24.4.2015 0 Comments

Kaspersky Endpoint Security for Business prináša viac možností riadenia

Spoločnosť Kaspersky Lab oznámila uvedenie Kaspersky Endpoint Security for Business Service Pack 1 (SP1), svojho vlajkového produktu pre firemných klientov. Okrem prvotriednej bezpečnosti disponuje nové vydanie tejto flexibilnej platformy aj jednoduchšou ovládateľnosťou a umožňuje správu zariadení napojených na firemnú sieť a to iba s minimálnymi nárokmi na ich výkon.

V súčasnom dynamickom prostredí sa IT administrátori stretávajú nielen s rastúcim počtom a rozmanitosťou vonkajších kybernetických hrozieb, ale aj nemenej nebezpečným interným nebezpečenstvom napríklad v podobe narastajúceho množstva osobných zariadení a zdieľaných informácií. Oba tieto faktory komplikujú riadenie hardvéru a softvéru v rámci siete a zvyšujú tak jej zraniteľnosť. Podľa štúdie spoločností Kaspersky Lab a B2B International z roku 2014 viac ako 38% respondentov označilo zamedzenie úniku dôverných informácií za svoju prioritu. Vírusy, červy a Trójske kone boli 61% percentami respondentov označené za top tri kybernetické hrozby, zatiaľ čo 12% opýtaných uviedlo, že sa stretli s cielenými útokmi, čo je nárast o 3% v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Kaspersky Endpoint Security for Business je kombináciou jednoduchého centralizovaného nasadenia, riadenia a kontroly zariadení napojených na firemnú sieť so spoľahlivou ochranou proti kybernetickým hrozbám. S pomocou zdokonalených funkcií Mobile Device Management, System Management a Endpoint Encryption môžu IT administrátori jednoducho identifikovať zraniteľnosti, vykonať inventarizáciu, inštalovať a implementovať bezpečnostné pravidlá zabraňujúce strate dát a krádeži.

Aké novinky obsahuje Kaspersky Endpoint Security for Business?

O 30% percent zredukovaná veľkosť distribučného balíka Kaspersky Endpoint Security for Windows SP1 a integrovaný modul šifrovania koncových bodov výrazne znižuje objem sieťovej prevádzky počas zavádzania a zrýchľuje inštaláciu a riadenie. Ak je nutná inštalácia aktualizácií na vzdialenej sieti, IT správca si vyberie jeden počítač danej siete, ktorý bude následne s použitím funkcie Patch Managemenet slúžiť ako agent aktualizácie. V záujme zníženia sieťovej prevádzky sa všetky aktualizácie posielajú do tohto počítača a následne distribuujú do celej siete. Aktualizácie je možné spustiť buď manuálne alebo automaticky kedykoľvek v priebehu dňa, pričom na priebeh inštalácie dohliada IT správca.

Dvojfaktorová autentifikácia využívajúca smart karty a tokeny spolu so šifrovacím riešením spoločnosti Kaspersky Lab poskytujú dodatočnú ochranu voči nepovolenému prístupu.

V záujme rýchlej administrácie osobných zariadení vo firemnom prostredí a zníženia dopadu na IT sa niektoré riadiace služby ako napr. sťahovanie a aktivácia bezpečnostných aplikácií delegujú na zamestnancov prostredníctvom portálu Self Service Portal. V prípade, že sa zariadenie stratí alebo je odcudzené, jeho majiteľ ho môže jednoducho lokalizovať, zablokovať alebo z neho odstrániť dôležité dáta. Potrebné prístupové údaje a certifikáty sú automaticky distribuované prostredníctvom portálu.

Kaspersky Security Center Role-based Access Control umožňuje distribúciu práv riadenia funkcií riešenia (Anti-Malware, Endpoint controls, Vulnerability Assessment/ Patch Management) medzi viacerých IT špecialistov, čo pomáha efektívnejšej správe sietí. Vďaka integrácii so systémami HP ArcSight a IBM QRadar SIEM poskytuje Kaspersky Systems Management SP1 ďalšiu možnosť: automatické spojenie s predinštalovanými klientskymi SIEM systémami na prenášanie protokolov a dát súvisiacich s informačnou bezpečnosťou.

"Platforma Kaspersky Endpoint Securtiy for Business zahŕňa funkcie, ktoré spĺňajú bezpečnostné požiadavky firmy akejkoľvek veľkosti, bez potreby ďalšieho navýšenia rozpočtu a výdavkov súvisiacich s ľudskými zdrojmi. IT správca môže vďaka tomuto produktu vidieť, kontrolovať a chrániť firemnú sieť s použitím jedinej platformy a prostredníctvom jedinej konzoly: môže riadiť bezpečnosť, šifrovanie, nastavenia zariadení s Windows, Linux a Mac a mobilných zariadení, ako aj riadiť sieťovú a e-mailovú prevádzku," povedal Anton Porok, výkonný riaditeľ Kaspersky Lab pre východnú Európu.

Viac informácií o riešeniach spoločnosti Kaspersky Lab pre biznis nájdete tu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá