoré využívajú konkurenčné technológie. Tento strategický krok oznámil na podujatí Intel Developer Forum.

Intel bude mať za úlohu vyrábať 64-bitové jadra a iný hardvér, na ktorom sú založené dizajny čipov spoločností ako Apple, Qualcomm, nVidia. Čipy ARM poháňajú  väčšinu mobilných telefónov na svete popri tých, ktoré vyvíja spoločnosť Qualcomm.

Táto dohoda pripomína, že Intelu ušiel vlak s mobilnými zariadeniami. Dominantné postavenie vo výrobe čipov pre smartfóny patrí Samsungu a TSMC, tak ako Intel celé desaťročia ovládal produkciu procesorov pre PC. Predaj PC však klesá, a tak Intel nemôže využiť všetky svoje výrobné kapacity.

Tento krok nie je natoľko prekvapujúci, Intel totiž už pred niekoľkými rokmi viedol rokovania s Applom o výrobe čipov pre iPhony a iPady, pričom obe zariadenia používajú procesory založené na architektúre ARM . Apple bol celé roky nútený nechať si vyrábať procesory radu A Samsungom a mal eminentný záujem o zníženie výrobnej závislosti od svojho najväčšieho konkurenta v oblasti smartfónov. Rokovania však vtedy nedospeli ku konkrétnej dohode a Apple už podpísal zmluvu s TMSC o výrobe čipu A11 pre nový iPhone, takže Intel bude musieť chvíľu počkať.

Prvá firma, ktorá využije výrobné kapacity Intelu, bude LG. Spomínajú sa aj ďalšie mená, ako napr. Spreadtrum, Achronix Semiconductor, Netronome a Altera, tie chcú využiť 14 a 22 nm výrobu.

Zdroj: theverge.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

1 Comments

  1. uz ich vyrabal reakcia na: Keď peklo zamrzlo. Intel bude vyrábať procesory ARM
    22.8.2016 15:08
    Intel uz ARM procesory vyrabal, a diviziu neskor predal. Takze titulka je pekne bulvarna, zial.
    Reagovať

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá