Image
5.1.2015 0 Comments

KĽDR odsúdila sankcie USA, kybernetický útok privítala

Blesk_kyber utok.jpg Severná Kórea odmieta zodpovednosť za kybernetický útok na filmové štúdiá Sony Pictures. Nové sankcie označila za výsledok nepriateľskej a represívnej politiky Washingtonu.

Severná Kórea v nedeľu odmietla nové sankcie zo strany USA, pričom ich označila za výsledok nepriateľskej a represívnej politiky Washingtonu. Spojené štáty uvalili nové sankcie na Severnú Kóreu v súvislosti s nedávnym kybernetickým útokom na spoločnosť Sony Pictures Entertainment pre film The Interview.

Prezident Barack Obama podpísal v piatok nariadenie, ktoré umožňuje potrestanie troch severokórejských organizácií vrátane vojenskej tajnej služby a desiatich jednotlivcov pracujúcich pre tieto organizácie alebo pre vládu. Biely dom uviedol, že ide o odpoveď na "provokatívne, destabilizačné a represívne konanie" Severnej Kórey. Na Pchjongjang sú už uvalené americké sankcie aj v súvislosti s jeho jadrovým programom.

Piatkové rozhodnutie sa však považuje za prvý prípad, keď Spojené štáty potrestali cudziu krajinu za kybernetické útoky na americkú spoločnosť. KĽDR útok na filmové štúdiá Sony Pictures privítala, zodpovednosť však odmieta.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá