Image
28.3.2013 0 Comments

Je váš počítač naozaj v bezpečí?

virus.jpg (platený PR článok) Žijeme v dobe, kedy sme závislí od informačných technológií. Nezaobídeme sa bez nich a akékoľvek narušenie predstavuje nebezpečenstvo. Preto musíme robiť všetko preto, aby sme sa vyvarovali hrozieb, ktoré na nás vo svete binárneho kódu číhajú.

Kedysi stačilo mať pripojený počítač na internete 2 hodiny bez ochrany a mohli ste rovno formátovať disk. V tom lepšom prípade. Dnes už našťastie operačné systémy disponujú istým stupňom zabezpečenia, ale stále nedokážu nahradiť plne vybavené antivírové programy. Našťastie pre užívateľa, dnes nie je problém ochranný software nájsť medzi rôznymi programami na stiahnutie, napríklad na stránkach ako Stiahnut.sk. V krátkosti si niektoré programy predstavíme.

Avast! Free antivirus

Napriek tomu, že ide o free verziu, je plnohodnotným ochrancom každej mašiny používanej na domácej, resp. nekomerčnej báze. Spoľahlivo ochráni pred vírusmi, trójskymi koňmi a spyware-om. Vďaka pravidelnej aktualizácii vírusovej databázy sa nemusíte báť, že programu Avast unikne škodlivý software. Nezanedbateľnou prednosťou je aj jednoduché užívateľské rozhranie.

Avira Antivirus

Avira je antivírový software, ktorý nemá problém v testoch prekonať aj svojich „spoplatnených“ konkurentov. Navyše je veľmi svižný a čo sa týka detekčných vlastností, dokáže odhaliť hrozby inými antivírmi neodhaliteľné. Pravidelné aktualizácie sú samozrejmosťou a ovládanie by nikomu nemal robiť problém. Jedinou nevýhodou sa môže zdať, že neplatená verzia Aviry zobrazuje reklamy sponzorov. Nuž ale, za tú ochranu to naozaj stojí.

CCleaner

Tento program sa ostatným trochu vymyká. Jeho úlohou nie je odhaľovať škodlivý software, ale udržiavať systém v poriadku. A to vďaka funkciám, ktoré zabezpečujú odinštalovanie nepotrebných programov, odstránenie neplatných registrov, dočasných súborov, či vymazanie cookies. Ak používate prehliadače ako IE, Opera, Chrome, Firefox alebo Safari, bez problémov sa pomocou CCleaner zbavíte histórie prehliadania.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá