Image
15.5.2015 0 Comments

Japonská spoločnosť Fixstars predstavila 6 TB disk 2,5 palcový SSD

fixstars_6TB_SSD.png Kapacita diskových úložísk sa neustále zvyšuje, čo v posledných rokoch platí aj o drahších typoch SSD. Na trhu sú už 4 TB modely, no teraz japonská spoločnosť Fixstars tvrdí, že dosiahla svetové prvenstvo - uviedla na trh 6 TB disk SSD. Možno si poviete, že už existujú aj 8 TB modely, no Fixstars SSD-6000M je predsa unikátny. Ide totiž o 2,5-palcový model.

Zatiaľ čo väčšie 4 a 8 TB disky SSD sa zvyčajne používajú do serverov či rackov, menšie 2,5-palcové disky najčastejšie nájdeme v notebookoch. Teraz teda aj tie budú mať k dispozícii rovnako veľké kapacity ako ich väčší súrodenci, takže 2,5-palcový 6 TB disk SSD si rozhodne zaslúži pochvalu.

Fixstars SSD-6000M využíva 15 nm výrobný proces a usporiadanie MLC (Multi-Level Cell). Pokiaľ ide o výkon, výrobca tvrdí, že sa vyrovná pevným diskom SATA s rýchlosťou 6 Gb/s a poskytuje sekvenčnú rýchlosť čítania 540 MB/s a zápisu 520 MB/s.

Cena nebola zverejnená, no určite to nebude lacná záležitosť. Disky SSD s veľkou kapacitou sú drahé a 2,5-palcový model s najväčšou pravdepodobnosťou bude stáť ešte oveľa viac.

Z toho vyplýva, že tento typ úložiska nie je primárne určený pre spotrebiteľské zariadenia. Aspoň zatiaľ nie. Fixstars predpokladá, že SSD-6000M nájde uplatnenie v prípadoch, kde sa vyžaduje stabilný sekvenčný prístup k dátam, napr. pri spracovaní multimediálnych dát, lekárskych zobrazovacích zariadeniach alebo pri analýze veľkých objemov dát. Predbežné objednávky sa už spustili, dodávky by sa mali začať v júli.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá