Image
19.10.2016 0 Comments

Košická spoločnosť T-Systems láka slovenských ajťákov z Českej republiky domov, využíva prekvapivú náborovú kampaň

Približne 15 percent zamestnancov v českom IT podľa dát ČSÚ pochádza zo Slovenska a spoločnosť T-Systems Slovakia sídliaca v Košiciach sa snaží časť z nich pretiahnuť späť domov. Využila k tomu neobyčajnú kampaň, ktorá v prvej polovici októbra ponúkla prostredníctvom virtuálnej značky „Jedlo pre ajťákov“ rozvoz typického slovenského menu do biznis centier v Prahe a Brne.

Pri príležitosti „uvedenia novej služby“ sa súťažilo o tisíc jedál zadarmo. Až po rozvoze jedla, ktoré prebehlo 18. októbra, a po otvorení krabičky s jedlom výherci zistili, že ich zároveň oslovuje  košická T-Systems Slovakia. Slovenskej IT firme sa tak podarilo elegantným spôsobom dostať priamo na pracovisko konkurenčných firiem a vzbudiť okolo celej aktivity v IT komunite pozornosť. Tým, ktorých slovenská ponuka zaujala, teraz predstaví konkrétne možnosti kariéry v T-Systems Slovakia.

Hlavným lákadlom T-Systems Slovakia je samozrejme práca v tíme významného nadnárodného poskytovateľa integrovaných ICT riešení, ktorý je súčasťou skupiny Deutsche Telekom s viac než 240 tisícmi zamestnancov. Dôležitá je ale tiež kombinácia dobrých zárobkov s relatívne nízkymi životnými nákladmi na východe Slovenska. A samozrejme možnosť vrátiť sa domov, k rodine a priateľom. Únik cenných ľudských zdrojov do zahraničia si na rozdiel od Českej republiky uvedomuje i Slovensko. Tým, ktorí sa po kariére v zahraničí vrátia späť pod Tatry, ponúka v programe Návrat domov príspevok až 50 tisíc eur (viac Ministerstvo školstva Slovenskej republiky tu).

„O IT odborníkov už nehráme šachy, ale vedieme boje. Musíme ich teda oslovovať čo najmenej všedným, pokojne aj šokujúcim spôsobom. Pretože nielen láska, ale i práca ide cez žalúdok, vsadili sme na nostalgickú tému slovenského jedla. Rovnako hovoríme, že Košice sú jednak krásne miesto na život, ale i nabité centrum východného Slovenska, v ktorom sa stále niečo zaujímavé deje. Mimochodom, radi u nás privítame tiež českých ajťákov, ktorí chcú skúsiť niečo nové,“ hovorí HR riaditeľ T-Systems Slovakia Pavel Jireček, ktorý sám do Košíc pred viac než 3 rokmi prišiel z Prahy.

Spoločnosť T-Systems Slovakia sa rozrástla od svojho založenia pred 10 rokmi na 3800 zamestnancov a plánuje ďalší rast.  Teraz ponúka pozície pre viac než tri stovky IT odborníkov: od vývojárov a správcov aplikácií, SAP, po vývojárov v jazykoch Java, C++ a C#, ale tiež administrátorov Linuxu, Unixu, middleware i NGENA a Solaris. V súčasnosti už firma obracia svoju pozornosť na vysoko sofistikované služby, a preto láka stále viac seniornejších expertov, teda i architektov a projektových manažérov, programových manažérov alebo senior delivery solution manažérov.

Okrem konkurencieschopných platov a relokačného balíčku ponúka T-Systems celý rad zamestnaneckých výhod ako napríklad home office alebo dovolenku navyše a rozsiahly program IT školení a kurzov osobného rozvoja. K dispozícii sú lístky na športové akcie, skipasy, príspevky na športové vybavenie, vstupy do fitness a wellness centier, na masáže a do aquaparkov. Firma ponúka služby kouča (ako pre management, tak pre novo nastupujúcich zamestnancov), psychológa, organizuje rodinné a víkendové akcie a vychádza v ústrety rodičom malých detí možnosťou práce z domu a kratšou pracovnou dobou.

Mzdy na Slovenskou sú porovnateľné s ČR, ale životné náklady podstatne nižšie

Slovenskí občania sú druhou najsilnejšou cudzineckou skupinou v ČR (ku koncu roka 2015 ich tu žilo 101 589, zdroj: ČSÚ). Pokiaľ navyše pracujete v IT, môžete mať pocit, že éra Československa ešte neskončila. Každý šiesty pracovník v tomto odbore totiž hovorí slovensky. Najčastejšie sú to systémoví analytici, programátori alebo správcovia počítačových sietí.

Mzdy v oblasti informačných technológií pritom patria na Slovensku k veľmi dobrým. Zatiaľ čo priemerný plat na Slovensku robí v prepočte 23 435 korún (Q1/2016, Štatistický úrad SR, 867 EUR), v IT je to už 35 094 Kč (Q1/2016, Štatistický úrad SR, 1299 eur). A úplne najlepšie na tom sú podľa Slovenského štatistického úradu „ajťáci“ v Bratislavskom (2501 eur, 67 600 Kč) a Košickom kraji (1621 eur, 43 800 Kč). Navyše, životné náklady v Košiciach sú oproti Prahe na úrovni 65 %.

O kampani

Kampaň pre T-Systems Slovakia realizujú české agentúry AC&C Public Relations a SocialBooster. Základným princípom kampane je práca s ľudskou predstavivosťou. Hoci kampaň v prvej fáze na prvý pohľad vyvoláva dojem, že na trh prichádza nová donášková služba s typickým slovenským jedlom, toto tvrdenie nikde doslova nezaznieva. Kampaň sa tak drží pravdy a zároveň graduje k prekvapivému odhaleniu. Po základnej linke kampane „Od 18. 10. vám ponúkneme typické slovenské jedlo!“ prichádza po odhalení podstaty ponuka „Poďte k nám pracovať a môžete ho mať každý deň!“.  

 


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá