Image
27.3.2015 0 Comments

Junior Internet 2015 sa začína už tento piatok

JI.jpg Junior Internet 2015 sa uskutoční už tento piatok a otvorí brány do fantastického sveta IT a internetu pre mladých kreatívnych tvorcov - žiakov základných a stredných škôl.

Aplikácia eČašník vám pomôže pred vstupom do reštaurácie on-line si vybrať menu alebo vypýtať účet, a to prostredníctvom bežných mobilných zariadení. Túto science-fiction, ktorá sa v bežnom svete stáva realitou, si môžete pozrieť na konferencii Junior Internet v Bratislave.

Junior Internet je súťažná konferencia, ktorá pomáha mladým začínajúcim programátorom webu, grafikom, blogerom. Na dvojdňovej konferencii mladí nadšenci vo veku do 18 rokov predstavia svoje IT vízie skúseným odborníkom a porotcom, ktorí odporučia najlepšie myšlienky prezentovať na svetovej výstave Expo Sciences International 2015 v Bruseli.

Junior Internet sa tradične uskutoční na univerzitnej pôde Fakulty informatiky a informačných technológii STU v Bratislave, kde žiaci stredných škôl 27. - 28. marca 2015 predstavia inovácie v prostredí internetu cez kategórie web, dizajn, erb, app, learn, blog alebo text.

Spestrením programu pre súťažiacich a návštevníkov zaujímajúcich sa o internet budú odborné prednášky, ktoré nám dovolia nazrieť do takých tém, ako je napríklad programovanie v PHP a najčastejšie chyby programovania alebo prostredie webhostingovej spoločnosti.

Slávnostné otvorenie konferencie Junior Internet sa uskutoční v piatok 27. marca 2015 o 11.00 hod., prezentácia prác bude pokračovať do 17.30 hod.

V sobotu 28. marca 2015 budú prezentácie prác pokračovať od 09.00 do 12.00 hod., keď bude ukončenie s vyhodnotením.

Cieľom projektu je mladých ľudí na konferencii Junior Internet motivovať na tvorbu - nielen na pasívne prijímanie, podporovať v kreativite, nielen kopírovať to, čo už existuje, naučiť sa prezentovať nové myšlienky, a nielen počúvať myšlienky druhých.

Prijmite, prosím, pozvanie na uvedené podujatie.

Kontakt na koordinátora konferencie Junior Internet
Dávid Richter, 0948 345 177, www.juniorinternet.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá