Image
22.8.2016 2 Comments

Potrebujete vidieť cez stenu? Senzor WalabotDIY pridá smartfónom „röntgenový zrak“

Drobné úpravy v domácnosti sú pre niekoho hobby, pre iného nočná mora. Každopádne takéto práce môžu byť aj nebezpečné, treba sa pri nich vyhýbať vedeniam plynu, vody, elektroinštalácii, čo je dosť zložité, ak nemáte k dispozícii ich podrobný plán. A práve tu by mohol pomôcť WalabotDIY.

Ide o nový 3D obrazový snímač spoločnosti Vayyar Imaging so sídlom v San Franciscu. Túto kompaktnú senzorovú jednotku si pomocou magnetického držiaka pripevníte k zadnej strane svojho androidového smartfónu. Po pripojení senzor komunikuje s aplikáciou z Google Play cez káblik USB OTG. Používatelia najprv budú musieť vykonať kalibráciu kruhovým pohybom telefónom po dobu 3 až 4 sekúnd. Potom je senzor pripravený na použitie.

Na displeji telefónu sa začnú zobrazovať výstupy zo snímača. Ten v betónovej či sadrokartónovej stene objaví kovové alebo plastové stúpačky, elektroinštalácie a svorníky, a to až do hĺbky 10 cm.

K dispozícii sú dva režimy. Ten prvý trochu zjednodušuje surové dáta a zobrazuje len fialový obrys prekážky. Je vhodný pre amatérskych renovátorov.

Používatelia túžiaci po detailoch môžu spustiť aplikáciu v režime surových dát, ktorý poskytuje trochu hlbší obraz o tom, čo sa deje za murivom. V tomto režime možno sledovať napríklad hlodavce či zistiť únik vody z prasknutého potrubia bez potreby búrať stenu.

Dostupné sú rôzne spôsoby zobrazenia, citlivosť senzora sa dá nastaviť v závislosti od úlohy. Podľa tvorcov je na väčšinu úloh ideálne nastavenie na 60 až 80 % maximálnej citlivosti. Senzory vo WalabotDIY sú kompaktné, ľahké a energeticky úsporné a navrhnuté špeciálne na použitie s inteligentnými telefónmi a tabletmi.

Zariadenie si možno kúpiť od 299 dolárov, čo je v podstate výhodná cena v porovnaní s tým, koľko by ste museli zaplatiť za opravu potrubia poškodeného nedopatrením pri rekonštrukčných prácach.

Zdroj: newatlas.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

2 Comments

 1. somarina reakcia na: Keď budete potrebovať vidieť cez stenu. Senzor WalabotDIY pridá smartfónom „röntgenový zrak“
  22.8.2016 16:08
  Zariadenie si možno kúpiť od 299 dolárov, čo je v podstate výhodná cena v porovnaní s tým, koľko by ste museli zaplatiť za opravu poškodeného potrubia. Ak najdem prasklinu uz ju nemusim opravovat ? To co je za dementna veta .
  Reagovať
  • RE: somarina reakcia na: somarina
   23.8.2016 05:08
   presne to som im chcel napisat ;) zase robili preklad ;)
   Reagovať

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá