7.4.2014 0 Comments

Junior Internet úspešne ukončil svoj 9-ty ročník

Finalisti slovenského Junior Internetu sa stretli v Bratislave v dňoch 28. - 29. marca 2014, aby porovnali svoje sily a prezentovali svoje webové projekty pred ôsmimi členmi hodnotiacej komisie i širokou verejnosťou či víťazmi českého Junior Internetu, ktorí prijali pozvanie na slovenskú konferenciu. Predsedom hodnotiacej komisie bol Ľuboš Demovič zo Zones.sk.

Aj tento ročník Junior Internetu prebiehal na pôde Fakulty informatiky a informačných technológií STU. Počas súťažnej konferencie si hodnotiaca komisia vypočula prezentácie vyše 60 mladých programátorov, dizajnérov a blogerov s ich zaujímavými projektmi a prácami, ktoré boli vybrané spomedzi 170 registrovaných webov, grafík a textov. Súťažiaci mali vyhradené 3 minúty na to, aby ukázali najsilnejšie stránky svojej práce. Súťažili v šiestich kategóriách - JuniorWEB, JuniorDESIGN, JuniorTEXT, JuniorAPP, JuniorERB a v tohtoročnej novinke JuniorLEARN. Mimo súťaže odprezentovali svoje víťazné práce aj českí účastníci a výhercovia českého Junior Internetu.

Hodnotitelia to mali naozaj ťažké, pretože sa aj v tomto roku stretlo na jednom mieste viacero skutočne kvalitných prác. Svedčí o tom i fakt, že v kategórií JuniorWeb pre účastníkov zo stredných škôl udelili dokonca až štyri miesta. Celkovo bolo napokon 21 umiestnení a rozdali sa tri špeciálne ocenenia. Autori piatich projektov si prevzali Ocenenie dekana Fakulty informatiky a informačných technológií, doc. Ing. Pavla Čičáka, PhD., ktorý prevzal záštitu nad podujatím. Záštitu tento rok prvý krát prevzal aj Ing. Peter Pellegrini, digitálny líder Slovenskej republiky.

Výsledkovú listinu nájdete tu: juniorinternet.sk

Súčasťou programu boli aj prednášky odborníkov z IT firiem a univerzít. Ing. Tomáš Hála z webhostingovej spoločnosti ACTIVE24 rozprával o bezpečnej VLAN. Zo spoločnosti The Spot zaujal účastníkov i verejnosť prednáškou na tému From zero to hero alebo Ako sa stať milionárom (Mark Zuckerberg style) Matej Ftáčnik z hodnotiacej komisie a so zaujímavou prednáškou vystúpil aj Martin Ševeček z občianskeho združenia LEAF, ktorý oboznámil účastníkov s tým Ako v lete nestratiť niť a naučiť sa to, čo sa v škole neučia. Za hosťujúcu Fakultu informatiky STU prednášal Michal Barla na tému Web je hlúpy, poďme to zmeniť.

Zaujímavosťou tohto ročníka súťažnej konferencie Junior Internet boli aj feedback -y poskytované účastníkom, ktorí odprezentovali svoje projekty a práce. Feedback obsahoval video analýzu samotného vystúpenia (mimika, gestika, reč tela) spolu s odporúčaním, čo do budúcich ročníkov v rámci prezentácie vylepšiť. Pre všetkých účastníkov s prezentáciami poskytli svoj feedback Vitek Ježek a Pavel Fuchs z občianskeho združenia Junior Internet, o. s., CZ, ktorí sú organizátormi konferencie v Českej republike. Účastníkom s textovými prácami svoj feedback poskytol novinár Miroslav Meňhert a tiež Miloslav Ofúkaný z Promospravy.sk.

Fotogaléria Junior Internet 2014: foto.amavet.sk

Naša veľká vďaka patrí všetkým partnerom, ktorí prispeli k opäť veľmi úspešnému zorganizovaniu súťažnej konferencie, ktorá sa i tento rok stala priestorom pre stretnutia nadšencov z oblasti IT či už mladých autorov webových projektov (webové stránky, aplikácie, design weby, texty), ich pedagógov či rodičov ale v neposlednom rade i odborníkov zo sveta informatiky. Junior Internet na Slovensku sa uskutočnil už po deviaty krát. Hlavnými partnermi podujatia boli: Fakulta Informatiky a informačných technológií, Poštová Banka, Digitálny líder, SK-NIC, ACTIVE24, QBSW, Partnerstvá pre prosperitu, Hlavné mesto SR - Bratislava a Microsoft.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Mars: Sonda zachytila signál z pristávacieho modulu, jeho osud je neznámy

20.10.2016 15:21

Orbitálna sonda európsko-ruskej vesmírnej misie ExoMars zachytila signál z modulu, ktorý mal v stredu pristáť na povrchu planéty Mars. Zatiaľ však nie je jasné, či sa pristátie podarilo ani či je modu ...

Tlačové správy

V Bratislave nainštalovali prvý EcoTank unikátne riešenie dopĺňania kvapaliny do ostrekovačov

20.10.2016 14:30

Bratislava si pripísala ďalšie prvenstvo. Na Elektrárenskej ulici nainštalovali prvé unikátne zariadenie na dopĺňanie vody do ostrekovačov – EcoTank. Motoristi si v rámci testovacej prevádzky môžu vys ...

Tlačové správy

ADATA predstavuje power banky s displejom P20000D a P12500D

20.10.2016 14:15

Presné informácie o nabíjaní, dva konektory a dokonalá ochrana pre zásobu energie na cestách ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM, NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá