Image
22.8.2016 1 Comments

Keď peklo zamrzlo. Intel bude vyrábať procesory ARM

Intel uzavrel dohodu s konkurenčnou firmou ARM o tom, že bude vo svojich továrňach vyrábať čipy ARM.  Spoločnosť zo Santa Clary ponúkla svoje výrobné zariadenia, medzi ktoré patria aj 10-nanometrové výrobné linky, iným firmám vrátane tých, ktoré využívajú konkurenčné technológie. Tento strategický krok oznámil na podujatí Intel Developer Forum.

Intel bude mať za úlohu vyrábať 64-bitové jadra a iný hardvér, na ktorom sú založené dizajny čipov spoločností ako Apple, Qualcomm, nVidia. Čipy ARM poháňajú  väčšinu mobilných telefónov na svete popri tých, ktoré vyvíja spoločnosť Qualcomm.

Táto dohoda pripomína, že Intelu ušiel vlak s mobilnými zariadeniami. Dominantné postavenie vo výrobe čipov pre smartfóny patrí Samsungu a TSMC, tak ako Intel celé desaťročia ovládal produkciu procesorov pre PC. Predaj PC však klesá, a tak Intel nemôže využiť všetky svoje výrobné kapacity.

Tento krok nie je natoľko prekvapujúci, Intel totiž už pred niekoľkými rokmi viedol rokovania s Applom o výrobe čipov pre iPhony a iPady, pričom obe zariadenia používajú procesory založené na architektúre ARM . Apple bol celé roky nútený nechať si vyrábať procesory radu A Samsungom a mal eminentný záujem o zníženie výrobnej závislosti od svojho najväčšieho konkurenta v oblasti smartfónov. Rokovania však vtedy nedospeli ku konkrétnej dohode a Apple už podpísal zmluvu s TMSC o výrobe čipu A11 pre nový iPhone, takže Intel bude musieť chvíľu počkať.

Prvá firma, ktorá využije výrobné kapacity Intelu, bude LG. Spomínajú sa aj ďalšie mená, ako napr. Spreadtrum, Achronix Semiconductor, Netronome a Altera, tie chcú využiť 14 a 22 nm výrobu.

Zdroj: theverge.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

1 Comments

  1. uz ich vyrabal reakcia na: Keď peklo zamrzlo. Intel bude vyrábať procesory ARM
    22.8.2016 15:08
    Intel uz ARM procesory vyrabal, a diviziu neskor predal. Takze titulka je pekne bulvarna, zial.
    Reagovať

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá