Image
22.8.2016 2 Comments

Potrebujete vidieť cez stenu? Senzor WalabotDIY pridá smartfónom „röntgenový zrak“

Drobné úpravy v domácnosti sú pre niekoho hobby, pre iného nočná mora. Každopádne takéto práce môžu byť aj nebezpečné, treba sa pri nich vyhýbať vedeniam plynu, vody, elektroinštalácii, čo je dosť zložité, ak nemáte k dispozícii ich podrobný plán. A práve tu by mohol pomôcť WalabotDIY.

Ide o nový 3D obrazový snímač spoločnosti Vayyar Imaging so sídlom v San Franciscu. Túto kompaktnú senzorovú jednotku si pomocou magnetického držiaka pripevníte k zadnej strane svojho androidového smartfónu. Po pripojení senzor komunikuje s aplikáciou z Google Play cez káblik USB OTG. Používatelia najprv budú musieť vykonať kalibráciu kruhovým pohybom telefónom po dobu 3 až 4 sekúnd. Potom je senzor pripravený na použitie.

Na displeji telefónu sa začnú zobrazovať výstupy zo snímača. Ten v betónovej či sadrokartónovej stene objaví kovové alebo plastové stúpačky, elektroinštalácie a svorníky, a to až do hĺbky 10 cm.

K dispozícii sú dva režimy. Ten prvý trochu zjednodušuje surové dáta a zobrazuje len fialový obrys prekážky. Je vhodný pre amatérskych renovátorov.

Používatelia túžiaci po detailoch môžu spustiť aplikáciu v režime surových dát, ktorý poskytuje trochu hlbší obraz o tom, čo sa deje za murivom. V tomto režime možno sledovať napríklad hlodavce či zistiť únik vody z prasknutého potrubia bez potreby búrať stenu.

Dostupné sú rôzne spôsoby zobrazenia, citlivosť senzora sa dá nastaviť v závislosti od úlohy. Podľa tvorcov je na väčšinu úloh ideálne nastavenie na 60 až 80 % maximálnej citlivosti. Senzory vo WalabotDIY sú kompaktné, ľahké a energeticky úsporné a navrhnuté špeciálne na použitie s inteligentnými telefónmi a tabletmi.

Zariadenie si možno kúpiť od 299 dolárov, čo je v podstate výhodná cena v porovnaní s tým, koľko by ste museli zaplatiť za opravu potrubia poškodeného nedopatrením pri rekonštrukčných prácach.

Zdroj: newatlas.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

2 Comments

 1. somarina reakcia na: Keď budete potrebovať vidieť cez stenu. Senzor WalabotDIY pridá smartfónom „röntgenový zrak“
  22.8.2016 16:08
  Zariadenie si možno kúpiť od 299 dolárov, čo je v podstate výhodná cena v porovnaní s tým, koľko by ste museli zaplatiť za opravu poškodeného potrubia. Ak najdem prasklinu uz ju nemusim opravovat ? To co je za dementna veta .
  Reagovať
  • RE: somarina reakcia na: somarina
   23.8.2016 05:08
   presne to som im chcel napisat ;) zase robili preklad ;)
   Reagovať

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá