Image
28.3.2013 0 Comments

Je váš počítač naozaj v bezpečí?

virus.jpg (platený PR článok) Žijeme v dobe, kedy sme závislí od informačných technológií. Nezaobídeme sa bez nich a akékoľvek narušenie predstavuje nebezpečenstvo. Preto musíme robiť všetko preto, aby sme sa vyvarovali hrozieb, ktoré na nás vo svete binárneho kódu číhajú.

Kedysi stačilo mať pripojený počítač na internete 2 hodiny bez ochrany a mohli ste rovno formátovať disk. V tom lepšom prípade. Dnes už našťastie operačné systémy disponujú istým stupňom zabezpečenia, ale stále nedokážu nahradiť plne vybavené antivírové programy. Našťastie pre užívateľa, dnes nie je problém ochranný software nájsť medzi rôznymi programami na stiahnutie, napríklad na stránkach ako Stiahnut.sk. V krátkosti si niektoré programy predstavíme.

Avast! Free antivirus

Napriek tomu, že ide o free verziu, je plnohodnotným ochrancom každej mašiny používanej na domácej, resp. nekomerčnej báze. Spoľahlivo ochráni pred vírusmi, trójskymi koňmi a spyware-om. Vďaka pravidelnej aktualizácii vírusovej databázy sa nemusíte báť, že programu Avast unikne škodlivý software. Nezanedbateľnou prednosťou je aj jednoduché užívateľské rozhranie.

Avira Antivirus

Avira je antivírový software, ktorý nemá problém v testoch prekonať aj svojich „spoplatnených“ konkurentov. Navyše je veľmi svižný a čo sa týka detekčných vlastností, dokáže odhaliť hrozby inými antivírmi neodhaliteľné. Pravidelné aktualizácie sú samozrejmosťou a ovládanie by nikomu nemal robiť problém. Jedinou nevýhodou sa môže zdať, že neplatená verzia Aviry zobrazuje reklamy sponzorov. Nuž ale, za tú ochranu to naozaj stojí.

CCleaner

Tento program sa ostatným trochu vymyká. Jeho úlohou nie je odhaľovať škodlivý software, ale udržiavať systém v poriadku. A to vďaka funkciám, ktoré zabezpečujú odinštalovanie nepotrebných programov, odstránenie neplatných registrov, dočasných súborov, či vymazanie cookies. Ak používate prehliadače ako IE, Opera, Chrome, Firefox alebo Safari, bez problémov sa pomocou CCleaner zbavíte histórie prehliadania.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá