Image
8.10.2016 0 Comments

Recenzia: JBL Synchros E40BT

JBL okrem bluetoothových reproduktorov úto­čí na mladých používateľov aj slúchadlami. Jeden z takto zameraných modelov je aj Synchros E40BT.

Hardvér

Slúchadlá prichádzajú s efektným dizajnom, dostupným vo viacerých farebných variantoch vrátane bieleho a čierneho. Majú polouzavretú konštrukciu s nastaviteľným pevným hlavovým mostom a sklopnými a otočnými držiakmi mušlí. Sú vybavené pripojením bluetooth, v prípade potreby však možno použiť aj kábel. Ako je pri týchto radoch v JBL zvykom, disponujú aj funkciou hands-free, takže pri počúvaní hudby môžete prijať aj hovor, vo výbave je aj vstavaný mikrofón. Zaujímavá je funkcia ShareMe, ktorá umožňuje zdieľať počúvaný obsah s ďalšími slúchadlami s touto funkciou. Ovládanie slúchadiel je umiestnené trochu netradične na ľavej mušli. Celá plocha je v podstate štvorsmerové tlačidlo. Slúchadlá sa zapínajú zboku podsvieteným tlačidlom s piktogramom bluetooth na ľavej mušli. Ovládanie hlasitosti je nezávislé od nastavenia telefónu. Zo slúchadiel možno v telefóne ovládať iba pauzu a spustenie prehrávania.

Model JBL Synchros E40BT je vybavený dvojicou 40 mm meničov s frekvenčným rozsahom 20 – 22 kHz s technológiou Pure Bass. Vstavaná Li-Pol batéria umožní až 16 hodín počúvania hudby.

Skúsenosti z testovania

Konštrukcia slúchadiel umožňuje natočenie mušlí o 90° a sklopenie o rovnaký uhol. Vďaka tomu ich ľahšie zbalíte do tašky alebo batoha. Hlavový most je plastový s výstelkou z vnútornej strany. Výstelka mosta aj mušlí je z jemnej koženky, príjemnej na dotyk. Konštrukcia mušlí je celoplastová s imitáciou kovu. Vonkajšku mušlí dominuje strieborná stredná plocha s veľkým logom JBL. Na ľavej je použitá ako ovládač. Nabíjanie vstavanej batérie alebo pripojenie káblom v prípade vybitej batérie sa realizuje pomocou 2,5 mm konektora jack na ľavej mušli. Nesmiete teda zabudnúť vziať si na cesty špeciálny nabíjací káblik s USB. Spárovanie s mobilným zariadením je dielo okamihu, stačí podržať tlačidlo zapínania a vyhľadať slúchadlá v zozname dostupných zariadení cez bluetooth. Mikrofón v ľavej mušli využíva technológiu potlačenia šumu a ozvien a musíme konštatovať, že funguje výborne. Skúšali sme niekoľko hovorov v úlohe hands-free, druhá strana si vždy pochvaľovala kvalitu a zrozumiteľnosť zvuku. Kvalita zvuku je však vcelku silná stránka týchto slúchadiel. Poskytujú zreteľný a čistý zvuk bez skreslenia. Pomerne slušne si poradia aj s basovou zložkou. Ani pri maximálnej hlasitosti nemali sklon k akýmkoľvek pazvukom. Charakteristika je vyrovnaná, iba v najnižších basoch úroveň klesá. Bluetooth má prekvapivo vysokú citlivosť a ani pri pohybe po byte za dvoma stenami nedošlo k žiadnemu výpadku zvuku.

PARAMETRE:

40 mm meniče
Frekvenčný rozsah: 20 – 22 kHz
Podpora bluetooth od verzie 3.0
Vstupný v ýkon: 30 mW
Citlivosť mikrofónu: -42 dBV/Pa @ 1 kHz
Výdrž: do 16 hodín počúvania hudby alebo 24 hodín hovoru
Zapožičal: DSI Slovakia
Cena: 99 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný zvuk, hands-free, výdrž, veľký dosah, režim Synchros
- Neštandardný konektor nabíjania

HODNOTENIE:

Zvuk: 90 %
Výbava: 100 %
Ovládanie: 90 %
Vyhotovenie: 90 %
CELKOVO: 90 %

VERDIKT

Slúchadlá JBL Synchros E40BT sú výborná voľba pre každého, kto hľadá kvalitné a ľahké slúchadlá na cesty alebo domáce počúvanie. Funkcia hands-free výrazne zvyšuje úžitkovú hodnotu. Vysoká výdrž na batériu a výborná kvalita zvuku hovoria samy za seba. 


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Inovovaná služba DOCKitIN

08.11.2016 11:51

V septembrovom čísle sme predstavili túto zaujímavú službu, ktorá umožňuje spravovať vaše osobné papierové dokumenty, prípadne dokumenty živnostníka či malej firmy. Poskytne vám prístup do mobilnej ap ...

Recenzie

TOP WIN

08.11.2016 11:41

AutoCAD 360 Pre tých, ktorí sa chystajú vkročiť do sveta nákresov, náčrtov, návrhov a profesionálnej grafiky, je určená táto aplikácia. K dispozícii je zadarmo, no aj tak poskytuje niekoľko zaujímavý ...

Recenzie

Ochrana pre celú firmu: AVG Internet Security Business

08.11.2016 11:38

AVG sa i po odkúpení Avastom naďalej používa a napreduje. Výsledkom je nový build Internet Security, určený do podnikového prostredia (ďalej už iba ISB). Pozrime sa, čo a ako v rámci tohto balíka fung ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá