17.12.2015 0 Comments

Kaspersky Lab predstavil novinku v oblasti ochrany informačných systémov pre podniky

Spoločnosť Kaspersky Lab prichádza na trh s novinkou v oblasti ochrany dátových informačných serverov pre veľké podniky a organizácie. Kaspersky Private Security Network je riešenie, ktoré môže získať dáta z potenciálne nebezpečných programov alebo webových stránok v reálnom čase, čím zabezpečí rýchlejšiu a efektívnejšiu ochranu.

Väčšina spoločností poskytujúcich riešenia na ochranu informácií využíva cloudové technológie, aby zabezpečili lepšiu úroveň ochrany pred kybernetickými hrozbami. Vysoká výkonnosť cloudov pomáha rýchlejšie a účinnejšie analyzovať nové typy škodlivých programov alebo webových stránok detekovaných na zariadeniach klientov. V momente, ako bezpečnostné aplikácie narazia na neznámu hrozbu, skontaktujú sa so vzdialeným serverom, ktorý ju vyhodnotí a odošle okamžitú odpoveď. Zatiaľ čo v prípade klasických foriem ochrany trvá aktualizácia databázy niekoľko hodín, cloudové riešenie reaguje na nové hrozby oveľa rýchlejšie, často v priebehu niekoľkých minút. Tento prístup pomáha ochrániť zariadenia alebo zdroje napojené na server, pretože samotná analýza hrozieb sa vykonáva priamo v cloude.

Na tomto princípe funguje aj Kaspersky Security Network (KSN), cloudová infraštruktúra od spoločnosti Kaspersky Lab, ktorá už nejaký čas funguje ako efektívny nástroj na odhalenie súčasných kybernetických hrozieb. Servery, ktoré sú zo strategických dôvodov umiestnené v rôznych krajinách, spracovávajú priebežné žiadosti prichádzajúce priamo z Kaspersky Lab riešení inštalovaných na počítače firemných či domácich používateľov. KSN v súčasnosti zabezpečuje ochranu pre viac ako 80 miliónov používateľov ročne.

Skôr, než dané bezpečnostné riešenie vyhodnotí, či testovaný súbor alebo webová stránka je bezpečná alebo škodlivá, musí zaslať informáciu do cloudu. Táto možnosť však nie je aplikovateľná vo všetkých podnikateľských oblastiach a krajinách, napriek tomu že disponuje štatistikami kybernetických hrozieb. Experti zo spoločnosti Kaspersky Lab sa rozhodli eliminovať tento nedostatok a s cieľom uspokojiť týchto klientov vyvinuli riešenie Kaspersky Private Security Network. Ide o formu privátneho cloudu, ktorý obsahuje internú kópiu KSN vrátane všetkých možností využitia a výhod. Databázy sú inštalované na servery umiestnené v rámci korporátnych informačných štruktúr. Informácie o aktuálne zaznamenaných hrozbách prichádzajú do databázy z KSN vďaka pravidelnej jednosmernej synchronizácii.

Veľké spoločnosti a štátne inštitúcie uplatňujú vo väčšine prípadov veľmi striktné bezpečnostné opatrenia v oblasti ochrany informácií, ktoré regulujú tok prichádzajúcich a odchádzajúcich dát. Avšak vzhľadom na stále narastajúci počet kybernetických hrozieb je dôležité si uvedomiť, že bezpečnostné riešenie sú najefektívnejšie vtedy, keď v systéme prebieha neustála výmena informácií s cloudom, ktorý obsahuje dáta o aktuálnych hrozbách. Privátne bezpečnostné cloudové riešenie umožňuje klientovi využívať výhody IT infraštruktúry poskytovanej v rámci Kaspersky Security Network, ktorá vyhovuje špecifickým požiadavkám a potrebám jeho podnikania," hovorí Nikita Shvetsov, technický riaditeľ spoločnosti Kaspersky Lab.

Riešenia Kaspersky Private Security Network spolu s Kaspersky Endpoint Security for Business, Kaspersky Security for Virtualization, Kaspersky DDoS Protection a ďalšie sú súčasťou balíka riešení poskytovaných spoločnosťou Kaspersky Lab v oblasti informačnej bezpečnosti pre veľké spoločnosti. Tieto produkty umožňujú klientom vytvoriť komplexný a viacvrstvový systém ochrany aj v prostredí s limitovaným prístupom k externým zdrojom.

Viac informácií o business riešeniach spoločnosti Kaspersky Lab nádjete tu.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá