Image
28.3.2013 0 Comments

Je váš počítač naozaj v bezpečí?

virus.jpg (platený PR článok) Žijeme v dobe, kedy sme závislí od informačných technológií. Nezaobídeme sa bez nich a akékoľvek narušenie predstavuje nebezpečenstvo. Preto musíme robiť všetko preto, aby sme sa vyvarovali hrozieb, ktoré na nás vo svete binárneho kódu číhajú.

Kedysi stačilo mať pripojený počítač na internete 2 hodiny bez ochrany a mohli ste rovno formátovať disk. V tom lepšom prípade. Dnes už našťastie operačné systémy disponujú istým stupňom zabezpečenia, ale stále nedokážu nahradiť plne vybavené antivírové programy. Našťastie pre užívateľa, dnes nie je problém ochranný software nájsť medzi rôznymi programami na stiahnutie, napríklad na stránkach ako Stiahnut.sk. V krátkosti si niektoré programy predstavíme.

Avast! Free antivirus

Napriek tomu, že ide o free verziu, je plnohodnotným ochrancom každej mašiny používanej na domácej, resp. nekomerčnej báze. Spoľahlivo ochráni pred vírusmi, trójskymi koňmi a spyware-om. Vďaka pravidelnej aktualizácii vírusovej databázy sa nemusíte báť, že programu Avast unikne škodlivý software. Nezanedbateľnou prednosťou je aj jednoduché užívateľské rozhranie.

Avira Antivirus

Avira je antivírový software, ktorý nemá problém v testoch prekonať aj svojich „spoplatnených“ konkurentov. Navyše je veľmi svižný a čo sa týka detekčných vlastností, dokáže odhaliť hrozby inými antivírmi neodhaliteľné. Pravidelné aktualizácie sú samozrejmosťou a ovládanie by nikomu nemal robiť problém. Jedinou nevýhodou sa môže zdať, že neplatená verzia Aviry zobrazuje reklamy sponzorov. Nuž ale, za tú ochranu to naozaj stojí.

CCleaner

Tento program sa ostatným trochu vymyká. Jeho úlohou nie je odhaľovať škodlivý software, ale udržiavať systém v poriadku. A to vďaka funkciám, ktoré zabezpečujú odinštalovanie nepotrebných programov, odstránenie neplatných registrov, dočasných súborov, či vymazanie cookies. Ak používate prehliadače ako IE, Opera, Chrome, Firefox alebo Safari, bez problémov sa pomocou CCleaner zbavíte histórie prehliadania.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá