Image
27.3.2015 0 Comments

Junior Internet 2015 sa začína už tento piatok

JI.jpg Junior Internet 2015 sa uskutoční už tento piatok a otvorí brány do fantastického sveta IT a internetu pre mladých kreatívnych tvorcov - žiakov základných a stredných škôl.

Aplikácia eČašník vám pomôže pred vstupom do reštaurácie on-line si vybrať menu alebo vypýtať účet, a to prostredníctvom bežných mobilných zariadení. Túto science-fiction, ktorá sa v bežnom svete stáva realitou, si môžete pozrieť na konferencii Junior Internet v Bratislave.

Junior Internet je súťažná konferencia, ktorá pomáha mladým začínajúcim programátorom webu, grafikom, blogerom. Na dvojdňovej konferencii mladí nadšenci vo veku do 18 rokov predstavia svoje IT vízie skúseným odborníkom a porotcom, ktorí odporučia najlepšie myšlienky prezentovať na svetovej výstave Expo Sciences International 2015 v Bruseli.

Junior Internet sa tradične uskutoční na univerzitnej pôde Fakulty informatiky a informačných technológii STU v Bratislave, kde žiaci stredných škôl 27. - 28. marca 2015 predstavia inovácie v prostredí internetu cez kategórie web, dizajn, erb, app, learn, blog alebo text.

Spestrením programu pre súťažiacich a návštevníkov zaujímajúcich sa o internet budú odborné prednášky, ktoré nám dovolia nazrieť do takých tém, ako je napríklad programovanie v PHP a najčastejšie chyby programovania alebo prostredie webhostingovej spoločnosti.

Slávnostné otvorenie konferencie Junior Internet sa uskutoční v piatok 27. marca 2015 o 11.00 hod., prezentácia prác bude pokračovať do 17.30 hod.

V sobotu 28. marca 2015 budú prezentácie prác pokračovať od 09.00 do 12.00 hod., keď bude ukončenie s vyhodnotením.

Cieľom projektu je mladých ľudí na konferencii Junior Internet motivovať na tvorbu - nielen na pasívne prijímanie, podporovať v kreativite, nielen kopírovať to, čo už existuje, naučiť sa prezentovať nové myšlienky, a nielen počúvať myšlienky druhých.

Prijmite, prosím, pozvanie na uvedené podujatie.

Kontakt na koordinátora konferencie Junior Internet
Dávid Richter, 0948 345 177, www.juniorinternet.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá