Image
15.5.2015 0 Comments

Japonská spoločnosť Fixstars predstavila 6 TB disk 2,5 palcový SSD

fixstars_6TB_SSD.png Kapacita diskových úložísk sa neustále zvyšuje, čo v posledných rokoch platí aj o drahších typoch SSD. Na trhu sú už 4 TB modely, no teraz japonská spoločnosť Fixstars tvrdí, že dosiahla svetové prvenstvo - uviedla na trh 6 TB disk SSD. Možno si poviete, že už existujú aj 8 TB modely, no Fixstars SSD-6000M je predsa unikátny. Ide totiž o 2,5-palcový model.

Zatiaľ čo väčšie 4 a 8 TB disky SSD sa zvyčajne používajú do serverov či rackov, menšie 2,5-palcové disky najčastejšie nájdeme v notebookoch. Teraz teda aj tie budú mať k dispozícii rovnako veľké kapacity ako ich väčší súrodenci, takže 2,5-palcový 6 TB disk SSD si rozhodne zaslúži pochvalu.

Fixstars SSD-6000M využíva 15 nm výrobný proces a usporiadanie MLC (Multi-Level Cell). Pokiaľ ide o výkon, výrobca tvrdí, že sa vyrovná pevným diskom SATA s rýchlosťou 6 Gb/s a poskytuje sekvenčnú rýchlosť čítania 540 MB/s a zápisu 520 MB/s.

Cena nebola zverejnená, no určite to nebude lacná záležitosť. Disky SSD s veľkou kapacitou sú drahé a 2,5-palcový model s najväčšou pravdepodobnosťou bude stáť ešte oveľa viac.

Z toho vyplýva, že tento typ úložiska nie je primárne určený pre spotrebiteľské zariadenia. Aspoň zatiaľ nie. Fixstars predpokladá, že SSD-6000M nájde uplatnenie v prípadoch, kde sa vyžaduje stabilný sekvenčný prístup k dátam, napr. pri spracovaní multimediálnych dát, lekárskych zobrazovacích zariadeniach alebo pri analýze veľkých objemov dát. Predbežné objednávky sa už spustili, dodávky by sa mali začať v júli.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá