24.4.2015 0 Comments

Kaspersky Endpoint Security for Business prináša viac možností riadenia

Spoločnosť Kaspersky Lab oznámila uvedenie Kaspersky Endpoint Security for Business Service Pack 1 (SP1), svojho vlajkového produktu pre firemných klientov. Okrem prvotriednej bezpečnosti disponuje nové vydanie tejto flexibilnej platformy aj jednoduchšou ovládateľnosťou a umožňuje správu zariadení napojených na firemnú sieť a to iba s minimálnymi nárokmi na ich výkon.

V súčasnom dynamickom prostredí sa IT administrátori stretávajú nielen s rastúcim počtom a rozmanitosťou vonkajších kybernetických hrozieb, ale aj nemenej nebezpečným interným nebezpečenstvom napríklad v podobe narastajúceho množstva osobných zariadení a zdieľaných informácií. Oba tieto faktory komplikujú riadenie hardvéru a softvéru v rámci siete a zvyšujú tak jej zraniteľnosť. Podľa štúdie spoločností Kaspersky Lab a B2B International z roku 2014 viac ako 38% respondentov označilo zamedzenie úniku dôverných informácií za svoju prioritu. Vírusy, červy a Trójske kone boli 61% percentami respondentov označené za top tri kybernetické hrozby, zatiaľ čo 12% opýtaných uviedlo, že sa stretli s cielenými útokmi, čo je nárast o 3% v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Kaspersky Endpoint Security for Business je kombináciou jednoduchého centralizovaného nasadenia, riadenia a kontroly zariadení napojených na firemnú sieť so spoľahlivou ochranou proti kybernetickým hrozbám. S pomocou zdokonalených funkcií Mobile Device Management, System Management a Endpoint Encryption môžu IT administrátori jednoducho identifikovať zraniteľnosti, vykonať inventarizáciu, inštalovať a implementovať bezpečnostné pravidlá zabraňujúce strate dát a krádeži.

Aké novinky obsahuje Kaspersky Endpoint Security for Business?

O 30% percent zredukovaná veľkosť distribučného balíka Kaspersky Endpoint Security for Windows SP1 a integrovaný modul šifrovania koncových bodov výrazne znižuje objem sieťovej prevádzky počas zavádzania a zrýchľuje inštaláciu a riadenie. Ak je nutná inštalácia aktualizácií na vzdialenej sieti, IT správca si vyberie jeden počítač danej siete, ktorý bude následne s použitím funkcie Patch Managemenet slúžiť ako agent aktualizácie. V záujme zníženia sieťovej prevádzky sa všetky aktualizácie posielajú do tohto počítača a následne distribuujú do celej siete. Aktualizácie je možné spustiť buď manuálne alebo automaticky kedykoľvek v priebehu dňa, pričom na priebeh inštalácie dohliada IT správca.

Dvojfaktorová autentifikácia využívajúca smart karty a tokeny spolu so šifrovacím riešením spoločnosti Kaspersky Lab poskytujú dodatočnú ochranu voči nepovolenému prístupu.

V záujme rýchlej administrácie osobných zariadení vo firemnom prostredí a zníženia dopadu na IT sa niektoré riadiace služby ako napr. sťahovanie a aktivácia bezpečnostných aplikácií delegujú na zamestnancov prostredníctvom portálu Self Service Portal. V prípade, že sa zariadenie stratí alebo je odcudzené, jeho majiteľ ho môže jednoducho lokalizovať, zablokovať alebo z neho odstrániť dôležité dáta. Potrebné prístupové údaje a certifikáty sú automaticky distribuované prostredníctvom portálu.

Kaspersky Security Center Role-based Access Control umožňuje distribúciu práv riadenia funkcií riešenia (Anti-Malware, Endpoint controls, Vulnerability Assessment/ Patch Management) medzi viacerých IT špecialistov, čo pomáha efektívnejšej správe sietí. Vďaka integrácii so systémami HP ArcSight a IBM QRadar SIEM poskytuje Kaspersky Systems Management SP1 ďalšiu možnosť: automatické spojenie s predinštalovanými klientskymi SIEM systémami na prenášanie protokolov a dát súvisiacich s informačnou bezpečnosťou.

"Platforma Kaspersky Endpoint Securtiy for Business zahŕňa funkcie, ktoré spĺňajú bezpečnostné požiadavky firmy akejkoľvek veľkosti, bez potreby ďalšieho navýšenia rozpočtu a výdavkov súvisiacich s ľudskými zdrojmi. IT správca môže vďaka tomuto produktu vidieť, kontrolovať a chrániť firemnú sieť s použitím jedinej platformy a prostredníctvom jedinej konzoly: môže riadiť bezpečnosť, šifrovanie, nastavenia zariadení s Windows, Linux a Mac a mobilných zariadení, ako aj riadiť sieťovú a e-mailovú prevádzku," povedal Anton Porok, výkonný riaditeľ Kaspersky Lab pre východnú Európu.

Viac informácií o riešeniach spoločnosti Kaspersky Lab pre biznis nájdete tu.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá